Ľudia pre Malacky » Plynári idú do rozsiahlej rekonštrukcie

Krátke správy

27.04.2023
Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru v Malackách v súčinnosti s Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Malackách pozýva verejnosť pri príležitosti osláv sviatku svätého Floriána, patróna hasičov, na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 05. mája  v čase od 08.30 h do 12.00 h v priestoroch Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách na Továrenskej ulici č. 1.

30.10.2022
Z 10 kandidátov ĽPM sme získali 10 poslaneckých mandátov. Novým poslancom zastupiteľstva sa stane náš kandidát Tomáš Beňo.Kandidát na primátora Juraj Říha uspel so 4171 hlasmi, čo predstavuje 79,81 % z 5 226 platných hlasov odovzdaných všetkým kandidátom.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

peniaze ležia na ulici19.11.2024
Mesto sa opäť uchádza o dotáciu na...

nobody15.04.2024
Sasinkova ulica môže prejsť obnovou...

eva11.03.2024
Ulica Martina Benku prejde...

Michal11.08.2023
Ulica Martina Benku prejde...

nobody29.06.2023
Primátor Říha: Stavebný ruch ustane...

Gusto25.04.2023
Mesto obstaráva cyklotrasu z...

Max24.03.2023
Začala stavebná úprava svetelnej...

Luboš06.03.2023
Mesto získalo takmer 950 tisíc eur na...

Príspevky z fóra

jan04.12.2023

Jana19.10.2022

dj24.03.2022

Peter Ditrich16.03.2022

Ondro05.08.2021


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Plynári idú do rozsiahlej rekonštrukcie

V nasledujúcich rokoch sa budú rozkopávať ulice Malaciek. Spoločnosť SPP - distribúcia pripravuje rozsiahlu obnovu plynovodov v dĺžke viac ako 26 km. Prvá výstavba by mala začať už tento rok. K plynárom sa pripojí samotné mesto, ktoré dofinancuje úplnú rekonštrukciu dotknutých chodníkov.

Plynové potrubia v Malackách čaká pre ich starý vek rozsiahla obnova. SPP - distribúcia získala na tento účel už prvé stavebné povolenia. Dielo by malo byť rozdelené na sedem ucelených úsekov, ktoré sa budú rekonštruovať v niekoľkých nasledujúcich rokoch. Prvé práce by mali podľa našich informácií začať už tento rok pred letoma meniť by sa mali plynovody v prvej zóne - Hviezdoslavovej ulici, Kláštornom námestí, Zámockej ulici, Mierovom námestí, Štefánikovej a Kozej ulici. Následne by mali práce ešte v tomto roku pokračovať v druhej zóne - na Štúrovej, Stupavskej, Jesenského, Dubovského a Sadovej ulici. Ďalších päť zón by malo prísť na rad od roku 2020.

V tejto súvislosti sa už mestský úrad pripravuje na spätné úpravy rozkopaných chodníkov. Stavebné práce by sa mali týkať rozkopávok najmä v chodníkoch, čiastočne v cestách a zeleni. "Môžem potvrdiť záujem plynárov rekonštruovať ich zastarané potrubia. A hoci sme s takýmto druhom prác nepočítali, je racionálne, aby sme s nimi zladili aj naše investičné kroky pre najbližšie roky. Upravili sme preto harmonogram plánovaných rekonštrukcií pre tento rok a hľadáme zdroje k vykrytiu úplnej rekonštrukcie chodníka na Hviezdoslavovej ulici, Mierového námestia po Veľkomoravskú ulicu a chodníka na Štefánikovej ulici po Boreckého ulicu," potvrdil primátor Malaciek Juraj Říha.

Týmto spôsobom by sa mala robiť v roku 2019 úplná rekonštrukcia ulice Janka Kráľa a rekonštrukcia chodníka na Hurbanovej a Hlbokej ulici.



pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku