pre pána primátora..16.02.2015

občan daňový poplat13.02.2015

ironik12.02.2015

Na najvyššom stupienku zažiarili Bluskovci

V Malackách sme dnes boli svedkami 19. ročníka cestných pretekov historických motocyklov - Medzinárodných majstrovstiev v jazde pravidelnosti, ktoré sú zároveň Memoriálom Arnolda Gašpara, niekdajšieho dlhoročného organizátora Malackého okruhu. Na štart sa postavilo 88 pretekárov z piatich krajín, ktorí štartovali v siedmich kategóriách. Mimoriadne úspešní boli pretekári z radov usporiadateľov z domáceho RC Záhorák.

Vladimír Blusk, ml. vyhral kategóriu A1, zlatý veniec získal aj Vladimír Blusk, st. v kategórii B, Petra Harantová skončila s olivovým vencom za 3. miesto v 0 paráde. - Fantastické preteky. - Fantastický diváci. - Nádherná atmosféra.  Tieto prívlastky použili hosťujúci pretekári pri preberaní ocenení po otázke komentátora dnešného podujatia Kamila Somorovského ako by zhodnotili priebeh závodu. Mnohí sa do Malaciek vrátili a prídu opäť.

"Najlepšie na to celom je, že sa dal dokopy tím zložený z asi šesťdesiatky nadšencov z RC Záhorák aj dobrovoľníkov," reagoval spokojný Vladimír Blusk, ml. Rovnaký názor mal aj jeho otec, ktorý tiež ďakoval všetkým, ktorí pomohli, ale aj početnému zástupu divákov za účasť. Motocyklové preteky nadväzujú na niekoľkoročnú tradíciu, ktorá bola v roku 1984 prerušená. Malacký okruh sa v centre jazdil po takmer tridsaťročnej prestávke už minulý rok. Najbližšie sa väčšina pretekárov na štart postaví na Holíčskom zámockom okruhu 27. septembra.

Už pár dní pred pretekmi organizátori zabezpečovali trať slamovými balíkmi vyrobenými špeciálne pre túto príležitosť a pneumatikami, ktoré poskytol miestny pneuservis.

Štart pred mestským úradom

V  uliciach Malaciek dnes boli stovky divákov, ktorí prišli povzbudiť pretekárov. Centrum žilo...

Ako by to boli motocyklové preteky bez ostrieľaného komentátora Kamila Somorovského

Trofeje pre víťazov

Členovia organizačného tímu z jednej rodiny. Sprava manželia Viera a Vladimír Bluskovci so synom Jurajom.

Zaslúžený bozk manželovi za zisk zlatého venca. Domáci pretekár Vladimír Blusk, ml. zvíťazil v kategórii A1 pred druhým Ľubomírom Kamenárom (SVK) a tretím Jaromírom Hudecom (CZ).

V kategórii A2 dominoval tiež záhorácky pretekár Štefan Vacula (SVK), strieborný veniec si vybojoval Vladimír Bachar (SVK) a olivový Dalibor Žiška (SVK).

Na dekorovanie víťazov čakalo pred tribúnov množstvo divákov.

Energický šesťdesiatnik  a iniciátor myšlienky znovuobnovenia pretekov Malackého okruhu Vladimír Blusk, st. zvíťazil v kategórii B pred Rakúšanom Johanom Naudekom a Čechom Jozefom Chvojkom.

Slovinský pretekár Silvo Habat mal v Malackách dnes premiéru a hneď víťazil. V kategórii C. Striebro získal Miloslav Medek a olivovú Jaroslav Ráček.

V kategórii D sa na najvyšší stupeniok postavil Pavel Tomáš z Čiech, druhé a tretie miesto patrilo Slovákom Matejovi Follrichovi a Dávidovi Hanzalíkovi.

U sajdkárov dominovali českí reprezentanti. Prvá bola dvojica Richard Bilý a Pavel Fojtík, striebro si z Malaciek odniesli otec a syn Jiří Huml a Vojtech Huml a olivová zelená svedčala Karlovi Rýdlovi a Martine Jánošcovej.

Jediná žena (ak nepočítame parťáčku od sajdkárov) na stupni víťazov bola Petra Harantová z domáce RC Záhorák. V kategórii 0 paráda zajazdila ako tretia najlepšia po druhom Zdeňkovi Pazdochtovi z Čiech a prvom Martinovi Koprdovi (SVK).