Ľudia pre Malacky » V júni sa začne rekonštrukcia príjazdu do Malaciek

Krátke správy

28.11.2018
Získajte dotáciu z rozpočtu mesta! Komisia pre kultúru a cestovný ruch pri MsZ vyzýva všetky aktívne občianske združenia, neziskové organizácie, združenia pri školách, škôlkach či iné inštitúcie s dobrými nápadmi, aby si podali žiadosť o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Malacky na rok 2019. Príspevok môžu dostať na pravidelné aktivity, usporiadanie podujatí, edičnú činnosť a pod. Formulár na žiadosť nájdete na webe mesta www.malacky.sk, časť MESTO – DOTÁCIE A GRANTY. Žiadosti treba podať do 30. novembra 2018.

10.11.2018
Podľa našich informácií sú už istí poslanci v 1., 2. a 6. obvode, v tomto poradi 1. Jozef Mračna, 2. Ladislav Čas a 3. Štefan Hronček. V 2. obvode zviťazil Marián Haramia, druhá Lucia Vidanová a tretí Daniel Masarovič. V 6. obvode vyhral Milan Ondrovič pred Richardom Hájkom, tretí skončil Marián Andil.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Jozef11.12.2018
V centre meste vyrastie obchodné...

Miloš09.12.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

občan07.12.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

Janečková03.12.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

nobody01.12.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

občan27.11.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

m27.11.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

Dano26.11.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

Príspevky z fóra

TEKOS01.10.2018

Blanka26.09.2018

Dušan27.08.2018

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

V júni sa začne rekonštrukcia príjazdu do Malaciek

Záverom júna sa začína rozsiahla rekonštrukcia cesty diaľničného privádzača do Malaciek. Na spoločnom rokovaní sa posunul termín prác tak, aby maximum stavby prebehlo cez letné prázdniny. Bez dočasných obmedzení sa rekonštrukcia nezaobíde, keďže sa bude kompletne obnovovať aj podložie cesty.

Bratislavský samosprávny kraj zabezpečil potrebné financie na rekonštrukciu prístupovej komunikácie k nadjazdu a diaľničného privádzača. Stavebné práce sa tak môžu naplno začať už toto leto. Podľa vedenia Malaciek ide o dôležitú dopravnú tepnu, na ktorej zlý stav opakovane upozorňovali aj samotní obyvatelia. Ako ďalej uviedol primátor Malaciek Juraj Říha: "Som veľmi rád a ďakujem vedeniu kraja a regionálnych ciest, že aj táto časť komunikácie prejde rozsiahlou obnovou s podložím. Za mesto sme upozornili dodávateľov k zladeniu a posunu termínov na letné prádzniny, aby sme čo najviac zmiernili dopravnú záťaž na obyvateľov. Avšak bez trpezlivosti vodičov to nepôjde, preto všetkých prosím o pochopenie. K začiatku jesene budeme mať kompletne novú stabilnú komunikáciu, na ktorú si napojíme aj pripravované záchytné parkovisko."

Rozsah pripravenej rekonštrukcie prístupovej komunikácie do mesta.

Rekonštrukcia tejto doležitej dopravnej tepny mesta bude zahŕňať kompletnú výmenu podložia veľkým mechanizovaným strojom. Po zabezpečení podložia bude cemento-betónová stabilizácia tvrdnúť a následne sa bude pokladať kompletne nový asfaltový koberec a dopravné značenie. V rámci prác sa budú meniť aj zábradlia mostov.

Keďže ide o dlhý úsek a vyťaženú cestu, vedenie mesta trvalo na posune prác k letným prázdninám. Podľa našich informácií sa snažilo vedenie mesta presadiť aj novú protihlukovú stenu, ktorú však vzhľadom na obmedzený rozpočet a nevysporiadané pozemky nie je možné v tejto chvíli zrealizovať.

Celá stavba bude rozdelená na niekoľko etáp.

Prvá etapa prác v úseku od kruhového objadzu TESCO po križovatku pri autosalóne Hílek sa začína 21. júna.

Dôležitá informácia je, že dôjde k úplnej uzávierke cesty v plnom profile. Obchádzka bude okolo autosalónu Hílek po Pezinskej ulici k Tescu a naspäť ku kruhovému objazdu.

Práce na tejto etape by mali trvať do 15. júla.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

09.06.2018 21:22:41 | miloš

Pan J. Řiha. Mohli by ste vybavit uz aby konecne BSK konecne pri pumpe TAM uz opravili ten usek poriadne. Najlepsie keby ze to vybetonovali. Preto ze je ten usek namahani kamionmy, ktory idu na danu pumpu.

10.06.2018 17:33:50 | J.Říha

Dobrý deň, celá príjazdová komunikácia ide do kompletnej rekonštrukcie vrátane podložia. Tento úsek bude vrátane celého mostu nanovo postavený.

10.06.2018 19:54:45 | Pavel Janík

Každý sa poteší, keď sa v Malackách niečo opraví a vylepší, ale teraz som veľmi sklamaný. Myslím si, že rekonštrukcie by sa mali robiť komplexne a nie len podložie! Narážam na potrebu protihlukovej bariéry, ktorá mala byť samozrejmosťou pri takejto rozsiahlej rekonštrukcii. Bývam tu pod privádzačom 27 rokov a je to tu hrozné. Každý jeden deň tu prejde okolo 10 000 áut - hluku a prachu je tu naozaj veľmi veľa. Na dvore sa nemôžeme ani rozprávať. Sadíme v záhrade dreviny, aby sme to aspoň trochu zmiernili, no nestačí to. Viem, že je to otázka peňazí, ale BSK v spolupráci s mestom malo nájsť financie na takéto, vo svete samozrejmé opatrenie pre svojich občanov. Už pred rokmi sme spísali petície, ale neúspešne. Čítam si poslanecké odpočty za jednotlivé obvody, kto ako prispel k zveľaďovaniu Malaciek. Každý napísal, že je poslancom nie len pre svoj obvod, ale pre celé Malacky. Preto je zarážajúce, že poslanci v spolupráci s vedením mesta a finančným príspevkom nedotlačili BSK k protihlukovej bariére. Neverím, že ľahká bariéra z lexanu by zrujnovala financie mesta a BSK na tomto necelom kilometri v úseku od kúpaliska po hasičov. Je to najdôležitejšia cesta do MA a plánovaná výstavba záchytného parkoviska v bývalej píle túto situáciu ešte zhorší. Mesto sa hrdí sloganom - Malacky, dobré mesto pre život, preto Vás, všetkých kompetentných, žiadam, presaďte protihlukovú bariéru. Nemôže byť predsa prekážkou obmedzený rozpočet a nevysporiadané pozemky - tá cesta tu už je a nikto ju nepremiestni. Dajte vypracovať aspoň cenovú ponuku do blízkej budúcnosti a zverejnite ju, lebo sa zase 25 rokov nič na tomto úseku neurobí.