Ľudia pre Malacky » Skalica otvorila pre mladých nový skatepark

Krátke správy

27.04.2023
Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru v Malackách v súčinnosti s Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Malackách pozýva verejnosť pri príležitosti osláv sviatku svätého Floriána, patróna hasičov, na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 05. mája  v čase od 08.30 h do 12.00 h v priestoroch Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách na Továrenskej ulici č. 1.

30.10.2022
Z 10 kandidátov ĽPM sme získali 10 poslaneckých mandátov. Novým poslancom zastupiteľstva sa stane náš kandidát Tomáš Beňo.Kandidát na primátora Juraj Říha uspel so 4171 hlasmi, čo predstavuje 79,81 % z 5 226 platných hlasov odovzdaných všetkým kandidátom.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

nobody15.04.2024
Sasinkova ulica môže prejsť obnovou...

eva11.03.2024
Ulica Martina Benku prejde...

Michal11.08.2023
Ulica Martina Benku prejde...

nobody29.06.2023
Primátor Říha: Stavebný ruch ustane...

Gusto25.04.2023
Mesto obstaráva cyklotrasu z...

Max24.03.2023
Začala stavebná úprava svetelnej...

Luboš06.03.2023
Mesto získalo takmer 950 tisíc eur na...

Peter Ditrich06.02.2023
Rok 2023 sa začne výstavbou škôlky...

Príspevky z fóra

jan04.12.2023

Jana19.10.2022

dj24.03.2022

Peter Ditrich16.03.2022

Ondro05.08.2021


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Skalica otvorila pre mladých nový skatepark

V minulom roku začala Skalica s výstavbou úplne nového skateparku. Ten sa rozprestiera na ploche zhruba 800 m2 a oficiálne ho otvorili počas tohto víkendu exhibíciou skejterov, bmx jazdcov či rollerov z celého Slovenska. V článku prinášame zároveň aktuálne informácie o dianí okolo toho nášho malackého.

Skalickí skejťáci sa dočkali! Skalica oficiálne otvorila brány nového skateparku, ktorý postavili na asfaltovej ploche bývalého parkoviska. Na príprave projektu sa podieľali predstavitelia skalickej samosprávy a skalickej skejtkomunity. V jeseni minulého roka sa začalo s jeho samotnou výstavbou. Skatepark je postavený na asfaltovej ploche, je konštruovaný tak, aby spĺňal podmienky pre organizovanie aj medzinárodných súťaží. Využívať ho budú môcť okrem skejterov aj skalickí bajkeri.

Vizualizácia skateparku v Skalici, zdroj: Skatepark Skalica

Výstavba nového skateparku v Skalici, zdroj: Skatepark Skalica

Ukončenie prác na skateparku, na fotke sú ešte vidieť deliace čiary z parkoviska, na ktorom je skatepark umiestnený, zdroj: Skatepark Skalica

Zdroj: boardlife.sk

V závere marca tohto roku uviedol pre spravodajský portál zahorak.sk Ľudovít Bránecký, riaditeľ Správy mestského majetku Skalica, že výstavba skateparku je financovaná z vlastných zdrojov mesta prostredníctvom spoločnosti Správa mestského majetku. Keďže nebolo potrebné pripravovať asfaltovú plochu pod prekážky, výstavba areálu stála zhruba 50 tis. EUR. Ľudovít Bránecký sa vyjadril k otázke správy areálu nasledovne: „Je však potrebné, aby k tomuto dňu vzniklo a bolo zaregistrované občianske združenie, ktoré bude užívateľom areálu. Od januára ho zakladá skupina mladých ľudí a každý, kto bude chcieť tento priestor využívať, bude môcť do združenia stúpiť. Robíme to preto, aby mal areál osoby zodpovedné nielen za jeho technický stav a bezpečnosť, ale hlavne za prevádzkovú dobu, ktorá je odporučená tak, aby neovplyvňovala život v okolí. Znamená to, že v žiadnom prípade nebudú možné nejaké nočné prevádzky. V lete by mal byť areál otvorený maximálne do 20. h, cez prázdniny možno do 21. h, v zime rátame s prevádzkovou dobou do 15. alebo 16. h.“

V súčasnosti zabezpečuje správu už vzniknuté občianske združenie KES Skalica. Pre podporovateľov skalického skejtparku založilo aj svoju Facebook stránku.

Skatepark Skalica vo videu.

Skatepark otvorili exhibíciou

Skatepark otvorili v sobotu 21. mája ako sa na správny skatepark patrí, exhibíciou skejterov a bajkerov z celého Slovenska a blízkej Moravy. Skalickej skejtkomunite sa prihovoril pri otvorení areálu skalický viceprimátor Ľudovít Barát. Po jeho úvodných slovách sa na skateparku začalo jazdiť v rámci exihibície a súťaží. Najlepším jazdcom vo finále sa stal Braňo Mrváň.

Braňo Mrváň skúšajúci nový skatepark v Skalici pri jeho slávnostnom otvorení, zdroj: boardlife.sk

Skatepark v Malackách, podarí sa či nie?

O skateparku v Malackách vás informujeme od januára tohto roku. Pre všetkých priaznivcov sme založili samostatnú Tému – Skatepark Malacky, kde môžete vyjadriť ucelene svoje názory či posielať tipy na zaujímavé články k téme.

Vo februári prezentoval svoj názor na výstavbu skateparku zástupca Asociácie skateboardingu Slovenskej republiky v Malackách Lukáš Zápražný a uverejnil 25 dôvodov, prečo postaviť v Malackách skatepark.

V Malackách sa tak ako v Skalici podarilo spojiť sily zástupcov skejterov a bajkerov so zástupcami malackej samosprávy a zástupcami občianskej skupiny ĽPM na čele s poslancom Milanom Ondrovičom. Koncom februára sme zverejnili už 1. návrh vizualizácie možného skateparku, ktorý bolo možné verejne pripomienkovať. Skatepark sa navrhoval umiestniť v lokalite pri železnici pod nadjazdom. V súčasnosti sa pripravuje nová vizualizácia skateparku.

Skatepark sa dostal aj na stôl poslancov mestského zastupiteľstva v rámci dokumentu priorít mesta na roky 2011-2014. Finálne rozhodnutie poslanci na aprílovom zasadnutí neprijali a materiál zatiaľ odložili. V marci vyslovila podporu projektu Komisia pre územný rozvoj, dopravu a životné prostredie pri mestskom zastupiteľstve, ktorá prijala uznesenie, ktorým odporučila poslancom mestského zastupiteľstva zaradiť výstavbu skateparku medzi priority mesta. Za stanovisko hlasovali všetci členovia komisie, podporu v komisii tak vyjadrili aj poslanci Milan Ondrovič, Daniela Hamarová a Pavol Spusta.

30. apríla sme vás informovali v krátkych správach, že správca mostu nad železnicou dal mestu stanovisko neodporúčajúce výstavbu skateparku pod mostom. Dôvodom má byť jeho zlý technický stav. Poslanci Milan Ondrovič, Juraj Říha, zástupca Asociácie skateboardingu SR Lukáš Zápražný, zástupca KZN Skateparks Miloš Ogurčák, člen komisie ÚRDaŽP Branislav Škopek a architekt Martin Uhrík z Ústavu ekologickej a experimentálnej architektúry sa pri obhliadke lokality dohodli na možnom posune skateparku mimo mostu a jeho začlenení do širšej oddychovo-športovej zóny. Víziu majú rozpracovať študenti architektúry v rámci svojej ateliérovej tvorby. V diskusii k téme naznačil 4. mája poslanec Ondrovič, že skatepark v Malackách by sa mohol budovať po etapách. Prvá etapa výstavby by sa mohla zrealizovať na mestskom pozemku v lokalite pri železnici medzi trafostanicou a chodníkom.

V Malackách sa 1. mája spustil na podujatí Prvomájové Malacky zber podpisov na petíciu podporujúcej výstavbu skateparku. O tejto akcii sme vás informovali v banneri. Cieľom akcie je okrem získania podpory pre projekt aj informovanie verejnosti o prospešnosti celého skateparku.

Informáciu o petičnej akcii zverejnil 11. mája aj spravodajský portál zahorak.sk v článku Malačania chcú skatepark, spísali petíciu.

Poslanci sa vyjadria k skateparku...

Petícia na podporu výstavby sa finalizuje a bude odovzdaná orgánom malackej samosprávy na vybavenie. V dohľadnom čase sa tak otázka skateparku vráti opäť poslancom, ktorí k nej zaujmú svoj postoj. Podľa našich informácií by mali okrem toho dostať poslanci na stôl aj informatívny materiál k skateparku v Malackách. Ak získame viac informácií, budeme vás včas informovať...

Aktuálne prebieha k otázke skateparku aj malá anketa na facebook stránke ĽPM s otázkou: „Podporujete výstavbu skateparku v Malackách?, v ktorej môžete vyjadriť svoj podporný postoj ako užívatelia skateparku či ako diváci, prípadne môžete hlasovať za podporu kvôli mladým ľuďom, alebo hlasovať za postoj nepodporujúci jeho výstavbu. Po pár hodinách od spustenia ankety hlasovalo za podporu 94 percent zúčastnených fanúšikov...pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

23.05.2011 12:11:36 | Lukas

Pekne napisane..Dufam ze sa nam to spolocne podari doviezt do uspesneho konca

23.05.2011 15:07:24 | občan

Bohužiaľ sa tí blbci a darmožráči, čo sedia na mestskom úrade nevedia postarať ani o budovu v ktorej sedia, cesty,kt. sú v správe mesta sú po oprave v horšom stave ako pred opravou, ..... no a kým nenájdu spôsob, ako sa napakovať na výstavbe skateparku, tak žiadny nebude.....