Ľudia pre Malacky » Úvod

Krátke správy

28.11.2018
Získajte dotáciu z rozpočtu mesta! Komisia pre kultúru a cestovný ruch pri MsZ vyzýva všetky aktívne občianske združenia, neziskové organizácie, združenia pri školách, škôlkach či iné inštitúcie s dobrými nápadmi, aby si podali žiadosť o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Malacky na rok 2019. Príspevok môžu dostať na pravidelné aktivity, usporiadanie podujatí, edičnú činnosť a pod. Formulár na žiadosť nájdete na webe mesta www.malacky.sk, časť MESTO – DOTÁCIE A GRANTY. Žiadosti treba podať do 30. novembra 2018.

10.11.2018
Podľa našich informácií sú už istí poslanci v 1., 2. a 6. obvode, v tomto poradi 1. Jozef Mračna, 2. Ladislav Čas a 3. Štefan Hronček. V 2. obvode zviťazil Marián Haramia, druhá Lucia Vidanová a tretí Daniel Masarovič. V 6. obvode vyhral Milan Ondrovič pred Richardom Hájkom, tretí skončil Marián Andil.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Jozef11.12.2018
V centre meste vyrastie obchodné...

Miloš09.12.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

občan07.12.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

Janečková03.12.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

nobody01.12.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

občan27.11.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

m27.11.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

Dano26.11.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

Príspevky z fóra

TEKOS01.10.2018

Blanka26.09.2018

Dušan27.08.2018

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Juraj Říha: Súčasná formácia poslancov by sa mohla zopakovať

Juraj Říha: Súčasná formácia poslancov by sa mohla zopakovaťTri roky stojí na čele Malaciek primátor Juraj Říha. Prinášame rozhovor, v ktorom sme sa zaujímali nielen o to, či sa bude opätovne uchádzať o podporu vo voľbách, ale aj aké výzvy vníma do ďalšieho obdobia. V akej fáze prípravy je kultúrny dom? Dostanú športovci novú športovú halu? Aj na tieto otázky odpovedá na LPM.sk

Kam s deťmi po škole? Na plávanie

Kam s deťmi po škole? Na plávanieKreslenie, tanečná, hudobná, šport – aj vy rozmýšľate na aký krúžok prihlásite deti v novom školskom roku? V Malackách sa otvárajú nové hodiny plávania pre deti a mládež v príjemnom prostredí wellness hotela. Rozprávali sme sa s trénerkou Ivetou Péterovou, ktorá sa už viac ako 20 rokov venuje deťom a vode, niektorí jej zverenci sa stali i majstrami Slovenska. Hovorí, že voda pomáha deťom správne a zdravo sa vyvíjať a deti baví.

Po roku opäť zažijeme motocyklovú parádu v centre

Po roku opäť zažijeme motocyklovú parádu v centrePo roku Malacky opäť zažijú vôňu benzínu a zvuk motoriek v centre mesta. Po minuloročnom úspechu oživenia Malackého okruhu po dlhých 29 rokoch, sa v nedeľu 31. 8. uskutoční 19. ročník cestných pretekov historických motocyklov spolu s medzinárodnými Majstrovstvami Slovenska v jazde pravidelnosti – Memoriál Arnolda Gašpara. Do Malaciek sa chystá takmer deväťdesiat pretekárov z piatich krajín. Viac v rozhovore s jedným z organizátorov Vladimírom Bluskom ml.

Juraj Říha: Chcem, aby Malačania mali mesto radi

Juraj Říha: Chcem, aby Malačania mali mesto radi"Azda nie je trúfalé tvrdiť, že príchodom Juraja Říhu do mestského zastupiteľstva pred vyše siedmimi rokmi sa dovtedy pomerne pokojná hladina života mesta poriadne rozvlnila. Poslanec zastupiteľstva v Malackách odpovedá v nasledujúcich riadkoch na pálčivé otázky nášho mesta," píše novinár Marek Brna z regionálnych novín v súvislosti s kandidatúrou v komunálnych voľbách. S jeho súhlasom uverejňujeme nekrátený rozhovor aj na našom portáli.

Manželia z Lozorna vymysleli počítačovú hru pre deti

Manželia z Lozorna vymysleli počítačovú hru pre detiZuzana a Peter Nižnanskí z Lozorna v týchto dňoch spúšťajú svoj projekt súboru hier a pomôcok pri výučbe materinského a cudzieho jazyka pre deti od 3 do 12 rokov LittleLane (www.littlelane.eu). Pracoval na ňom tím ľudí, medzi nimi aj ilustrátorka najnovšieho šlabikára Mgr. art. Alžbeta Kováčová. Trinásť ucelených hier naučí deti zábavnou formou 350 slov a 500 vetných spojení aj v anglickom jazyku. O novej hre sme sa rozprávali s programátorom Petrom Nižňanským.

