Ľudia pre Malacky » Úvod

Krátke správy

28.11.2018
Získajte dotáciu z rozpočtu mesta! Komisia pre kultúru a cestovný ruch pri MsZ vyzýva všetky aktívne občianske združenia, neziskové organizácie, združenia pri školách, škôlkach či iné inštitúcie s dobrými nápadmi, aby si podali žiadosť o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Malacky na rok 2019. Príspevok môžu dostať na pravidelné aktivity, usporiadanie podujatí, edičnú činnosť a pod. Formulár na žiadosť nájdete na webe mesta www.malacky.sk, časť MESTO – DOTÁCIE A GRANTY. Žiadosti treba podať do 30. novembra 2018.

10.11.2018
Podľa našich informácií sú už istí poslanci v 1., 2. a 6. obvode, v tomto poradi 1. Jozef Mračna, 2. Ladislav Čas a 3. Štefan Hronček. V 2. obvode zviťazil Marián Haramia, druhá Lucia Vidanová a tretí Daniel Masarovič. V 6. obvode vyhral Milan Ondrovič pred Richardom Hájkom, tretí skončil Marián Andil.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Jozef11.12.2018
V centre meste vyrastie obchodné...

Miloš09.12.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

občan07.12.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

Janečková03.12.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

nobody01.12.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

občan27.11.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

m27.11.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

Dano26.11.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

Príspevky z fóra

TEKOS01.10.2018

Blanka26.09.2018

Dušan27.08.2018

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Kampaň sa začala veľmi nešťastne

Kampaň sa začala veľmi nešťastne"Nielenže ide o nepodložené domnienky, ale aj o hrubé zneužitie témy na predvolebné účely. Rozumiem, že vždy môžu byť rôzne názory. Avšak presadzovať sodíkové osvetlenie v 21. storočí považujem za spiatočnícke," hovorí primátor Malaciek Juraj Říha v reakcii na platenú inzerciu poslanca Mariana Novotu proti modernizácii verejného osvetlenia.

Primátor sa ohradil voči spochybňovaniu poslancov

Primátor sa ohradil voči spochybňovaniu poslancovNa zasadnutí mestského zasadnutia sa primátor mesta Juraj Říha ostro ohradil voči spochybňovaniu poslancov v súvislosti s rokovaním o predaji minoritného podielu v Nemocničnej, a.s. Ako uviedol na rokovaní, z pozície vedenia mesta musí hľadieť za horizont roku 2035 a podporovať začatý dialóg na úrovni kraja. Nie si verejne dokazovať vplyv cez 1,3 % podiel mesta. Jeho slová uvádzame v plnom znení.

Neživme strach v nás

Neživme strach v násV súvislosti s ohavným činom a správami zo včerajška sa mi žiada prehovoriť. Pretože ak neprekonáme strach a nedôveru v nás seba, spoločnosť neposunieme vpred. Priatelia, prihováram sa k nám všetkým. Buďme obozretní k tomu, čo sa deje vôkol nás a nečakajme, že niekto za nás spasí svet. Môžeme len my tým, že nebudeme k svojmu okoliu ľahostajní.

Juraj Říha: Lucia Vidanová možno nemá kamošku Daru Rolins, ale zato má výsledky

Juraj Říha: Lucia Vidanová možno nemá kamošku Daru Rolins, ale zato má výsledkyUž v sobotu 4. novembra sú od 7.00 do 22.00 voľby do VÚC. Kandidujú v nich aj dlhoročne skúsení komunálnici Lucia Vidanová a Juraj Říha. Nie reči, ale skutky sú tou najlepšou vizitkou. Chceme vás preto poprosiť o ich podporu a príďte v sobotu voliť. Tých pár minút tomu dajme, aby za nás nerozhodli iní.

Kandidáti na župana odpovedali na otázky

Kandidáti na župana odpovedali na otázkyOslovili sme štyroch preferenčne najsilnejších kandidátov na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja s otázkami k doprave, rekonštrukcii cesty z Rohožníka a k pohotovosti v nemocnici.

Na rekonštrukciu ciest treba viac ako 17 miliónov

Na rekonštrukciu ciest treba viac ako 17 miliónovMestský úrad si spracoval odhad na kompletnú obnovu ciest a chodníkov v meste, ktorý prevyšuje 17 miliónov eur. Ak by teda mesto nerobilo nič iné, najbližších 15 rokov by sa len asfaltovalo. Pozreli sme sa preto na najbližšie plány.

