Ľudia pre Malacky » Ponúkaný dotazník je absolútne amatérska zlátanina

Krátke správy

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.

15.12.2019
Mestské zastupiteľstvo schválilo rozpočet mesta na rok 2020 jednohlasne. Mesto bude hospodáriť s rozpočtom 23 175 267 €, z čoho vyše 6 miliónov eur bude použitých na kapitálové investície. Stavať sa mimo iného budú aj cyklotrasy, dobuduje sa nová telocvičňa v ZŠ Dr. J. Dérera, kde sa zrekonštruuje aj kuchyňa. Stavať sa budú detské jasle či nové osvetlenie Radlinského ulice a Záhoráckej ulice pred základnou školou, v ktorej sa budú modernizovať odborné učebne.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

marian21.02.2020
Stánkari na Nádražnej nesúhlasia s...

Pavel20.02.2020
Stánkari na Nádražnej nesúhlasia s...

Kamila19.02.2020
Stánkari na Nádražnej nesúhlasia s...

Peter18.02.2020
Stánkari na Nádražnej nesúhlasia s...

pds17.02.2020
Ďalšou novo osvetlenou ulicou bude...

Roman03.02.2020
O prijatí dotácie na obnovu...

Vlado27.01.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Miloš15.01.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Príspevky z fóra

matej07.01.2020

Edo13.12.2019

matej24.11.2019

matej21.11.2019

matej11.11.2019


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Ponúkaný dotazník je absolútne amatérska zlátanina

Mestské zastupiteľstvo uložilo mestskému úradu predložiť do 31.1.2012 okrem zámeru špeciálneho bývania aj ďalšie variantné návrhy na riešenie vzniknutej situácie na Družstevnej ulici. Návrhy majú byť rozpracované komplexne tak, aby poslanci dostali na rozhodnutie úplný materiál s potrebnými prílohami so zapracovaním 8 princípov riešenia vzniknutého problému.

Na stránke mesta je zverejnený dotazník aj s výzvou obyvateľom mesta k riešeniu problému na Družstevnej ulici.

Ak sa mesto naozaj snaží nájsť to najlepšie riešenia, tak je jeho snaha naozaj úbohá.

Riešenia, ponúknuté v dotazníku situáciu vôbec neriešia.

1. alternatíva, ktorú mestský úrad predkladá - umiestniť rodiny do kontajnerov naráža na nutnosť nejaké kontajnery kúpiť a vôbec nespomína, či ich dostanú do prenájmu alebo do vlastníctva. Najzaujímavejšie na tomto riešení je otázka "Vaše návrhy na umiestnenie kontajnerov"! Priznáva tým MÚ vlastnú neschopnosť? Každému by malo byť predsa jasné, že umiestnené môžu byť len na mestských pozemkoch a na tomto už raz táto alternatíva stroskotala, takže ak ju mesto znovu ponúka, je to len na zvýšenie počtu ponúkaných alternatív.

2. alternatíva - Najslušnejšiu rodinu premiestniť do sociálneho bytu na Skuteckého. Toto bolo súčasťou už raz predkladaného riešenia, týkalo by sa to ale len 4 z 38 členov komunity na Družstevnej. Po búrlivej reakcii obyvateľov Juhu na materiál, ktorý chcel na sociálne bývanie využiť objekt BVS, ma celkom zaujíma ako budú ľudia reagovať na umiestnenie tejto rodiny do stredu sídliska - pán primátor a celý mestský úrad tu potom opäť zrejme zatiahnu spiatočku.

4. alternatíva - "úradnícka pomoc" pri vybudovaní žumpy a WC má dve veľké slabiny. Táto rodina nemá žiadne finančné prosriedky na ich vybudovanie a najmä nevlastní ani vhodnú ani dostatočne veľkú časť pozemku na ktorom žije. Opäť nerealizovateľná alternatíva, o čom príslušní pracovníci mestského úradu musia vedieť.

4. alternatíva nie je žiadne riešenie - volá sa "kombinácia predchádzajúcich alternatív"...

Najviac sa mi "páči" riešenie č. 5: "ponechať situáciu v súčasnom stave a riešiť v zmysle platných právnych predpisov. Ide o susedský spor, ktorý mesto nemusí riešiť". Myslím, že v celom materiáli ide práve o toto, neurobiť nič, dať od toho ruky preč.

Toto ale mesto robí už dva roky a všetci vidíme kam to speje. Navyše sám pán primátor Ondrejka v každom rozhovore do médií zdôrazňoval, že tu ide predovšetkým o sociálny problém, takže snaha tlačiť to zrazu týmto smerom (susedský spor) je popieranie vlastných slov.

Celý ponúkaný dotazník je absolútne amatérska zlátanina, ktorá nakoniec neprináša žiadne riešenie, a ktorú by vedel spísať hocikto. Na to nepotrebujeme dobre platený aparát mestský úrad.

K riešeniu problému Družstevná mestký úrad zaviazalo mestské zastupiteľstvo svojim uznesením, v ktorom ho žiada o riešenie, ktoré je komplexné a musí spĺňať konkrétne podmienky - tieto riešenia spĺňajú len jednu - "že sa všetky otázky zmeny bydliska hlavných aktérov sporu vopred prediskutujú s dotknutými obyvateľmi mesta".

Predpokladám, že toto všetko je nasmerované k alibistickému konštatovaniu, že mesto urobilo čo je v jeho silách, ale riešenie neexistuje, lebo taká je vôľa obyvateľov...

N. Špelicová


Schválené uznesenie mestského zastupiteľstva k problému na Družstevnej ulicipošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

17.01.2012 14:02:33 | jony5

debilina alibisti......

17.01.2012 23:08:22 | Katka S.

skuteckeho a druzstevna... "Mestský poslanec Juraj Říha, ktorý sa angažuje vo veci, vraví, že odmieta podporovať refundovanie dlhov neplatičov."

http://zahorie.sme.sk/c/6218674/s-problemom-na-skuteckeho-sme-pohli-hovori-mestsky-poslanec-riha.html

preco sa mi zda ze pan poslanca rihu uz druzstevna nezaujima? a tak horlivo bojoval.. uz problem neexistuje? uz je len skuteckeho?