Ľudia pre Malacky » Noví poslanci a župan zložili svoj sľub

Krátke správy

22.06.2020
Výstavba novej telocvične v areáli Základnej školy Dr. J. Dérera sa blíži ku koncu. Vedenie mesta by ju malo odovzdať škole do užívania v utorok 30. júna.

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

xyz05.10.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

nobody30.09.2020
Severný obchvat Malaciek je prioritou

názor13.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

nobody09.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

P. Š.08.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

marian18.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

lebo16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

preto16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Príspevky z fóra

Iva26.05.2020

matej24.04.2020

matej24.04.2020

Edo24.04.2020

matej22.04.2020


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Noví poslanci a župan zložili svoj sľub

V historickej budove NR SR v Bratislave dnes zložili svoj poslanecký sľub noví poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja a aj nový predseda BSK Juraj Droba, ktorí sa o rozvoj bratislavského regiónu budú starať päť rokov.

Novozvolený župan chce obyvateľom kraja ukázať, že politiku treba robiť so zreteľom na výsledky a najmä pre ľudí, robiť veci lepšie, ako to robili predchodcovia, no zároveň naviazať na to dobré čo funguje a čo sa spravilo dobre.

„Hoci som kandidátom šiestich pravicových strán, dnešným dňom si vyzliekam svoje zelené stranícke tričko a idem pracovať pre všetkých obyvateľov nášho nádherného kraja. Jediným kritériom pre mňa bude registrácia trvalého pobytu v kraji a dodržiavanie zákona. Prvé týždne budem venovať tomu, aby som dal dohromady tím, s ktorým budeme realizovať náš volebný program a za svoj tím budem považovať zamestnancov Bratislavského samosprávneho kraja, ale tiež poslankyne a poslancov, s ktorými budem naozaj veľmi aktívne spolupracovať. Beriem to ako metaforu s autobusom, že najprv treba mať správnych pasažierov v ňom a potom sa ten autobus sám vyberie najlepšou cestou, ktorou sa vybrať má. Dajte mi prosím Vás sto dní na prípravu programového vyhlásenia. Nebolo zvykom, že by župani predstavovali svoje programové vyhlásenia, ja to chcem určite spraviť a bude to môj záväzok podľa ktorého pôjdem najbližších päť rokov. Občania si na konci môjho volebného obdobia budú môcť pozrieť čo som splnil a čo som nesplnil," prihovoril sa novinárom ako aj obyvateľom kraja počas brífingu novozvolený predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, ktorému v novembrových voľbách vyjadrilo podporu 36 864 voličov.

Nový predseda BSK Juraj Droba zároveň zdôraznil, že obyvateľov Bratislavského kraja trápia podobné problémy ako obyvateľov celého Slovenska, preto chce sústrediť svoje úsilie najmä na oblasť dopravy, zdravotníctva, sociálnych vecí, školstva, životného prostredia, športu, kultúry a regionálneho rozvoja.

„Veci, ktoré na Úrade budem podporovať je v prvom roku zavedenie výkonnostných manažérskych cieľov pre všetkých riaditeľov, aby presne vedeli za čo budú hodnotení a za čo dostanú alebo nedostanú svoje odmeny. Taktiež uvediem to mysle pracovníkov Bratislavského samosprávneho kraja, mojich budúcich kolegov, že obyvateľ Bratislavského kraja je pre nich zákazník a je pre nich klient. Veci, na ktoré budem pozerať extrémne kriticky bude obohacovanie sa na úkor verejných zdrojov, intrigy na pracovisku a arogancia voči občanom, ktorých musíme považovať za našich klientov,“ dodal oddnes úradujúci nový župan Juraj Droba.

Historická budova Národnej rady Slovenskej republiky dnes hostila ustanovujúce zasadnutie Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja. Svoj poslanecký sľub zložili takmer všetci poslanci (49), čím sa oficiálne začal ich mandát krajského poslanca. Z pôvodných 18 volebných obvodov, ktoré boli v roku 2013, je ich počet navýšený na 24. Rovnako je oproti minulosti zvýšený aj počet poslancov. Vďaka nárastu obyvateľstva v kraji, narástol aj počet volených zástupcov o 6, teda na 50. V Bratislave je počet volených zástupcov 34, teda o tri vyšší ako v minulých voľbách a o jeden sa počet poslancov zvýšil v malackom okrese na 6, v pezinskom na 5 a rovnako bude 5, teda o jedného viac aj v okrese Senec.

Poslankyňa za malacký obvod Lucia Vidanová

 

Malacky bude zastupovať v zastupiteľstve BSK aj samotný primátor Juraj Říha

Región Záhorie bude v nasledujúcich piatich rokoch zastupovať celkovo šesť poslancov - Dušan Dvoran (obvod Vysoká pri Morave a okolie), Peter Tydlitát (obvod Gajary a okolie), Martin Smeja (obvod Stupava a okolie), Lucia Vidanová a Juraj Říha (obvod Malacky a okolie) a Peter Švaral (obvod Rohožník a okolie).pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku