Ľudia pre Malacky » Leto sme v ĽPM využili aktívne

Krátke správy

18.06.2019
Primátor Malaciek Juraj Říha potvrdil pre tlačovú agentúru TASR prípravu nájomných bytov. https://www.startitup.sk/slovenske-mesto-sa-rozhodlo-mladym-ludom-postavit-nove-byty-s-extremne-nizkym-najomnym/

31.03.2019
V Malackách zvíťazila v druhom kole prezidentských volieb kandidátka Zuzana Čaputová. Vyhrala vo všetkých malackých okrskoch s počtom 4244 hlasov, kandidát Maroš Šefčovič získal 2327 hlasov. K voľbám prišlo 43,96% oprávnených voličov.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

to: all28.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

Tadeaš27.09.2019
Na Ceste mládeže sa vymení osvetlenie

nobody25.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

to: matej24.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

matej24.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

Anna02.09.2019
Poslanci navýšili peniaze na...

LPM.sk01.09.2019
Poslanci navýšili peniaze na...

Edo28.08.2019
Poslanci navýšili peniaze na...

Príspevky z fóra

jan05.09.2019

Iva04.09.2019

matej02.09.2019

Edo17.08.2019

Ján09.08.2019


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Leto sme v ĽPM využili aktívne

Leto je za nami. Žiakom začala škola, rodičia vstúpili do poslednej pracovnej dekády roka. Verím, že každý z nás si našiel aspoň časť leta, aby si oddýchol a pripravil sa na jeseň. Tá bude pestrá, čakajú nás voľby. Ja sa na toto obdobie teším. Spojené s odpočtom práce a novými výzvami. Ideme do nich oddýchnutí, plní nápadov a po boku poslancov ĽPM aj s novými ľuďmi.

Letná pauza sa tak skončila. Oddýchla si aj redakcia LPM.sk, ktorá pre vás spracúva podnety z vašich e-mailov. Tých bolo aj cez leto viacero. Koncerty, varenie gulášu, preteky, organizované výstupy do prírody... nielen to je výsledkom aktivít občianskeho sektora, ktorý v Malackách opätovne po rokoch ožíva. Potvrdzuje sa správnosť nášho cieľu, aby bolo mesto k občianskemu sektoru priateľské a otvorené.

Teší ma, že v Malackách pribúda aktívnych ľudí, ktorí majú svoje mesto radi. Dôkazom je aj nadšenie Malačanov, ktorí si splnili svoj sen. Zaviedla sa tradícia Malackej šošovice, a to je úžasné. Podpredsedníčka združenia ĽPM Lucka Vidanová má v tomto smere môj neskutočný obdiv a ja som hrdý na to, že sme spolu jeden tím. Projekty združenia ĽPM Krajšie Domky a Knižnej búdky sa tiež dostali cez leto do finále.

Leto bolo pre nás aj pracovné. Cez leto sme komunikovali s obyvateľmi pretrvávajúci problém na Družstevnej ulici. Poslanci Zuzka Baligová a Milan Ondrovič urobili maximum pre dobrú vec. Naše doterajšie kroky súvisiace s vypratávaním a búraním čiernych stavieb, ako aj návrhy na exekúcie, či predložený projekt "nahradenia vlastníctva nájmom", sú verejne známe. Slovo, ktoré som dal v súvislosti s projektom špeciálneho bývania obyvateľom Juhu na stretnutí v základnej škole, som dodržal. Nie som však spokojný s daným stavom.

Bez toho, aby ktokoľvek z ľudí pomáhajúcich obyvateľom Družstevnej ulice dostal jasný mandát a mantinely aj od verejnosti, sa vec ďalej zo strany mesta nepohne. Návrh na tiché delenie rodín priamo do obytnej zóny na Skuteckého a Hlbokú ulicu a to ešte aj bez zániku vlastníctva k pôvodnému domu nepovažujem za riešenie. Ak bude terajšia mienka ľudí, že by mesto nemalo finančne či priestorovo participovať na riešení problému, riešenie bez zmeny tohto postoja môže byť iba v rovine občiansko-právnej. Obyvateľom Družstevnej ulice som ponúkol tiež právnu pomoc pri vysporiadaní spoluvlastníckych vzťahov na spoločnom dvore, čo by ale vnieslo do susedských vzťahov s rómskou rodinou veľa emocií a sporných chvíľ.

Leto sa nepochybne nieslo v duchu škôlok. V júni sme sa postavili pred rodičov s jasným záväzkom, že do septembra pripravíme a otvoríme novú elokovanú triedu na Záhoráckej ulici. Napriek skeptickým názorom sme novú škôlku cez leto dotiahli do úspešného konca. S poslankyňou Zuzkou Baligovou sme urobili všetko, čo bolo v našich silách, aby sme pracovníkom mesta pomohli zabezpečiť rekonštrukciu v termíne a vyvinuli úsilie aj k jej administratívnemu zaradeniu do siete. Naplnila sa aj moja pôvodná predstava o kapacite 46 detí, hoci bola v tomto ohľade ešte na rokovaní poslaneckého zboru v júni niektorým poslancom spochybňovaná. Som rád, že sme vytrvali a nenechali sa odradiť, pretože dnes už prijímame do novej škôlky deti, ktoré dosiahnu vek 3 rokov až v januári 2015.

Jedna z rekonštruovaných herní novej škôlky pre 46 detí.

Z volebného programu, s ktorým sme sa uchádzali o vašu dôveru v posledných komunálnych voľbách, zostalo v realizácii niekoľko posledných bodov. Vyvinuli sme maximálne úsilie, aby aj tie boli splnené v tomto roku. Časť z nich je už v realizácii, časť z nich je závislá od prístupu pracovníkov mestského úradu, časť z nich od vôle primátora mesta. Napríklad projektu skateparku sme s Milanom Ondrovičom pomohli do záverečnej fázy, kde sme ako poslanci mohli spolupracovať. Do stavu právoplatného stavebného povolenia a podkladov na vyhlásenie súťaže na výber staviteľa. Nečinnosť primátora od júna si vieme identifikovať, ale nedokážeme ju z dôvodu komunálnych volieb už ovplyvniť.

Ostatné letné týždne som využil i ja osobne na diskusiu s obyvateľmi. Ďakujem im za túto cennú skúsenosť. Utvrdil som sa v zhode našich názorov. V nasledujúcich týždňoch sme pripravení spolu s poslancami za ĽPM a novými ľuďmi dokázať naše skúsenosti, odborné poznatky, energiu a predstaviť nové odvážne myšlienky, akým spôsobom by sa mali Malacky posunúť vpred.pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

08.09.2014 14:19:40 | nzr

asi správne mám byť: deti narodené v januári 2012 (asi nie 2015, tie ešte čakajú v bruškách mamičiek :-) )

08.09.2014 20:04:59 | eva

Aký je tvoj názor bolo by dobre keby sa pani poslanci presli od kasina ulickou pri ms az ku brane do zam. parku,alebo az na ul.sadova.Dakujem

08.09.2014 20:47:48 | J.Říha

Ďakujem pekne za upozornenie. Máte pravdu, prehliadol som to pri kontrole textu. Upravil som to ako som to myslel :-) Eva, pôjdem sa tam hneď po práci pozrieť, prípadne mi môžete poslať fotky e-mailom, môžem to dať ako podnet ihneď riešiť.

08.09.2014 21:23:58 | eva

Aký je tvoj názor. Dakujem za zaujem i o tuto cast Malaciek a verim za kladne vybavenie. Dala by sa tu spravit zaujimava lesna cesticka s lavickami,i odpadovymi kosmi , i kosmi pre psickarov.,nakolko tadeto casto chodia deti i z ms na vychadzky .Dakujem