Pretrhávame biznis napojenia na stavebný úrad

Pretrhávame biznis napojenia na stavebný úradV uplynulých týždňoch som zachytil niekoľko signálov k dvojakému metru k niektorým stavebníkom. Viaceré podnety som si osobne preveril a reagujem na ne okamžitými opatreniami na stavebnom úrade. Zároveň som dal pokyn k výkonom štátnych stavebných dohľadov.

Inkubátor sa potáca v opakovanej strate

Inkubátor sa potáca v opakovanej strateNezisková organizácia Inkubátor Malacky bola zriadená za účelom podpory začínajúcich podnikateľov. Počas existencie sa menili pravidlá zotrvania firiem, čo malo posilniť príjmy. Nepomáhalo a niekoľko rokov po sebe sa organizácia nachádza v strate, o čom verejnosť ani len netuší.

Parkovanie na chodníkoch - čo s tým?

Parkovanie na chodníkoch - čo s tým?Pred niekoľkými týždňami sa aj Malacky zaradili medzi samosprávy, ktoré sú portáli Odkaz pre starostu. Takmer okamžite sa začali množiť podnety upozorňujúce na parkovanie na chodníkoch bez dodržania predpísaného 1,5 metrového pásu pre chodcov. Na niektorých úsekoch zaparkované autá zase vytvárajú prekážky na ceste a jazda po mnohých úsekoch je skôr kľučkovaním. Mestská polícia začala občanov na nedodržiavanie cestného zákona upozorňovať.

Chladnú hlavu a nie paniku

Chladnú hlavu a nie panikuOpakovane sa snažím upokojiť vášne, ktoré pramenia často len z palcových titulkov článkov k téme migrantov. Úplne chápem, že obyvatelia sa môžu cítiť ohrození, ak sa dozvedajú z internetových diskusií "zaručené informácie" o nočných presunoch do Malaciek. V prvom rade sa musíme spoločne pýtať ministerstva.

Leto sme v ĽPM využili aktívne

Leto sme v ĽPM využili aktívneLeto je za nami. Žiakom začala škola, rodičia vstúpili do poslednej pracovnej dekády roka. Verím, že každý z nás si našiel aspoň časť leta, aby si oddýchol a pripravil sa na jeseň. Tá bude pestrá, čakajú nás voľby. Ja sa na toto obdobie teším. Spojené s odpočtom práce a novými výzvami. Ideme do nich oddýchnutí, plní nápadov a po boku poslancov ĽPM aj s novými ľuďmi.

Prvomájové Malacky so šošovicovou príchuťou

Prvomájové Malacky so šošovicovou príchuťouPerfektné. Len tak sa dajú ohodnotiť tohtoročné Prvomájové Malacky. Program, priatelia, počasie, pohoda a premiéra (Malackej šošovice). Pre mňa všetkých dôležitých "5P". Počiatočný organizačný stres vytlačili pozitívne reakcie. Promo akcie z mojej strany mierne pokuľháva(lo). Pokúsim(e) sa to napraviť. Predsa, tretí sektor sa spája. A to je veľké predsavzatie. Plánujeme spolu privítať aj leto - 21. 6. na Kláštornom námestí.

S akým úmyslom zavádzajú verejnosť pri územnom pláne mesta?

S akým úmyslom zavádzajú verejnosť pri územnom pláne mesta?V ostatných dňoch sa na internete začali šíriť dezinformácie o návrhu zmien a doplnkov územného plánu mesta č. 7. Obyvateľom sú podsúvané informácie, ktoré pravdepodobne vyplývajú z neznalosti problematiky územného rozvoja a dopravy, ako aj textu pôvodného územného plánu mesta z roku 2002. Je ľahké šíriť obyvateľom nepravdy a vzbudzovať paniku o dopravnom kolapse, treba však nabrať odvahu a začať sa držať faktov.

Kto stál za vyhorením linky v Zohore?

Kto stál za vyhorením linky v Zohore?Mestské médiá nás informovali o kontrolnom dni primátora mesta v spoločnosti A.S.A. Dozvedáme sa tak o spokojnosti všetkých strán s tým, že poisťovňa už dodala náhradný kus technologickej linky v Zohore. Prebieha skúšobná prevádzka a bude sa kolaudovať. Tak sa teda pýtam primátora mesta aj ja, kto stál za vyhorením tejto linky?