Keď duša pri maľovaní tancuje

Keď duša pri maľovaní tancujeV Mestskom centre kultúry v Malackách sprístupnia 6. februára výstavu výtvarných diel, ktorými sa predstaví mladá výtvarníčka Andrea Záhradníková Krajčírová. Exkluzívnosť výstavy zvyšuje skutočnosť, že mnohé z autorkiných prác uvidí verejnosť vôbec po prvý raz. Niektoré z diel boli vytvorené na túto príležitosť, ostatné zapožičali súkromní zberatelia. S Andrejkou sa môžete predtým stretnúť v Babinci (23. 1.) na tému Liečenie anjelmi.

Vianočný benefičný koncert pre Vstúpte

Vianočný benefičný koncert pre VstúpteAndrea Filípková je maturantka gymnázia. Pred rokom ju stredoškolská odborná práca na tému Downov syndróm priviedla do zariadenia pre ľudí s mentálnym postihnutím Vstúpte v Malackách. Nové priateľstvá, ktoré tu našla, ju posunuli k myšlienke pomoci tým, ktorí ju úprimne vítajú. V sobotu 21. 12. v SD MCK pre nich spoluorganizuje Vianočný benefičný koncert.

Euro deťom pomáha aj v Malackách

Euro deťom pomáha aj v MalackáchEuro deťom neinvestičný fond je organizácia založená za účelom pomoci deťom so zdravotným postihnutím. V súčasnosti podporuje 10 detí s diagnózou detská mozgová obrna – DMO, spinálna svalová atrofia a farmakorezistentná epilepsia. Fond podporuje aj Adrianku Kovárovú z Malaciek. 30.11. organizuje športovú akciu, výťažok z nej bude slúžiť na financovanie liečby.

Snívať je veľmi dôležité

 Snívať je veľmi dôležitéMá talent od Boha. Jej obrazy sú snové, plné poézie citu a hĺbky viery. Podstatné je očiam neviditeľné, treba vnímať hlavne srdcom - myslí si ako jej obľúbený Exupéryho Malý princ. Prvé dielko namaľovala ako päťročná. Pri pohľade na vitálnu výtvarníčku sa vám nechce veriť, že to bolo pred päťdesiatimi piatimi rokmi. Rodáčka zo Skalice, ktorá prežila detstvo v Gbeloch, no od roku 1977 býva v Malackách. Vlasta Peltznerová.

Stavia Malacky

Stavia MalackyOd dvanástich "chytá" blesky. Päť rokov sleduje dennodenne vývoj počasia v Malackách a pred dvomi rokmi si začal voľné chvíle krátiť stavaním miniatúr dominánt Malaciek. Najskôr malackou stanicou, "osemposchoďákmi" na Mierovom námestí a Základnou školou Dr. J. Dérera. Sympatický mladík Marcel Jurkovič (17) má jednoducho talent a zmysel pre detail.

Spolu dokážeme viac v boji o čas a nádej

Spolu dokážeme viac v boji o čas a nádejPred necelým rokom založila mladá mamička Barbora Zajačková z Malaciek občianske združenie ASTUS – Asociáciu Tuberóznej sklerózy pre Slovensko. „Máme svoj cieľ, veríme, že ak je vôľa, nájde sa vždy spôsob ako cieľ dosiahnuť,“ tvrdí. Barborina dcérka Nina (6) je jednou z asi osemdesiatky pacientov, ktorým vzácna a nevyliečiteľná diagnóza TSC zmenila život, aj ich rodinám. No nechýba im odhodlanie bojovať a tešiť z každého malého pokroku, ktorý by sme si vo svete zdravých ani nevšimli.

Malackí skauti s odkazom generála Štefánika

 Malackí skauti s odkazom generála Štefánika Malacký skauting si v tomto roku pripomína 90. výročie svojho vzniku. Tamojší skautský zbor má vo svojom názve meno generála Milana Rastislava Štefánika a snaží sa o to, aby z jeho členov boli ľudia rovnako charakterní, ako bol tento diplomat, politik a astronóm. „Záujem o skauting je aj v dnešnej dobe, ale zotrvajú len tí najsilnejší,“ tvrdí zborový vodca 69. zboru generála M. R. Štefánika v Malackách Kamil Ftáčnik, alias Gordon.

V zdravom tele zdravý duch

V zdravom tele zdravý duchLatinské Anima Sana In Corpore Sano (v zdravom tele zdravý duch) platí v tejto uponáhľanej dobe dvojnásobne. Nikoho z nás už neprekvapuje, že ľudí, ktorí vyznávajú zdravý životný štýl a cvičenie je pevnou súčasťou ich života, nájdeme väčšinou v dobrej nálade. Často sú príkladmi správneho uchopenia možností, ktoré sa nám ponúkajú. Len treba raz začať. Premenou prešla aj Ružena Beňová z Malaciek.

Aj na rodičovskej dovolenke sa dá realizovať

Aj na rodičovskej dovolenke sa dá realizovaťKeď sa ambiciózna workoholička ocitne na rodičovskej dovolenke a jej svet sa zúži na dojčenie, prebaľovanie, pranie a žehlenie, väčšinou netrvá dlho a začne hľadať únik zo stereotypného kolotoča materských povinností. Viac v rozhovore s Andreou Langerovou, štatutárkou MC Vánok.