Ľudia pre Malacky » Primátori Záhoria chcú v práci pokračovať

Krátke správy

22.12.2018
POHOTOVOSŤ POČAS SVIATKOV Pohotovosť pre dospelých: Malacky, nemocnica na Duklianskych hrdinov 34 Pohotovosť pre deti: Bratislava, Národný ústav detských chorôb na Kramároch, Limbová 1 Zubná pohotovosť: Bratislava, Drieňová 38 (počas pracovných dní od 17:30 do polnoci, počas sviatkov od 11:00 do 23:00, platí pre celý kraj)

18.12.2018
Mestské zastupiteľstvo schválilo na svojom dnešnom zasadnutí projekt výstavby cyklotrasy "Pezinská - priemyselný park", s ktorým sa malacká radnica uchádza o peniaze z eurofondov. Z celkových oprávnených výdavkov na realizáciu projektu vo výške 1,1 milióna € sa bude mesto v prípade úspechu projektu spolu podieľať 5% kofinancovaním.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

XYZ12.01.2019
Mesto otvorilo zrekonštruovaný domov...

Melánia Dujsíková, riaditeľka MsCSS11.01.2019
Mesto otvorilo zrekonštruovaný domov...

XYZ10.01.2019
Úspešný rok na župe

XYZ09.01.2019
Mesto otvorilo zrekonštruovaný domov...

Alena08.01.2019
Mesto otvorilo zrekonštruovaný domov...

jan02.01.2019
Novoročný ohňostroj sa zopakuje

Dano31.12.2018
Mesto otvorilo zrekonštruovaný domov...

Lucia Vidanová28.12.2018
Mesto otvorilo zrekonštruovaný domov...

Príspevky z fóra

Lucia Vidanová28.12.2018

jj28.12.2018

Lucia Vidanová28.12.2018

jj28.12.2018

peter21.12.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Primátori Záhoria chcú v práci pokračovať

Skalica, Senica, Malacky. Tri okresné mestá Záhoria. Týždenník Záhorák priniesol odpovede primátorov týchto miest k otázke ďalšej kandidatúry. Komunálne voľby sa uskutočnia už tento rok v novembri.

Komunálne voľby sa uskutočnia tento rok v novembri, preto sa logicky vynárajú otázky, či môže prísť v troch okresných mestách na Záhorí ku kontinuite alebo k zmene. Týždenník Záhorák sa pýtal primátorov, či sa chystajú opäť kandidovať na post primátora a čo chcú dovtedy ešte pre mesto urobiť.

Primátori okresných miest na Záhorí. Zľava primátor Senice Branislav Grimm, primátor Malaciek Juraj Říha a primátor Skalice Ľudovít Barát.

SENICA - primátor Mgr. Branislav GRIMM

"O post primátora sa chcem opätovne uchádzať ako nezávislý kandidát. Nadväzujúc na predchádzajúce roky znižovania finančných záväzkov  i úverovej zaťaženosti mesta budem pokračovať v úsilí o zlepšovanie kvality života Seničanov.

V roku 2018 máme naplánované rekonštrukcie striech MsKS a zimného štadióna,  výstavbu spojovacej chodby v ZŠ Komenského, rekonštrukciu domov smútku v Čáčove a Senici a opravu budovy DHZ. Vlani sme pripravili podklady pre zásadnú obnovu pomníka padlých v r. 1848/49 na Horných Surovinách a výstavbu prístupového cyklochodníka. Rozbehneme stavebné práce na Sokolovni, v ktorej  po rozsiahlej rekonštrukcii  vznikne Mestské múzeum. Okrem toho sú vyčlenené prostriedky na opravu pomníkov 1. a 2. svetovej vojny a sochy sv. Floriána. Pokračovať budeme v aktivitách  na riešení obchvatu mesta, v budovaní parkovísk, detských ihrísk..."

MALACKY - primátor JUDr. Ing. Juraj ŘÍHA, PhD.

"V nedávnych voľbách do samosprávnych krajov som dostal nielen obrovskú podporu, ale súčasne aj signál, že Malačania pozitívne vnímajú výsledky našej práce. Rád by som pokračoval ďalej, ale moje konečné rozhodnutie bude závisieť aj od prípadného zloženia zastupiteľstva a úspešnosti podaných projektov z eurofondov, ktoré by som tým dokončil. Bol by som však hrdý, ak by sme aj naďalej udržali Malacky, v porovnaní s inými mestami, ako oázu pokoja.

V tomto roku chceme zrekonštruovať reprezentačné sály v Pálffyovskom kaštieli, zmodernizovať verejné osvetlenie v LED technológii, vynoviť poslednú nezrekonštruovanú škôlku na Kollárovej ulici, odovzdať nové športovisko v ZŠ Dr. J. Dérera, pristavať futbalový štadión a nadstaviť hlavnú budovu Mestského centra sociálnych služieb."

SKALICA -primátor Ing. Ľudovít BARÁT

"Neriešim to, či je alebo nie je volebný rok. Moja práca v roku 2018 bude pokračovať s plným nasadením. Mesto bude plniť úlohy v plnom rozsahu tak, aby boli kompletne zabezpečené všetky služby pre občanov.

Chceme naďalej zvyšovať bezpečnosť života občanov – týka sa to modernizácie kamerového systému, osvetlenia priechodov, bezbariérových prístupov a s tým spojenú statickú dopravu. Pokračovať budeme v rozbehnutom zámere revitalizácie chodníkov na sídliskách a v revitalizácii areálu ZŠ Strážnická. Pripravujeme rekonštrukciu pracoviska Pod kalváriou MŠ Skalica. V horizonte niekoľkých týždňov by mal byť do užívania odovzdaný bytový dom, v ktorom nájde svoj nový domov 33 rodín. Schválený je zámer na výstavbu ďalšej bytovky s 22 bytmi. Máme rozpracovaných, podaných, resp. naplánovaných niekoľko projektov, uvidíme, ako budeme v tejto oblasti úspešní a ktoré sa nám podarí zrealizovať.!"


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku