Ľudia pre Malacky » Nová športová aréna sa rozbehne podľa plánu

Krátke správy

27.11.2021
Mestský úrad zverejnil informáciu, že počas vyhláseného celoštátneho lockdownu je prístup do mestského úradu umožnený s respirátorom.

01.05.2021
Štát upravil nové pravidlá vstupu do prevádzok. S účinnosťou od pondelka 3. mája bude pre malacký okres negatívny test potrebný do práce, len ak je vykonávaná po 21.00 h, alebo napríklad na športovú prípravu. Zrušila sa podmienka negatívneho testu pri vstupe do škôl, škôlok či maloobchodných prevádzok. Negatívny test už nepotrebujú ani zákonní zástupcovia školopovinných detí či škôlkarov. Mesto preto neotvorilo dve víkendové testovacie miesta v ZŠ Dr. J. Dérera a v ZŠ Záhorácka. Ak niekto potrebuje test, môže využiť mestské odberové miesto v budove bývalého mestského úradu na Radlinského ulici (testovanie bez registrácie v nedeľu od 9.00 – 17.40 h, prestávka 12.40 – 14.00) alebo v kaštieli s registráciou počas celého týždňa vrátane sviatkov (bezplatne).


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

mm30.04.2022
Futbalový štadión by sa mal...

LPM.sk10.04.2022
Mesto obstaráva cyklotrasu z...

Iva05.04.2022
Mesto obstaráva cyklotrasu z...

Jano09.03.2022
Mesto obstaráva cyklotrasu z...

nobody11.02.2022
Mesto obstaráva cyklotrasu z...

Edo27.01.2022
McDonalds v Malackách?

Hladoš17.01.2022
McDonalds v Malackách?

nobody11.01.2022
Futbalový štadión by sa mal...

Príspevky z fóra

dj24.03.2022

Peter Ditrich16.03.2022

Ondro05.08.2021

Jano03.07.2021

EVA ŠKUTOVÁ17.05.2021


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Nová športová aréna sa rozbehne podľa plánu

Mestské médiá priniesli informáciu, že mestu chýba viac ako milión eur na vykrytie nových zákonných povinností. Radnica musela podľa zverejnených informácií zúžiť kapitálové výdavky a preškrtáva aj svoje budúcoročné plány. Zaujímalo nás preto, či sa uvažuje aj s pozastavením výstavby novej športovej arény, ktorá bola nedávno schválená poslaneckým zborom.

Mestské médiá zverejnili informáciu, že mesto sa aktuálne pasuje s náročným zostavovaním rozpočtu. Neľahkú situáciu potvrdil pre mestské médiá aj samotný primátor mesta Juraj Říha: „V posledných rokoch sme našli rezervy vo fungovaní mestského úradu a snažili sme sa utlmovať bežné výdavky. Nemalé peniaze prišli do mesta aj cez eurofondy či iné formy dotácií, čo takisto výrazne pomohlo rozvoju mesta. O takéto externé zdroje sa budeme uchádzať aj naďalej. Nové zákonné povinnosti však predstavujú také veľké finančné bremeno, že za súčasných príjmov by nám hrozilo zastavenie života v meste. Na takýto scenár upozorňovali poslancov Národnej rady SR mnohí primátori a starostovia, ktorí poukazovali na riziko zvyšovania miestnych daní. Pre Malacky tieto nové zákonné povinnosti znamenajú mínus 1,4 milióna eur.“

Podobným procesom a avizovaným zvyšovaním miestnych daní prechádzajú aj ďalšie samosprávy, na Záhorí takmer všetky mestá od Stupavy, Holíča, Senice, Skalice až po malé obce v okolí Malaciek. Na malackej radnici sa aktuálne rieši aj úprava investičného plánu na ďalšie roky. Je takmer isté, že výpadok príjmov zo štátu spôsobí zbrzdenie viacerých projektov.

Je ohrozená výstavba aj športovej arény?

Vedenie mesta sme oslovili s otázkami k novej športovej tréningovej aréne, ktorá má v sebe zahŕňať nielen multifunkčnú športovú halu, ale aj hokejovú halu a ubytovanie. Ide o najväčší investičný cieľ tohto volebného obdobia. Podľa informácií z radnice má projekt naďalej zelenú, naplno sa pripravuje projektová dokumentácia pre územné konanie, ktoré sa má spustiť v najbližších dňoch. Šetrenie by sa preto novej športovej arény nemalo dotknúť, keďže výstavba je krytá schváleným úverom a dotáciou od štátu, o ktorú sa mesto aktuálne uchádza.

Zverejnená podoba novej športovej arény v lokalite bývalej píly.

Odhodlanie zrealizovať projekt športovej arény potvrdil na sociálnej sieti sám primátor slovami: "Pozemky sú dohodnuté, úver je podpísaný, projektová dokumentácia pre územné konanie sa finišuje a aj žiadosť o dotáciu odišla, takže tento projekt musíme dať, aj keby neviem čo bolo."

Primátorove slová potvrdzuje aj aktuálna snímka z katastra. Všimli sme si, že v lokalite bývalej píly je už odčlenený veľký pozemok o výmere 9300 m2, ktorý je pripravený pre arénu.

Pozornosť sa preto sústreďuje na získanie dotácie od štátu. Projekt schválili poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí si však určili podmienku, aby mestský úrad predložil alternatívy výstavby v prípade, ak by mesto nebolo úspešné a dotáciu 1,5 milióna eur nezískalo.pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku