Ľudia pre Malacky » Úvod

Krátke správy

18.06.2019
Primátor Malaciek Juraj Říha potvrdil pre tlačovú agentúru TASR prípravu nájomných bytov. https://www.startitup.sk/slovenske-mesto-sa-rozhodlo-mladym-ludom-postavit-nove-byty-s-extremne-nizkym-najomnym/

31.03.2019
V Malackách zvíťazila v druhom kole prezidentských volieb kandidátka Zuzana Čaputová. Vyhrala vo všetkých malackých okrskoch s počtom 4244 hlasov, kandidát Maroš Šefčovič získal 2327 hlasov. K voľbám prišlo 43,96% oprávnených voličov.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

to: all28.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

Tadeaš27.09.2019
Na Ceste mládeže sa vymení osvetlenie

nobody25.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

to: matej24.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

matej24.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

Anna02.09.2019
Poslanci navýšili peniaze na...

LPM.sk01.09.2019
Poslanci navýšili peniaze na...

Edo28.08.2019
Poslanci navýšili peniaze na...

Príspevky z fóra

jan05.09.2019

Iva04.09.2019

matej02.09.2019

Edo17.08.2019

Ján09.08.2019


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Kto stál za vyhorením linky v Zohore?

Kto stál za vyhorením linky v Zohore?Mestské médiá nás informovali o kontrolnom dni primátora mesta v spoločnosti A.S.A. Dozvedáme sa tak o spokojnosti všetkých strán s tým, že poisťovňa už dodala náhradný kus technologickej linky v Zohore. Prebieha skúšobná prevádzka a bude sa kolaudovať. Tak sa teda pýtam primátora mesta aj ja, kto stál za vyhorením tejto linky?

Počet zapísaných detí na Záhoráckej klesá, na Olšovského stúpa

Počet zapísaných detí na Záhoráckej klesá, na Olšovského stúpaNedávne výsledky zápisov detí do prvého ročníka základných škôl potvrdili, že rodičia sa čoraz viac zaujímajú o prostredie školy, kde sa rozhodnú napokon zapísať svoje deti. Zároveň je vidieť aj to, aká zodpovednosť leží v rukách riaditeľov základných škôl, ak chcú udržať svoje školy aj po finančnej stránke. Financovanie škôl je žiaľ nastavené na počty žiakov.

Nielen za škôlkara zaplatíme viac

Nielen za škôlkara zaplatíme viacOd 1. 1. 2014 sa zmenili poplatky v školách a školských zariadeniach, viac zaplatíme aj za vzdelávanie v ZUŠ-ke, či záujmové krúžky v CVeČku. Náklady časom stúpnu aj seniorom, ktorí využívajú sociálne služby v mestskom zariadení. VZN, ktoré určuje výšku poplatkov, schválili na poslednom rokovaní MsZ 12. 12. mestskí poslanci. Návrh na ich zvýšenie vyšiel od zriaďovateľa - mesta.

Otvorená reakcia na článok T. Búbelovej k Adventným Malackám

Otvorená reakcia na článok T. Búbelovej k Adventným MalackámMám osobné skúsenosti so zneužívaním mestských médií na súkromné účely. Snažil som sa preto dosiahnuť, aby redaktori zaujatí proti mestskému zastupiteľstvu, ignorujúc týmto základné zásady novinárskej etiky, mali obmedzenie spracúvať príspevky z komunálnej sféry. Veril som, že majú dosť občianskych tém, ktorým sa môžu venovať. Nové dielko o Adventných Malackách opäť ukázalo novinárčinu jednej redaktorky.

Podporme vo voľbách Martina Macejku

Podporme vo voľbách Martina MacejkuDnes oficiálne končí volebná kampaň do samosprávnych krajov. Doznievajú posledné zvuky z mikrofónov. A začína dvojdňový priestor pre nás, občanov, aby sme si povedali otvorene názor. Aby sme sa porozprávali so svojimi priateľmi a príbuznými. I ja tak učiním. Nehanbím sa za to, že chcem podporiť slušných, nových ľudí, aby dostali svoj priestor a svoju možnosť.

Malacký futbal – kam kráčaš?

Malacký futbal – kam kráčaš?V nedeľu 1. septembra sa v Zámockom parku odohral seniorský futbalový zápas IV. ligy BFZ – sk. B medzi ŠK Malacky FO a tímom ŠK Gajary, ktorý minulý rok vyhral V. ligu. Malacky prehrali 0:8. Minulý týždeň prehrali ŠK Malacky v Jablonci 0:23 a v prvom zápase tohtoročnej sezóny v Kostolišti ŠK prehrali 0:10 a to zápas bol predčasne ukončený okolo 20 minúty pre stiahnutie malackých hráčov z ihriska. Čo sa to v našom meste s futbalom deje?

Vypískajme korupciu spoločne

Vypískajme korupciu spoločneUž desať rokov organizuje Transparency International Slovensko pravidelné stretnutia pre aktivistov so záujmom o témy transparentnosti a hľadanie účinných mechanizmov v boji proti korupcii. To posledné sa uskutočnilo 26. - 28. júla v Lúčkach pri Kremnici. Tentokrát na tému Verejná kontrola miestnej samosprávy.

Ponuka novej filozofie práce stavebného úradu

Ponuka novej filozofie práce stavebného úraduV minulom týždni som uverejnil kritický pohľad na niektoré rozhodnutia stavebného úradu. Netreba veci brať osobne, treba na ne hľadieť vecne v záujme pomenovať negatívne javy a následne predložiť alternatívu fungovania. Prijal som výzvu, ktorá vyplynula z mnohých diskusných príspevkov a predstavujem moju víziu o fungovaní stavebného úradu.

Prokop, Reháková, Ondrejka. Spája ich Shell bez územného plánu?

Prokop, Reháková, Ondrejka. Spája ich Shell bez územného plánu?Ak mi niekto napíše meno zamestnanca mestského úradu, ktorý bol vyhodený pre svoje pochybenia, asi má u mňa fľašu. Pre mňa nič iné len trpká skúsenosť z Malaciek. Nedivme sa potom, že občania mávnu rukami a povedia, že to tu nemá význam. Niektorí sú tu jednoducho rovní, iní rovnejší. A to nehovorím o povesti stavebného úradu. To je kapitola sama o sebe.

Zastavíme nezákonný pokus o zmenu územného plánu mesta

Zastavíme nezákonný pokus o zmenu územného plánu mestaV minulom týždni sa stala podľa môjho názoru zaujímavá udalosť, ktorá ma utvrdzuje v tom, že ešte aj po 7 rokoch práce poslanca sa môžem stretnúť s hrubým spôsobom manipulácie s cieľom získania osobného prospechu. Zažili sme ukážkový spôsob ako podvrhom upraveného dokumentu vieme obísť nielen zákon, ale aj Krajský stavebný úrad. Pokus o podvrh územného plánu zastavíme.

To idú robiť starostovia z poslancov hlupákov?

To idú robiť starostovia z poslancov hlupákov?V marci tohto roku predložili 5 poslanci Národnej rady SR za SMER-SD návrh na zmenu zákona o obecnom zriadení. Jej podstatou je ďalšie okresanie právomocí mestských (obecných) zastupiteľstiev. Celý ten návrh by bol len o niečo menej zvláštny, ak by túto účelovo šitú novelu nepredložili samotní starostovia, ktorých sa novela týka.

Jarný UV_festival a cibuľa

Jarný UV_festival a cibuľaV piatok 22. marca sa v priestoroch Spoločenského domu MCK uskutočnila jarná verzia UV_festivalu. Už niekoľko rokov ho organizačne zastrešuje OZ UV. Festival podporuje menšinové kultúrne žánre, poskytuje priestor na prezentáciu talentovaných častokrát aj menej známych umelcov medzinárodných rozmerov.

Vyhodnotenie dotazníka pre rodičov detí MŠ

Vyhodnotenie dotazníka pre rodičov detí MŠV máji 2012 sa uskutočnil prieskum spokojnosti rodičov s kvalitou MŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Malacky. Oslovených bolo 544 rodičov a z toho vrátených vyplnených dotazníkov 343. Prieskumu sa zúčastnilo 63% respondentov. Výsledkami prieskumu sa zaoberalo vedenie materskej školy, ktoré realizovateľné podnety a pripomienky zavádzalo na jeseň do praxe.

Od šokujúceho klipu sa mesto dištancuje

Od šokujúceho klipu sa mesto dištancuje AKTUALIZOVANÉ - Priestory Malackého kaštieľa sa objavili v novom klipe Suzie Hroncovej. Šokujúcim spôsobom je v ňom použitý vzácny historický mobiliár Pálfiovskej izby, ktorý mesto zapožičalo z Červeného Kameňa. V reakcii na to upozornil historik Daniel Hupko na stránke Malackých pohľadov pred pár dňami. Mesto sa od kontroverzného klipu dištancuje. Speváčka reaguje mlčaním.