Ľudia pre Malacky » Primátori Záhoria chcú v práci pokračovať

Krátke správy

15.03.2018
Mesto sa uchádza o dotáciu 950 tisíc eur z Ministerstva kultúry SR na komplexnú rekonštrukciu fasády Pálffyovského kaštieľa. Projektom sa má riešiť aj asanácia vlhkosti fasády v zemi, kedy sa celý kaštieľ hlboko odkope a podreže. Na túto fázu prác by nadviazala obnova fasády aj s úplnou výmenou okien.

11.02.2018
Projekt II. etapy modernizácie verejného osvetlenia je v plnom prúde. Inštalovaných je už takmer 500 nových LED svietidiel z celkového počtu 1430. V nasledujúcich týždňoch sa budú rekonštruovať rozvádzače a opravovať diagnostikované systémové poruchy vedení. Mesto tým odstráni dlhodobé problémy s výpadkami v rôznych častiach mesta. Súčasťou projektu je aj výmena časti železných stožiarov a všetkých pôvodných betónových stožiarov v sídliskách.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Lucia15.05.2018
Riaditeľ nemocnice odpovedá na...

nobody11.05.2018
Poslanci schválili zámer výstavby...

Dano11.05.2018
Poslanci schválili zámer výstavby...

nobody08.05.2018
V Malackách pribudne záchytné...

J.Říha07.05.2018
V Malackách pribudne záchytné...

miloš07.05.2018
V Malackách pribudne záchytné...

Peter01.05.2018
Opäť bližšie k rekonštrukcii cesty...

Miro30.04.2018
Rekonštrukcia Veľkomoravskej bude na...

Príspevky z fóra

jajehopapluha14.05.2018

Edo26.04.2018

iveta Boskovicova28.02.2018

John26.01.2018

Reno19.01.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Primátori Záhoria chcú v práci pokračovať

Skalica, Senica, Malacky. Tri okresné mestá Záhoria. Týždenník Záhorák priniesol odpovede primátorov týchto miest k otázke ďalšej kandidatúry. Komunálne voľby sa uskutočnia už tento rok v novembri.

Komunálne voľby sa uskutočnia tento rok v novembri, preto sa logicky vynárajú otázky, či môže prísť v troch okresných mestách na Záhorí ku kontinuite alebo k zmene. Týždenník Záhorák sa pýtal primátorov, či sa chystajú opäť kandidovať na post primátora a čo chcú dovtedy ešte pre mesto urobiť.

Primátori okresných miest na Záhorí. Zľava primátor Senice Branislav Grimm, primátor Malaciek Juraj Říha a primátor Skalice Ľudovít Barát.

SENICA - primátor Mgr. Branislav GRIMM

"O post primátora sa chcem opätovne uchádzať ako nezávislý kandidát. Nadväzujúc na predchádzajúce roky znižovania finančných záväzkov  i úverovej zaťaženosti mesta budem pokračovať v úsilí o zlepšovanie kvality života Seničanov.

V roku 2018 máme naplánované rekonštrukcie striech MsKS a zimného štadióna,  výstavbu spojovacej chodby v ZŠ Komenského, rekonštrukciu domov smútku v Čáčove a Senici a opravu budovy DHZ. Vlani sme pripravili podklady pre zásadnú obnovu pomníka padlých v r. 1848/49 na Horných Surovinách a výstavbu prístupového cyklochodníka. Rozbehneme stavebné práce na Sokolovni, v ktorej  po rozsiahlej rekonštrukcii  vznikne Mestské múzeum. Okrem toho sú vyčlenené prostriedky na opravu pomníkov 1. a 2. svetovej vojny a sochy sv. Floriána. Pokračovať budeme v aktivitách  na riešení obchvatu mesta, v budovaní parkovísk, detských ihrísk..."

MALACKY - primátor JUDr. Ing. Juraj ŘÍHA, PhD.

"V nedávnych voľbách do samosprávnych krajov som dostal nielen obrovskú podporu, ale súčasne aj signál, že Malačania pozitívne vnímajú výsledky našej práce. Rád by som pokračoval ďalej, ale moje konečné rozhodnutie bude závisieť aj od prípadného zloženia zastupiteľstva a úspešnosti podaných projektov z eurofondov, ktoré by som tým dokončil. Bol by som však hrdý, ak by sme aj naďalej udržali Malacky, v porovnaní s inými mestami, ako oázu pokoja.

V tomto roku chceme zrekonštruovať reprezentačné sály v Pálffyovskom kaštieli, zmodernizovať verejné osvetlenie v LED technológii, vynoviť poslednú nezrekonštruovanú škôlku na Kollárovej ulici, odovzdať nové športovisko v ZŠ Dr. J. Dérera, pristavať futbalový štadión a nadstaviť hlavnú budovu Mestského centra sociálnych služieb."

SKALICA -primátor Ing. Ľudovít BARÁT

"Neriešim to, či je alebo nie je volebný rok. Moja práca v roku 2018 bude pokračovať s plným nasadením. Mesto bude plniť úlohy v plnom rozsahu tak, aby boli kompletne zabezpečené všetky služby pre občanov.

Chceme naďalej zvyšovať bezpečnosť života občanov – týka sa to modernizácie kamerového systému, osvetlenia priechodov, bezbariérových prístupov a s tým spojenú statickú dopravu. Pokračovať budeme v rozbehnutom zámere revitalizácie chodníkov na sídliskách a v revitalizácii areálu ZŠ Strážnická. Pripravujeme rekonštrukciu pracoviska Pod kalváriou MŠ Skalica. V horizonte niekoľkých týždňov by mal byť do užívania odovzdaný bytový dom, v ktorom nájde svoj nový domov 33 rodín. Schválený je zámer na výstavbu ďalšej bytovky s 22 bytmi. Máme rozpracovaných, podaných, resp. naplánovaných niekoľko projektov, uvidíme, ako budeme v tejto oblasti úspešní a ktoré sa nám podarí zrealizovať.!"


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm
Volkswagen reklama

Komentáre k článku