Ľudia pre Malacky » Do Malaciek prichádza komplexná záchranná služba

Krátke správy

14.02.2021
Mesto oznámilo otvorenie základných škôl, škôlok a ZUŠ od pondelka 22. februára. Kompletné informácie vrátane pokynov k testovaniu jedného zákonného zástupcu uverejnil mestský úrad na stránke www.skola.malacky.sk.

07.02.2021
Malacké základné školy a škôlky sa k 8. februáru neotvárajú. Ich otvorenie neodporučil vzhľadom na epidemiologickú situáciu v celom Bratislavskom kraji ani hlavný hygienik.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Jaro25.02.2021
Odpadové hospodárstvo

Miloš22.02.2021
Odpadové hospodárstvo

Marian15.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

Miloš10.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

Marian04.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

LPM.sk04.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

Marcel01.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

xyz05.10.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

Príspevky z fóra

Iva26.05.2020

matej24.04.2020

matej24.04.2020

Edo24.04.2020

matej22.04.2020


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Do Malaciek prichádza komplexná záchranná služba

AKTUALIZOVANÉ (12. 9.) Pred pár dňami sme uverejnili článok o ohrozenom poskytovaní lekárskej služby prvej pomoci v Malackách. Potešujúcou správou pre obyvateľov je, že do nášho mesta prichádza nová služba pohotovosti vrátane výjazdov. Občianske združenie, ktoré predstavíme, ponúka klientom aj iné záchranné služby vrátane zásahov pri povodniach, požiaroch a nehodách.

AKTUALIZOVANÉ 12.9. o 13.00 h

Komplexná záchranná služba Bratislava – Nové Mesto o.z., ktoré sa pravidelne venuje záchrane ľudských životov a aj pri rôznych katastrofách, v týchto dňoch zriaďuje v Malackách ambulantnú a výjazdovú lekársku služby prvej pomoci.

„Od druhej polovici septembra bude pre mestá a obce, ktoré spadajú do okresu Malacky, fungovať nová zdravotná pohotovosť. Lekársku pomoc pre deti i dospelých nájdete v centre Malaciek na Malom námestí č.1/A a prevádzkovať sa bude v pracovné dni od 18.00 h. do 6.00 h. Cez víkendy a všetky sviatky vám bude lekár k dispozícii nepretržite. V prípade závažnejších stavov, si lekára môžete zavolať aj domov. Pre tento účel je zriadené telefónne číslo 0919 456 456,“ oznamuje v tlačovej správe prichádzajúci poskytovateľ týchto služieb.

Poskytovateľa sme požiadali o pár slov navyše a položili sme mu otázky s cieľom zistiť detaily fungovania nového pracoviska. Na naše otázky odpovedal priamo riaditeľ Marek Odkorek.

Dozvedeli sme sa, že do Malaciek prichádza nová služba pre ľudí z nášho mesta ako aj celého okresu. Objasníte nám, čo sa za názvom komplexná záchranná služba skrýva?  

Za názvom Komplexná záchranná služba sa skrýva súbor všetkých záchranárskych zložiek, ktoré prevádzkujeme. Okrem zdravotnej, spolupracujeme s hasičským zborom a máme aj vodnú záchrannú službu, ktorá robí zdravotný dozor na kúpaliskách. Zasahujeme pri rôznych krízových situáciach, hromadných nešťastiach, či prírodných katastrofách. Pomáhali sme pri ničivých povodniach a veľmi často pri dopravných nehodách.

Malacky azda najviac v súčasnosti trápi obava zrušenia lekárskej služby prvej pomoci - pohotovosti, ktorú poskytuje spoločnosť Nemocničná, a.s. Ako bude fungovať zdravotná pomoc v rámci Vašej firmy?

Obyvateľov Malaciek i celého okresu nemusí trápiť obava zrušenia lekárskej služby prvej pomoci, ktorá sa doteraz prevádzkovala v priestoroch nemocnice. Sme pripravení zastúpiť ju v plnej miere. Naši lekári sú pripravení pacientom pomôcť pri bolestiach všetkého druhu. Ambulancie sú samozrejme zriadené pre dospelých, ale i detských pacientov. V prípade väčších ťažkostí, či pri vysokých teplotách, k pacientom príde sanitné vozidlo s lekárskou pomocou do bytu.

Foto: archív spoločnosti

Bude Vaša firma sídliť priamo v Malackách? Prezradíte našim čitateľov kde? V akých hodinách bude služba poskytovaná? Bude spoplatnená ako nadštandardná služba, alebo bude plne hradená zo zdravotného postenia?

Nové priestory s ambulanciami Lekárskej pohotovosti sa nachádzajú v príjemnom prostredí polyfunkčného objektu v centre Malaciek, na Malom námestí č. 1/A. Pacientom bude lekárska služba k dispozícii v pracovných dňoch od 18. hod do 6. hod. a cez víkendy a všetky sviatky, vrátane Vianoc budú lekári ordinovať nepretržite. Služba spoplatnená nie je, bude hradená zo zdravotného poistenia. Platí sa len štandardný pohotovostný poplatok 2 €.  

Mnohí obyvatelia okresu takúto ponuku poskytovateľa veľmi privítajú. Kedy môžu očakávať uvedenie Vašich služieb do prevádzky?

Prvých pacientov začneme ošetrovať s najväčšou pravdepodobnosťou už budúci týždeň. Presný dátum Vám ešte oznámime. 

Čo Vás viedlo k tomu, aby ste Vašu činnosť rozšírili na Záhorie?

Záhoráci sú temperamentní a veselí ľudia, takže prečo nie? Veľmi sa tešíme na osobné stretnutia s nimi aj na spoznávania malebných záhoráckych dediniek. Keď bývalý prevádzkovateľ požiadal o ukončenie licencie, využili sme možnosť a chytili sme sa šance pôsobiť v Malackom okrese. K pacientom sme pripravení sa správať s čo najväčšou úctou, empatiou a snahou čo najviac zmierniť ich bolesti. 

Lekárska služba prvej pomoci bude sídliť v polyfunkčnej budove na začiatku Malého námestia.

 

Foto: LPMpošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

12.09.2014 09:21:30 | Michal

Podla môjho kamosa lekara, tato firma ludi zavadza lebo este NEMA LICENCIU!!!

12.09.2014 10:02:19 | Marek

dakujem za informaciu, ale chcem sa aj touto cestou spytat poskytovatela LSPP, kedy mu bola vydana licencia na poskytovanie LSPP a ake ma zmluvy s lekarmi.

na moje otazky, kt som mu pisal mi totiz neodpisal.

dakujem za pochopenie

12.09.2014 12:24:40 | marian

Super, tešíme sa

12.09.2014 13:09:41 | Zuzana Baligová

Telefonicky sme kontaktovali riaditeľa spoločnosti pána Mareka Odkoreka, aby sa vyjadril k Vašim obavám, že LSPP bude prevádzkovaná bez potrebnej licencie. Uistil ma a požiadal, aby som Vám sprostredkovala jeho vyjadrenie. Spoločnosť požiadala podľa zákonných postupov o poskytnutie licencie, ktorú obdrží budúci týždeň, pravdepodobne v utorok. Z tohto dôvodu bude aj pracovisko uvedené do prevádzky po jej doručení. Očakáva sa, že pracovisko začne fungovať v priebehu budúceho týždňa. Presný dátum bude verejnosti oznámený prostredníctvom mediálnych partnerov.

12.09.2014 14:52:40 | Katka

No neviem, neviem. Doteraz to nešlo a teraz zrazu hneď je tu niaka firma?
Nejde tu o zisk? O niake dotácie? Podľa mňa je najlepšie ak je pohotovosť v nemocnici. Lebo vám tam vedie urobiť odbery a rôzne vyšetrenia. Takto bude pacient pendlovať hore, dole. BSK by sa mala rozhodnúť pre nemocnicu.
Pre pacientov lepšia orientácia a určite lepšia staroslivosť po prístrojovej stránke.

12.09.2014 16:39:35 | Štefan Hronček

Kiež by to bola len špekulácia, dúfajúc, že to nie priamo mierený obchod BSK. No je nadmieru zaujímavá , že sa práve teraz rozšírila info. o nemožnosti udžať pohotovosť v nemocnici a odrazu súkromná spoločnosť to za tých istých podmienok prevádzkovať môže . Ak to má pomôcť zvýšiť štandart pacienta - Ok -ale niečo tu rozhodne vporiadku nieje. mmožno to môžu obiasniť poslanci zvo VUC za Malcky ?

12.09.2014 19:44:25 | Juraj

Pre poslancov VÚC BSK :Je pravda, že VÚC chystá ďaľšiu injekciu - 500,000 EUR- pre Malackú Nemocničnú a.s. ?????

12.09.2014 21:13:47 | roman

nepaci sa mi ze este neviete co bude a uz ich kritizujete!!!!!!!!!!!!!!!!!! nehanbite sa?podaktorym sa nepaci ani pohotovost v nemocnici neviem co by ste chceli mozete byt radi ze vobec prejavil niekto zaujem vy obmedzenci!

13.09.2014 17:30:05 | Alžbeta

Roman, nenedávaj nám. Určite je tam nejaký "zádrhel". Malackí poslanci, ktorí kandidovali do VUC-čky by námto mali vysvetliť, veď na to ich máme. O tomto už mali byť informovaní. Určite ide o vylobované peniaze pre "niekoho". Možno malacká nemocnica ťahala za kratší koniec... Prajme si len, aby sa záchranná služba nechovala potom k nám tak, ako sa chovali v nemocnici.

15.09.2014 18:35:43 | Anna

Snád tam nebudú taký arogantný ako na pohotovosti v nemocnici a nevyhodia male šestročné dievčatko s ordinácie s tím že je to pohotovosť pre dospelých a ona má čakať vonku v čakárni .

15.09.2014 21:13:38 | Ivan

Ja si tiež myslím, že to nie je náhoda, že pohotovosť v nemocnici je ohrozená a v krátkom časom slede sa ide otvárať nová pohotovosť mimo nemocnice. Neverím. Tak či onak, som rád, že bude aspoň jedna pohotovosť, nie žiadna...

16.09.2014 10:20:16 | marin

vyčkajme aka bude spokojnost a uvidime ja si osobne myslim, ze čokolvek bude bude ovela lepsie ako je to teraz.. nechajme sa prekvapit a hlavne treba vyskusat

17.09.2014 10:18:34 | Peter Gyurkovics

Tiež by ma zaujímalo či majú licenciu ale v podstate ak budú schopní zabezpečiť takúto pohotovosť bude to len dobré. Uvidíme ale nemyslím si, že to bude zadarmo aj keď je to o.z. . Jedine že by sa záchranáry rozhodli takto tráviť svoj voľnom čas. Malacká Nemcnica nechce dotáciu na LSPP ta bola zabezpečovaná Brat. samosp.krajom len v jej priestoroch. Ak sa BSK rozhodlo riešiť toto týmto spôsobom je to jeho právo. Nemocnica v Malackách žiada o dotáciu na Ústavnú pohotovostnú službu UPS čo sú akútne čiže života ochrozujúce stavy a úrazy, ktoré potrebujú akútne ošetrenie a ktorú musí Nemocničná dotovať zo zdrojov, ktoré by mohla inak využiť na modernizáciu všetkých oddelení . Je to akoby ste vy mali opravovať cestu alebo chodník pred vaším domom či činžiakoma a toho čo zarobíte aj keď to používajú iný. Ak niekto povie, že to je hradené poisťovňou bohužial áno ale to nepokryje ani zďaleka náklady na prevádzku a vytvára sa strata preto dotácia. Strata sa totiž nevytvára zlým hospodárení ale zle nadstaveným systémom. Deti sa na dospelej LSPP neošetrujú a malo by sa toto riešiť že je problém z Detskou LSPP pre nevôlu lekárou slúžiť 24 hod za tak málo čo za to dostávajú. U nás na UPS ošetria aj deti s úrazmi aj keď pri zlomrninách alebo stavoch, ktoré vyžadujú operačný zákrok sa posielajú do DFNsP v Bratslave. Nemáme tu detské oddelenie a preto sa tu nemôžu niektoré výkony vykonávať. UPS je veľa krát zneužívaná z rôznych dôvodov či už sa niekomu nechce ísť do práce ale sa cíti byť sám a sú aj prípady a veľa že sa tu supluje záchytka. Potom musía slušní ľudia čakať. Najvačším problémom je čakanie to my Slováci a najmä záhoráci nevedia. Môžem Vás ubezpečiť že tu nito na chodbe ešte neumrel a ak sa jedná o vážny stav personál je tu OK a je tu schopný a kvalitný aj keď mladý. Nie všetko sa však vždy darí tak ako v každej časti nášho života. Ďakujem za priestor na vyjadrenie.

18.09.2014 12:16:07 | Miro Janosik

Ak zavolam cislo 112, dovolam sa aj na tuto pohotovost? Poslu mi sanitku z Malaciek alebo z Bratislavy?

18.09.2014 19:10:37 | peter

Aký je tvoj názor
To je zaujímavé že službukonajúci lekári o ničom konkrétnom nevedia a tiež nehnevajte sa ak má niekto opäť slúžiť trebárs nedeľu 24 hodín a v pondelok mu o 7.00.. začína normálna ordinačná doba v ambulancii veď to nerobí ani kôň.Vyše 2 rokov sa slúžilo do 22.00 a nikto sa nesťažoval.Je to jedným slovom svinstvo!.Nech si sadne pán Odkorek a robí 32 hodín.Je mi z toho na grcanie

20.09.2014 18:53:10 | Alžbeta

pre Petra Gyurkovicsa: Peter, u vás na Vašom oodelení je všetok personál tip-top. Nikdy som sa tam nestretla s nezáujmom či to boli sestričky alebo rentgenológovia. Palec hore.

21.09.2014 18:15:58 | maja

Prečo poslanci za okres Malacky v zastupiteľstve VUC len sedia a nevedia sa vyjadriť k problémom, ktoré treba riešiť v našom okrese, ako je npr. LSPP? Asi tomu nerozumejú, ale keď som poslancom, tak musím spolupracovať s odborníkmi a nechať si vysvetliť a diskutovať o tom aj s občanmi. Nič také sa nedeje. Prečo? Asi sme si zvolili nekompetentných poslancov.

08.12.2014 14:05:55 | Katarína

Moja skúsenosť s LSPP ?
Nikdy viac, neskúsený lekár ( Mohamed .....) , sanitár nám dal viac informácii , ani základné vyšetrenie krvi CRP-čko Vám tam neurobia ( ktoré je pre deti dôležité ) !! Radšej treba ísť na Kramáre .

08.12.2014 17:46:21 | Alžbeta

Ozaj poslanci do VUC prečo sa dáte zvoliť, keď niečomu nerozumiem? Dvoch viem, ktorí to sú, ale toho tretieho si nemôžem spomenúť meno. Tí dvaja sú:p.Dobrovodský a p.Macejka. Ako píše maja, treba sa pýtať odborníkov, na to ste tam, aby sme my mali informácie. Alebo.p.MUDr. Haramia. odborník na chirurgiu dobrý , ale nemá čas sa starať o poslanecký obvod. Avšak jeho voliči mu odpustia. Ale na čo nám je dobrý chirurg na poslaneckom poste ,keď nemá čas a úprimne už nie je najmladší.

08.12.2014 18:53:10 | Ani

Pani Katarína, pridávam sa, prišla som tam krátko po 18. hod., nikoho tam nemali, vzali kartičku a OP, 18:40 som si doklady pýtala späť, lebo som už čakať nemohla (musela som riešiť deti)
Celý čas bola čakáreň prázdna ...aj ordinácia :-p

23.12.2014 23:15:57 | Ali

musela som využit LSPP,zaplatila 8€ za vyšetrenie krvi(+2€ za *LSPP), vyčkala cca 3hod,od lekára Mohameda sa dozvedela,že mám jesť ovocie a zeleninu,po týždni mám nasadené antibiotika. netuším či to je to pravé

25.12.2014 16:42:58 | Ondrej

Katastrofa: Mladý arabský doktor, ktorého prioritou bolo ťahať zo mňa peniaze, nie pomôcť. Odmietol som platiť a išiel som do BA, kde mi pomohli.

25.12.2014 17:42:28 | Ondrej

Mohamedovi nestačia 2€. Vymyslí si ďalšie "potrebné úkony" za príplatok.

28.12.2014 13:40:11 | Natalia V

Ja som bola naopak spokojná. Podali mi aj infúziu čo sa mi ešte nikdy predtým na LSSP nestalo.

29.12.2014 11:42:50 | martin

najlepšia pohotovost s akou som sa kedy stretol....
moje dieta malo vysoke teploty a bol tam mohammed doktor, ktory mojmu dietatu urobil CRP na základe ktoreho sme nasadili antibiotika a dieta sa ma dobre a je zdrave.... dakujem pan doktor a nabuduce prideme tiez :

30.12.2014 21:08:05 | Otázka pre Natáliu V

Natália, kde Ti podali tú infúziu ???? t.j. Na ktorej adrese ????

Nepletieš si náhodou Ústavnu pohotovosť v nemocnici na ulici Dukelských hrdinov s " novou " LSPP na Malom námestí ????

31.12.2014 09:23:44 | Natalia V

Vôbec si to nepletiem. Keď som tam prišla, už jednej pani podávali infúziu v ambulancii a dali aj mne. Hovorím o LSPP na Malom námestí tej novej pohotovosti. Povedali že pribudne jedna miestnosť, kde budú mať lôžka pacienti s infúziami. Ja som tam bola 28.12. a bolo tam veľa pacientov. To je pravda. Ale slúžili tam 2 lekári a 4 zdravotníci. Výbava ambulancie aj liekov sa nedá s doteraz existujúcou pohotovosťou LSPP v nemocnici porovnať. To je môj pohľad na vec.

08.01.2015 18:01:33 | BlueAlarm

Tato firma neakceptuje smlouvy ani vlastnická práva. Námi zapůjčená sanita zřejmě kvůli získání licence pro pana Odkorka, se nám po třech měsících vrátila poškozená (nástřik loga btéto firmy na bok auta, překryt poolepem) a dluh za tři měsíce na který tato firma nemá.

15.01.2015 20:57:01 | Tomáš

Bol som na pohotovosti, čakal som tam s manzelkou približne hodinu nakolko mali asi 10 pacientov ale ked som sa dostal na rad, bol tam tmavy doktor, čo okamžite vedel čo ma dat a co je manzelke...

16.01.2015 17:23:40 | V

definuj ako tmavy?

21.01.2015 14:32:51 | Tomáš

Myslím toho araba čo tam pracuje, ten lekar je velmi dobry a dobre je to ze davaju infuzie.. to som naozaj nikde nevidel...

08.03.2015 20:03:53 | Denisa

I touto cestou sa chcem podakovať p. doktorovi z Pakistanu, ktory sluzil dna 2.3.2015 spolu s dalsimi 2 zdravotníkmi na pohotovosti v Malackách, konkretne na Malom námestí. Podali môjmu dietatu infuziu, zariadili prevoz sanitkou do Bratislavy a svojim ludskym prístupom a okamzitým konaním zmiernili trapenie nasho drobceka. Prajem silné nervy a trpezlivejsich pacientov, pretoze i ked sme cakali v rade cca 45 minut nasli sa "tupane", ktore pre "soplík" robili cirkus. Takze ešte raz vrucna vdaka.

05.10.2015 20:10:59 | Júlia

Lekár Mohammed Attawna sa zdvihol pravdepodobne z postele (asi mal rozpozeranú TV alebo rozčítanú knihu a dovolila som si ho vyrušiť) a po viacnásobnom volaní sanitára, že pacient čaká sa uráčil prísť. Sanitár predtým urobil CRP vyšetrenie (hodnoty boli vysoké, podľa inštrukcií na stole - závažná bakteriálna infekcia) a čakali sme. O samotnom vyšetrení od lekára- škoda slov, lekár arogantný, povýšenecký, žiaden ľudský prístup. Nepomohol, neporadil. Zaplatila som 10 eur a odišla s tým, že už nikdy viac na danú pohotovosť neprídem.

19.11.2015 15:37:58 | Zuzana

Ľudia POZOR!!!!!!!! zdanlivo úžasná vec - lekárska služba prvej pomoci -OMYL!!!!!! Ten chlap na fotografiách vyššie - údajný záchranár - v skutočnosti Marek Odkorek, konateľ Komplexnej záchr.služby, chudák, ktorý neukončil ani stredné vzdelanie, nemá žiadne právo vyšetrovať pacientov a už vôbec nie deti, a vonkoncom nemá žiadne právo nosiť akýkoľvek zdravotnícky odev - uniformu. celá táto fraška je jeden podvod, lekárov a záchranárov platia priamo na ruku, teda načierno, nemajú žiadne právo poskytovať zdravotnú starostlivosť. Nejde tu vôbec o pomoc občanom, ale ryžu, čo na Slovensku ako všetci vieme nie je problém robiť NELEGÁLNE:!!!!!!! Dávajte si na týchto podvodníkov pozor.....Poznám ich , som z prostredia zdravotníctva, takže presne viem ,aké podvody robia........Je to na trestné oznámenie, čo myslím v tomto čase sa už deje....

20.11.2015 19:23:40 | alžbeta

Zuzana, to je snáď veľmi surový for o lekárskej službe prvej pomoci...to nemyslíš vážne!