Ľudia pre Malacky » Malacky sa postavia proti kamiónom z Rohožníka

Krátke správy

08.12.2019
Mestský úrad podal dve žiadosti o dotácie na rekonštrukciu Pálffyovského kaštieľa v celkovej sume viac ako 1,5 milióna eur. Z dotácie Ministerstva kultúry SR by sa v prípade úspechu rekonštruovala kaplnka a reprezentačné sály a z nórskych fondov by sa obnovila fasáda s nádvorím. Výsledky budú známe úvodom budúceho roka.

12.11.2019
SČK Miestny spolok Malacky Vás pozýva na odber krvi, ktorý sa uskutoční dňa 22.11.2019 od 8.00 – 11.00 h v priestoroch Gymnázia Malacky, Ul. 1. mája. Na odber si prineste občiansky preukaz, kartu poistenca, preukaz darcu. Info: www.ntssr.sk – darcovstvo krvi. Záujemcovia hláste sa na t.č.: 0949/123 362, klaudiakov@centrum.sk


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Tomáš21.10.2019
Na Rádku sa bude opäť rekonštruovať

to: all28.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

Tadeaš27.09.2019
Na Ceste mládeže sa vymení osvetlenie

nobody25.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

to: matej24.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

matej24.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

Anna02.09.2019
Poslanci navýšili peniaze na...

LPM.sk01.09.2019
Poslanci navýšili peniaze na...

Príspevky z fóra

matej24.11.2019

matej21.11.2019

matej11.11.2019

jan05.09.2019

Iva04.09.2019


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Malacky sa postavia proti kamiónom z Rohožníka

Bratislavský samosprávny kraj spustil rekonštrukciu rohožníckej cesty. Podľa primátora Malaciek Juraja Říhu končí rekonštrukcia pri tabuli Malaciek. "Podporili sme, aby sa spustila rekonštrukcia tejto cesty, ale dôrazne upozorňujeme, že aktuálny projekt ide proti záujmom Malaciek. Ak nebude doprava odklonená na diaľnicu, budeme dôrazne protestovať proti otvoreniu obojsmerného tranzitu," hovorí primátor.

Dlhoočakávaná rekonštrukcia cesty z Rohožníka do Malaciek sa spustila. Stavebné práce majú trvať jeden rok. Avšak už teraz počuť hlasy, že súčasný projekt rekonštrukcie ignoruje záujmy okresného mesta. Vedenie Malaciek k tomu uvádza: "Podporili sme, aby sa spustila rekonštrukcia tejto cesty, ale dôrazne upozorňujeme, že aktuálny projekt ide proti záujmom Malaciek. Tlmočil som to ako bývalému vedeniu kraja, tak aj novému. Ak nebude doprava odklonená na diaľnicu, budeme dôrazne protestovať proti otvoreniu obojsmerného tranzitu. Verejnosť totiž ani netuší, že stavebné práce sa končia rovno pri tabuli nášho mesta za diaľnicou." Primátor Malaciek Juraj Říha vysvetľuje, že ako krajský poslanec podporil rekonštrukciu tejto cesty. Zároveň však ako primátor Malaciek dlhodobo upozorňuje, že mesto sa postaví proti otvoreniu obojsmerného tranzitu kamiónovej dopravy. Pred rekonštrukciou bol obojsmerný tranzit výlúčený a doprava bola rozdelená po kraji.

Súčasné vedenie Malaciek iniciovalo prípravu novej diaľničnej križovatky D2 - Rohožník. Tá získala po ročnom procese platné posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA) a na rade je výber dodávateľa projektovej dokumentácie pre územné a stavebné konanie. Cieľom Malaciek je odkloniť dopravu pred Malackami priamo na diaľnicu, aby tým obišli prejazd Malackami.

Predovšetkým kamióny zaťažovali mestskú časť Rádek po ulici Duklianskych hrdinov pred nemocnicou. Ide o najvyťaženejší smer kamiónov smerujúcich z cementárne v Rohožníku. Podľa našich informácií sa proti zobojsmerneniu dopravy na Duklianskych hrdinov stavia aj polícia. Poukazuje pritom na kritickú križovatku pri Gajdárovi.

Na podporu iniciatívy proti otvoreniu obojsmerného tranzitu kamiónov z Rohožníka spúšťa vedenie Malaciek petíciu obyvateľov, pričom oprieť sa chce aj o poslancov za tento mestský obvod Richarda Hájka a Milana Ondroviča. "Žiaľ, ukazuje sa, že zodpovední stále nechcú počúvať naše jasné stanovisko. Malacky sú proti prejazdu kamiónov z Rohožníka cez Rádek. Na podporu nášho postoja preto zvolávame obyvateľov a urobíme všetko pre to, aby sme zastavili pohnútky otvoriť obojsmerný tranzit," uviedol primátor Říha.

