Ľudia pre Malacky » Príprava odkanalizovania Jozefa Kubinu pokračuje

Krátke správy

27.04.2023
Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru v Malackách v súčinnosti s Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Malackách pozýva verejnosť pri príležitosti osláv sviatku svätého Floriána, patróna hasičov, na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 05. mája  v čase od 08.30 h do 12.00 h v priestoroch Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách na Továrenskej ulici č. 1.

30.10.2022
Z 10 kandidátov ĽPM sme získali 10 poslaneckých mandátov. Novým poslancom zastupiteľstva sa stane náš kandidát Tomáš Beňo.Kandidát na primátora Juraj Říha uspel so 4171 hlasmi, čo predstavuje 79,81 % z 5 226 platných hlasov odovzdaných všetkým kandidátom.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

nobody15.04.2024
Sasinkova ulica môže prejsť obnovou...

eva11.03.2024
Ulica Martina Benku prejde...

Michal11.08.2023
Ulica Martina Benku prejde...

nobody29.06.2023
Primátor Říha: Stavebný ruch ustane...

Gusto25.04.2023
Mesto obstaráva cyklotrasu z...

Max24.03.2023
Začala stavebná úprava svetelnej...

Luboš06.03.2023
Mesto získalo takmer 950 tisíc eur na...

Peter Ditrich06.02.2023
Rok 2023 sa začne výstavbou škôlky...

Príspevky z fóra

jan04.12.2023

Jana19.10.2022

dj24.03.2022

Peter Ditrich16.03.2022

Ondro05.08.2021


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Príprava odkanalizovania Jozefa Kubinu pokračuje

Dostali sme do redakcie otázky k projektu odkanalizovania Ulice Jozefa Kubinu. Zisťovali sme bližšie informácie, podľa ktorých príprava realizácie pokračuje. Viac informácií prinášame v článku na LPM.sk

Do redakcie sme dostali otázky od obyvateľov časti Malaciek okolo Ulice Jozefa Kubinu, v ktorej sa dobudovala kanalizácia len do polovice ulice. Zámerom súčasného vedenia mesta bolo predĺžiť odkanalizovanie až po záhradkársku osadu. Tento cieľ mali vo volebnom programe aj súčasní poslanci za 5. volebný obvod Adam Janík, Katarína Trenčanská a Pavol Tedla. Z otázok obyvateľov vyplynula obava, že "projekt má byť údajne zastavený". Zisťovali sme preto aktuálne informácie.

Projekt odkanalizovania tejto časti mesta je zaradený do balíka investícií na predĺženie trás kanalizácie v rámci II. etapy. Prvá etapa projektu sa realizovala v uplynulom volebnom období - Rakárenská ulica, Ulica Duklianskych hrdinov a začala výstavba na Stupavskej ulici v úzkej súčinnosti s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, pre ktorú mestský úrad zabezpečil projektovú dokumentáciu a povoľovací proces so stavebným povolením.

Druhú etapu tvorí odkanalizovanie Ulice Jozefa Kubinu a Ulice Mlynskej. Celkové investičné náklady na všetkých päť spomenutých ulíc boli odhadnuté na 1,3 milióna eur. Realizácia odkanalizovania Jozefa Kubinu sa mala podľa harmonogramu začať v uplynulom roku. Z opakovaného rokovania s vlastníkmi pozemkov v záhradkárskej osade ale vznikla požiadavka na dobudovanie hlavnej kanalizačnej vety až po koniec záhradkárskej osady, ktorej príprava odsunula realizáciu na neskôr. Rovnako sa projekt musel vychádzajúc v ústrety obyvateľom, ktorí majú zabezpečený vodovod zo strany vedľajšej Olšovského ulice, doplniť o časť výstavby nového vodovodu aj na Ulicu Jozefa Kubinu.

