Ľudia pre Malacky » V júni sa začne rekonštrukcia príjazdu do Malaciek

Krátke správy

10.08.2018
Veľkomoravská ulica sa od včera asfaltuje. Dodávateľ prosí o súčinnosť, počas dnešného dňa (piatok) sa bude pokladať druhá finálna obrusná vrstva v úseku od Štefánika po Bernolákovu, vjazd a výjazd nebude možný do večerných hodín. Pre mimoriadne vysoké teploty asfalt dlhšie schne. Prosíme obyvateľov, aby vyparkovali svoje vozidlá v druhej polovici Veľkomoravskej na stredu ráno (15.8.). Asfaltovať sa bude celý deň, v závislosti od počasia sa môžu práce predĺžiť do štvrtka. Keďže sa bude pokladať aj finálna obrusná vrstva, prosíme vodičov, aby rovnako nevchádzali na komunikáciu, aby neprišlo k poškodeniu a rešpektovali dopravné značenia.

07.08.2018
Dodávateľ prác na Bernolákovej a Veľkomoravskej ulici potvrdil, že do štvrtka budú dokončené prípravné práce na oboch dielach a presúva ťažkú techniku k asfaltovaniu. Prosí o súčinnosť, aby na štvrtok vodiči vyparkovali svoje vozidlá z parkoviska v Domkoch pri potravinách CBA a parkoviska zo zámkovej dlažby pri detskom ihrisku na Veľkomoravskej ulici. Na piatok ráno je potrebné uvoľniť parkovisko, ktoré sa nachádza oproti. V opačnom prípade nebude možné vyjsť počas niekoľkých hodín z parkovísk. Kvôli obsluhe sídliska cez víkend preruší práce a na pondelok prosí o vyparkovanie parkoviska pri modrom bytovom dome.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Miloš12.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

to: pavla12.08.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

Pavla Durecová11.08.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

Dano10.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Marek08.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Miloš07.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

J.Říha07.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Miloš06.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Príspevky z fóra

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018

Lucia Vidanová08.06.2018

Jana Osičková05.06.2018

jajehopapluha14.05.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

V júni sa začne rekonštrukcia príjazdu do Malaciek

Záverom júna sa začína rozsiahla rekonštrukcia cesty diaľničného privádzača do Malaciek. Na spoločnom rokovaní sa posunul termín prác tak, aby maximum stavby prebehlo cez letné prázdniny. Bez dočasných obmedzení sa rekonštrukcia nezaobíde, keďže sa bude kompletne obnovovať aj podložie cesty.

Bratislavský samosprávny kraj zabezpečil potrebné financie na rekonštrukciu prístupovej komunikácie k nadjazdu a diaľničného privádzača. Stavebné práce sa tak môžu naplno začať už toto leto. Podľa vedenia Malaciek ide o dôležitú dopravnú tepnu, na ktorej zlý stav opakovane upozorňovali aj samotní obyvatelia. Ako ďalej uviedol primátor Malaciek Juraj Říha: "Som veľmi rád a ďakujem vedeniu kraja a regionálnych ciest, že aj táto časť komunikácie prejde rozsiahlou obnovou s podložím. Za mesto sme upozornili dodávateľov k zladeniu a posunu termínov na letné prádzniny, aby sme čo najviac zmiernili dopravnú záťaž na obyvateľov. Avšak bez trpezlivosti vodičov to nepôjde, preto všetkých prosím o pochopenie. K začiatku jesene budeme mať kompletne novú stabilnú komunikáciu, na ktorú si napojíme aj pripravované záchytné parkovisko."

Rozsah pripravenej rekonštrukcie prístupovej komunikácie do mesta.

Rekonštrukcia tejto doležitej dopravnej tepny mesta bude zahŕňať kompletnú výmenu podložia veľkým mechanizovaným strojom. Po zabezpečení podložia bude cemento-betónová stabilizácia tvrdnúť a následne sa bude pokladať kompletne nový asfaltový koberec a dopravné značenie. V rámci prác sa budú meniť aj zábradlia mostov.

Keďže ide o dlhý úsek a vyťaženú cestu, vedenie mesta trvalo na posune prác k letným prázdninám. Podľa našich informácií sa snažilo vedenie mesta presadiť aj novú protihlukovú stenu, ktorú však vzhľadom na obmedzený rozpočet a nevysporiadané pozemky nie je možné v tejto chvíli zrealizovať.

Celá stavba bude rozdelená na niekoľko etáp.

Prvá etapa prác v úseku od kruhového objadzu TESCO po križovatku pri autosalóne Hílek sa začína 21. júna.

Dôležitá informácia je, že dôjde k úplnej uzávierke cesty v plnom profile. Obchádzka bude okolo autosalónu Hílek po Pezinskej ulici k Tescu a naspäť ku kruhovému objazdu.

Práce na tejto etape by mali trvať do 15. júla.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

09.06.2018 21:22:41 | miloš

Pan J. Řiha. Mohli by ste vybavit uz aby konecne BSK konecne pri pumpe TAM uz opravili ten usek poriadne. Najlepsie keby ze to vybetonovali. Preto ze je ten usek namahani kamionmy, ktory idu na danu pumpu.

10.06.2018 17:33:50 | J.Říha

Dobrý deň, celá príjazdová komunikácia ide do kompletnej rekonštrukcie vrátane podložia. Tento úsek bude vrátane celého mostu nanovo postavený.

10.06.2018 19:54:45 | Pavel Janík

Každý sa poteší, keď sa v Malackách niečo opraví a vylepší, ale teraz som veľmi sklamaný. Myslím si, že rekonštrukcie by sa mali robiť komplexne a nie len podložie! Narážam na potrebu protihlukovej bariéry, ktorá mala byť samozrejmosťou pri takejto rozsiahlej rekonštrukcii. Bývam tu pod privádzačom 27 rokov a je to tu hrozné. Každý jeden deň tu prejde okolo 10 000 áut - hluku a prachu je tu naozaj veľmi veľa. Na dvore sa nemôžeme ani rozprávať. Sadíme v záhrade dreviny, aby sme to aspoň trochu zmiernili, no nestačí to. Viem, že je to otázka peňazí, ale BSK v spolupráci s mestom malo nájsť financie na takéto, vo svete samozrejmé opatrenie pre svojich občanov. Už pred rokmi sme spísali petície, ale neúspešne. Čítam si poslanecké odpočty za jednotlivé obvody, kto ako prispel k zveľaďovaniu Malaciek. Každý napísal, že je poslancom nie len pre svoj obvod, ale pre celé Malacky. Preto je zarážajúce, že poslanci v spolupráci s vedením mesta a finančným príspevkom nedotlačili BSK k protihlukovej bariére. Neverím, že ľahká bariéra z lexanu by zrujnovala financie mesta a BSK na tomto necelom kilometri v úseku od kúpaliska po hasičov. Je to najdôležitejšia cesta do MA a plánovaná výstavba záchytného parkoviska v bývalej píle túto situáciu ešte zhorší. Mesto sa hrdí sloganom - Malacky, dobré mesto pre život, preto Vás, všetkých kompetentných, žiadam, presaďte protihlukovú bariéru. Nemôže byť predsa prekážkou obmedzený rozpočet a nevysporiadané pozemky - tá cesta tu už je a nikto ju nepremiestni. Dajte vypracovať aspoň cenovú ponuku do blízkej budúcnosti a zverejnite ju, lebo sa zase 25 rokov nič na tomto úseku neurobí.