Ľudia pre Malacky » Vstúpte sa bude uchádzať o dotáciu z eurofondov

Krátke správy

22.06.2020
Výstavba novej telocvične v areáli Základnej školy Dr. J. Dérera sa blíži ku koncu. Vedenie mesta by ju malo odovzdať škole do užívania v utorok 30. júna.

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

marian18.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

lebo16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

preto16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Jana15.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

preto14.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Marcel24.04.2020
Na Rádku možno vznikne nová škola

Jano13.03.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Ela05.03.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Príspevky z fóra

Iva26.05.2020

matej24.04.2020

matej24.04.2020

Edo24.04.2020

matej22.04.2020


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Vstúpte sa bude uchádzať o dotáciu z eurofondov

Budova neziskovej organizácie Vstúpte by sa mohla kompletne rekonštruovať a pristaviť. V spolupráci s mestom Malacky sa bude organizácia uchádzať o podporu dotácie z eurofondov.

Nezisková organizácie Vstúpte, ktorá poskytuje už trinásty rok komplexné sociálne služby ľuďom s mentálnym znevýhodnením z Malaciek i okolia, sa bude s podporou mesta uchádza o finančnú podporu z eurofondov. Ku svojej činnosti užíva neziskovka mestskú budovu na Ulici 1. mája. S podporou eurofondov by sa mala táto budova kompletne zrekonštruovať a pristaviť.

Rozsah plánovanej prístavby.

"Môžeme spraviť veľmi dôležitý krok vpred. V súčasnosti sa kladie veľký dôraz na individuálne rozvojové plány pri práci s klientami so znevýhodnením, ktorým sa Vstúpte venuje. V nezrekonštruovaných priestoroch pri súčasnom nastavení nie je možné poskytovať jednotlivé terapie, pracuje sa vo väčších skupinách. Budova je bariérová. Som rada, že mesto si naplno uvedomuje, že táto zraniteľná skupina obyvateľstva potrebuje pomoc a podporu k tomu, aby sa dokázala rozvíjať," reaguje poslankyňa MsZ a BSK Lucia Vidanová, ktorá vo Vstúpte už šiesty rok pracuje a dôverne pozná problémy, s ktorými sa organizácie v sociálnych službách boria. 

"Vízia, ale aj konkrétne kroky k napĺňaniu ambicióznych cieľov v sociálnej oblasti, boli jasne zadefinované ešte v predchádzajúcom volebnom bodobí v schválenom mestskom komunitnom pláne sociálnych služieb, do ktorého tvorby som bola zainteresovaná. Rovnako sme na úrovni VÚC nedávno prijali dokument o rozvoji sociálnych služieb v kraji a aktuálne na úrovni kraja budeme schvaľovať unikátnu Koncepciu rozvoja sociálnych služieb pre občanov s mentálnym postihnutím v kompetencii Bratislavského samosprávneho kraja na roky 2019 – 2021. V Malackom okrese poskytujú služby rehabilitačného strediska ambulantnou formou ľuďom s mentálnym postihnutím len dve zariadenia - naše Vstúpte s kapacitou 25 klientov a sesterská organizácia Dom Svitania v Jakubove pre 12 klientov. Preto je veľmi dôležité vytvárať podmienky pre ich rozvoj," dodáva L. Vidanová. Vstúpte je tiež jedinou organizáciou v okrese, ktorá poskytuje služby v zariadení podporovaného bývania. 

V novej prístavbe nájde organizácia priestor pre svoje dielne. Zrekonštruovať sa má aj dvor a hlavná budova, v ktorej sa bude mimo iného stavať nový výťah. Celá budova sa tiež zateplí. Okrem stavebnej časti by sa organizácii zakúpilo nové vybavenie či pomôcky na arteterapiu, muzikoterapiu, fyzioterapiu. Súčasťou projektu je aj nákup 9-miestneho motorového vozidla upraveného na prepravu ťažko zdravotne postihnutých osôb.

Keďže budova je vo vlastníctve mesta, mestské zastupiteľstvo schválilo v júni minulého roka dlhodobý nájom pre túto organizáciu. Mesto tiež financovalo prípravu projektovej dokumentácie a koordinovalo proces k získaniu príslušných povolení. Celkové výdavky na projekt by mali dosiahnuť 400 tisíc eur. Podľa našich informácií by mal poslanecký zbor na jednom zo svojich ďalších zasadnutí prerokovať aj prípadnú finančnú pomoc k 5%-nému kofinancovaniu projektu.pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

18.06.2019 14:55:08 | roman 1

...výdavky na projekt by mali dosiahnuť 400 tisíc eur....plus predtym a potom.vydelit poctom klientov 25 a vysledna suma stoji za to.len skoda ,ze na zdrave deti sa akosi kasle,ze?ake je tam vysledna suma na jedneho? k zaplakaniu.a to nehovorim o existujucich priestoroch,triedy, ucebne,telocvicne....tam v niektorych pripadoch nepomoze ani rekostrukcia.a nove....na to nie su peniaze.