Následne mala Bratislavská vodárenská spoločnosť vzniesť požiadavku zokruhovania nového vodovodu v celej lokalite, čo projekt predražilo a oddialilo. Podľa našich informácií mestský úrad objednal štúdiu nového vodovodu a ďalej rokuje s vodárňami o spôsobe realizácie. Keďže celý projekt vodovodu predražil zámer výstavby kanalizácie mimo maximálnej hranice dohodnutej investície, vedenie mesta rokuje o jej etapizácii. Túto informáciu potvrdil aj samotný primátor Malaciek Juraj Říha. Ten pre portál LPM.sk ďalej uviedol: "Vnímam istú nervozitu a netrpezlivosť obyvateľov. Musia však pochopiť, že opakovanými zmenami a pridávaním ďalších požiadaviek sa z pôvodného jednoduchého projektu stalo veľké sústo aj pre nové vedenie vodární, aj pre nás. Napriek tomu robím maximum, aby sme zámer pretavili do realizácie. Opakovane som poprosil obyvateľov o trzpezlivosť, pretože doriešiť rokmi nazhromaždené problémy mesta sa nedá za štyri roky. Verím, že majú dôveru k mojim schopnostiam vyrokovať úspešný koniec, s čím súvisí aj obnova asfaltovej komunikácie na tejto ulici."

Spolu s týmto projektom sa má odstrániť problém s napojením rodinných domov na Olšovského ulici, ktoré by boli napojené na vetvu v záhradskárskej osade. Časť prípojky by malo hradiť mesto.

Mestský úrad pracuje aj na odkanalizovaní Záhradnej ulice v časti za letným kúpaliskom a objednalo projektovú dokumentáciu pre územné a stavebné konanie. Nateraz nie je známy spôsob financovania tejto realizácie. S odpoveďou váha aj primátor mesta, ktorý chce najskôr poznať odhadované náklady po vydaní stavebného povolenia.pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

30.04.2019 19:34:40 | Pavol Mráz

Aký je tvoj názor
Pán primátor vo svojej reakcii pozabudol povedať celú pravdu, nie len tú, ktorá ho stavia do pozitívneho svetla. Napriek skutočnosti, že v prašnom úseku komunikácie, lebo nejedná sa o celú ulicu, je kanalizácia realizovaná, som v komunikácii s MsÚ pristúpil na ich stanoviskom nerealizovať okamžite opravu povrchu inkriminovaného úseku, pričom som si dovolil mailom z 1.8.2018 navrhnúť opatrenia na zamedzenie prašnosti. "Preto vás žiadam, aby ste pristúpili k iným krokom ako zabrániť nadmernej prašnosti spôsobenej premávkou. Myslím tým napríklad zamedzenie stavebnej činnosti, kontrolu rýchlosti vozidiel, spomalenie premávky zábranou, informovať obyvateľov a apelovať na ohľaduplnosť vodičov cez média, až po polievanie povrchu na zamedzenie prašnosti. Myslím že riešenie, vhodnejšie by bolo viacero riešení súčasne sa pri dobrej vôli nájde. Verím, že vôľa z vašej strany je a nápravu pocítime ešte toto leto. Pre priamejšiu komunikáciu do budúcnosti si dovoľujem požiadať, ak by táto prebiehala so správcom komunikácií Ing. Chrenkom."
Nič z toho sa samozrejme neudialo, naopak o pár dní pracovníci TEKOSu zasypávali výtlky, čo samozrejme umožnilo vodičom jazdiť rýchlejšie a viacej prášiť. Od toho okamžiku komunikujem s MsÚ oficiálne, kde ich žiadam o zabezpečenie bezprašnosti zvlhčovaním povrchu, v zmysle odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava. Na prvú žiadosť som dostal odpoveď že moja sťažnosť je oprávnená ale ostatné v zmysle vyjadrenia pána primátora v tomto článku. Na môj nasledujúci list 4 mesiace nikto nereagoval, a pri osobnom stretnutí zamestnankyňa tvrdila že žadny list nedostala. Takže po nasledujúcich troch návštevách som dostal odpoveď, že pán primátor zvlhčovanie zamietol pre vysoké náklady. Predpokladám, že odporúčanie RÚVZ Bratislava má oporu v legislatíve, preto nechápem ako ju môže primátor porušovať. Avšak naďalej by som bol vďačný aj za vykonanie opatrení, ktoré som navrhol v minulosti. Ak nie, naďalej budem trvať na zvlhčovaní povrchu komunikácie podľa potreby.
Tento príspevok je v zmysle pravidiel, za prípadné pravopisné chyby a preklepy sa ospravedlňujem a ďakujem za uverejnenie.