Petíciu chce spustiť vedenie Malaciek v nasledujúcich dvoch týždňoch. Petičné hárky budú doručované obyvateľom prostredníctvom koordinátorov z mestského úradu.pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

08.10.2018 08:58:50 | Miloš

Ja som to pisal nedavno v komentoch, ze BSK budu chciet obojsmernit dopravu. Na co by inak opravovali cestu v Malackach aj s podlozim ak by BSK nemala na zaciatku rekonstrukcie takyto plan.
J. Řiha zasa si povedzme kolko rokov zasa bude trvat nez by sa postavila dana krizovatka Rohoznik. 5 rokov ratajme urcite nez by sa zacalo len s verejnym obstaravanim. Dalsi rok by trvalo zasa uchadzaci by davali namietky. A 2 roky by trvala vystavba .
Pretoze na Slovensku funguje vsetko takto.

08.10.2018 09:56:16 | J.Říha

Dobrý deň, my si uvedomujeme súvislosti a už po voľbách v roku 2014 som na prvom zasadnutí Rady partnerstva vzniesol pripomienku, že eurofondy je možné čerpať na túto cestu len za podmienky napojenia na diaľnicu. Následne sme na nikoho nečakali a iniciovali nový koncept riešenia obchvatu Malaciek.

Predošlé vedenie BSK ignorovalo Malacky, nové vedenie kraja je ústretové počúvať, za čo som vďačný. Nepovažujem to však za dostatočné, a preto som v rámci spustenia rekonštrukcie tejto cesty verejne vyjadril našu požiadavku, aby bol po skončení rekonštrukcie udržaný status quo.

Uvedomujem si, že bude veľký tlak zo strany podnikateľov z Rohožníka na zobojsmernení tranzitu, na čo my hovoríme, že súčasný stav Duklianskych hrdinov a križovatky pri Legionárskej ulici nie je na to stavaný, preto máme v zálohe niekoľko krokov, ktoré ale z hľadiska našej taktiky nebudem prezentovať verejne.

08.10.2018 17:55:38 | nobody

Môžem len zopakovať názor, že je to dôsledok nekoordinovanej práce úradníkov v prvom rade BSK a NDS pripravujúcich obe stavby:

http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/dalsi-krok-k-priprave-obchvatu-malaciek/

Už sa teším ako budeme na vstupe do mesta stavať barikády :-)
PS

Keď už je reč o obrane záujmov Malaciek: chystá mesto nejaké odvetné opatrenia voči bratislavským vodičom pre prípad, že bratislavskí radní presadia parkovaciu politiku namierenú voči vodičom z okolia Bratislavy, teda aj z Malaciek? Na našich parkoviskách je tiež veľa parkovacích miest okupovaných BA a BL autami...

Možno by stálo za to spojiť sa s okolitými mestami (Stupava, Sv. Jur, Pezinok, Modra, Senec) a pripraviť sa na koordinovanú reakciu voči paštekárom

09.10.2018 14:15:58 | Tomáš

No som zvedavý či to pomôže. Inak nechápem prečo nemôže byť pri vjazde do Malaciek smerom z Rohožníka kruhový objazd ešte pred nadjazdom nad diaľnicou a z tohto kruhového by mohla ísť paralelná cesta až k ceste ktorá ide z Perneka do Malaciek a tam by sa mohla napojiť rovno na diaľničné privádzače, ktoré sú už vybudované...

10.10.2018 08:38:22 | Jana Osičková

Veľmi rada podporím túto petíciu!!!Každý deň som jazdila do práce po ulici Duklianskych hrdinov.Cesta z centra po koniec Malaciek mi trvala dlhšie ako cesta z Malaciek do Rohožníka.Ak sa k tomu pridajú ďalšie kamióny,bude to ešte horšie.Nehovoriac o tom,že nové cesty,ktoré sa robili celé leto,budú znova rozbité.Pán primátor,držím palce a rada s petíciou pomôžem.

13.10.2018 23:20:09 | peter bani

to je sice pekne,ale zase budu trpiet radcane,ty co byvaju hned vedla dialnice.to im privadzac pojde cez baraky???a co tak urobit cestu paralelne vedla dialnice a napojit ju na existujuci privadzac malacky - pernek.
a este jedna otazka,preco boli cca dva tyzdne dozadu zlikvidovane mokrade kramarka/zavezene zeminou/,pekna rekonstrukcia cesty na rohoznik a ochrana prirody po slovensky,hanba.

23.10.2018 16:54:45 | Eva Hollla

Aký je tvoj názorDobrý deň, rada by som vedela, prečo sa nedá večer vetrať asi od 22 .00hod. Niekedy je to v sobotu, nedeľu ráno, zápach ja stále rovnaký, javí sa mi to ako zo splodin áut.Tento stav trvá dlhšie, nepravidelne, nazameriavam sa na to. Rada by som mala od vás informáciu.
A keď už píšem, nakoľko niesom frfloš, ale si všímam, prečo sú Malacky tak špinavé, niesú osadené smetné koše/stačí malé/ na frekv. ulici v centre masta od O2, Orange až po Tatrabanku. Čo je tam smetia..... samozrejme že je to aj v nás.... nemali by sa aj firmy postarať o čistotu vo svojom okolí?. Každý si myslí, že to spraví niekto iný, že sú na to ľudia, ale každý si uľahčí.
Ďakujem, s pozdravom Eva