Ľudia pre Malacky » O dva týždne šošovicujeme

Krátke správy

27.04.2023
Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru v Malackách v súčinnosti s Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Malackách pozýva verejnosť pri príležitosti osláv sviatku svätého Floriána, patróna hasičov, na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 05. mája  v čase od 08.30 h do 12.00 h v priestoroch Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách na Továrenskej ulici č. 1.

30.10.2022
Z 10 kandidátov ĽPM sme získali 10 poslaneckých mandátov. Novým poslancom zastupiteľstva sa stane náš kandidát Tomáš Beňo.Kandidát na primátora Juraj Říha uspel so 4171 hlasmi, čo predstavuje 79,81 % z 5 226 platných hlasov odovzdaných všetkým kandidátom.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

nobody15.04.2024
Sasinkova ulica môže prejsť obnovou...

eva11.03.2024
Ulica Martina Benku prejde...

Michal11.08.2023
Ulica Martina Benku prejde...

nobody29.06.2023
Primátor Říha: Stavebný ruch ustane...

Gusto25.04.2023
Mesto obstaráva cyklotrasu z...

Max24.03.2023
Začala stavebná úprava svetelnej...

Luboš06.03.2023
Mesto získalo takmer 950 tisíc eur na...

Peter Ditrich06.02.2023
Rok 2023 sa začne výstavbou škôlky...

Príspevky z fóra

jan04.12.2023

Jana19.10.2022

dj24.03.2022

Peter Ditrich16.03.2022

Ondro05.08.2021


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

O dva týždne šošovicujeme

8. 6. sa opäť stretneme na Kláštornom námestí v Malackách, kde sa už po 19-krát uskutočnia tradičné remeselné trhy známe ako Malacká šošovica. Tešiť sa môžete na takmer päťdesiat remeselných stánkov a sprievodný program.

Do programu prispejú divadelníci z Falangiru, ktorí nás budú sprevádzať celým podujatím. Program otvoria tromi formáciami Mažoretky ELLA Malacky. Tanečnú atmosféru v štýle samby rozvibrujú tanečníčky z Latino Scool, ktoré sa len nedávno vrátili z majstrovstiev sveta, na ktorých nás úspešne rezprezentovali. V programe vystúpi aj František Bečka so svojim žiakmi zo Základnej umeleckej školy v Malackách a na folkové naladenie sa môžeme tešiť pri započúvaní sa do skladieb pesničkárky Lýdie Novotnej

Tentokrát má podujatie aj charitatívny rozmer. Niektorí predajcovia prispeli svojimi výrobkami do Dražby pre Agátku - dcérku dlhoročnej členky organizačného tímu Gabiky. Agátku trápi trápi okrem iného epilepsia s ohrozujúcimi prejavmi, lepšia diagnostika na zahraničnej klinike a následne správne nastavená liečba by jej pomohla dostať stav lepšie pod kontrolu. Ale je to finančne nákladná cesta. Ak by ste chceli takouto formou Agátku podporiť, dražiť môžete do 7. 6. a potom si výrobok na Malackej šošovici vyzdvihnete. 

 Počas konania Malackej šošovice sa uskutoční aj sprievodné podujatie: 

Viac o tomto podujatí nájdete na stráne Malackých pohľadov TU

Tešiť sa môžete na týchto predajcov: 

Viera Fajtáková - bižutéria, šperky z kvetov a živice, Iveta Žňavová – sukničky s folklórnym motívom, hračky, šperky, HM HOME – textil, OZ Čarovný prútikVladimír Havlíček- ľudová keramika, Kinčíová Gabriela - prútené výrobky, Terézia Bugárová - dekoratívna a záhradná keramika, Dom Svitania - dekoračné a úžitkové predmety z látky a papiera, Vlado Burcl a Marcela Burclová - výrobky z dreva, med, medové výrobky, vitráže, Tina Arvay - šperky, obrazy, dekorácie, Blažena Kvietkova - ručne vyrábané predmety z látok, Mária Sithová - živé kytice, aranžmány, bylinky, planty, Cecilia Scheinerova - medovníky, FRUGI - džemy, sirupy, limonády, Domi Fišerová + Veronika Fuseková, šité vankúše, tašky, dievčenské sukne, Stanislava Tomancová - džemy, sirupy, pomazánky, Veronika Hallonová - domáce chilli produkty, Jasminum - kvetinové dekorácie, Mária Ďurišová -  autorské maňušky na ruku, prst, textilné dekorácie, Jozef Čmeľ - prírodná kozmetika Verna, Olena Chumak - šperky so sušenými kvetmi, Eko obrusky s.r.o.Vstúpte - keramika, textil, dekoratívne výrobky, Katarína Viktorínová - Katya dyzajn, Olejar Books, Dominika Gabrielová - sviečky, šperkové dekorácie, výrobky z jesmonitu, Lenka Hlbocká - háčkované hračky, kabelky, čiapky, Lolys - handmade náramky, Jana Serátorová - sušené sypané bylinky, Frida Spitzerová - dekorácie z dreva , Táňa Mihalčiaková - háčkované výrobky, XX8 s.r.o. - mušelínové produkty, šatky, MareBlue - ďatle, baklava, oriešky, káva, čaj, čokoláda., Vegoš - vegánske jedlo, Vladimír Majtán - víno, Monika Toblová - lyofilizované ovocie, Júlia Kuchtová - šperky a doplnky, Veronika Kiššová - kvety, trvalky, Jarmila Baková - textilné hračky, Zuzana Gazárková, háčkované hračky a výrobky, Silvi Zaťková - handmade batohy, Veronika Hurbanová - ručne šité detské vecičky, Latino Scool - pochutiny a kávička od mamičiek tanečníkov, No Nau Tribe, Katy creative (Simona Jančurová) - šité šperky a i. 

Podujatie podporila Nadácia ZSE. 

 

  

 pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku