Ľudia pre Malacky » Aj v Malackách už môžete nakupovať bez obalov

Krátke správy

01.05.2021
Štát upravil nové pravidlá vstupu do prevádzok. S účinnosťou od pondelka 3. mája bude pre malacký okres negatívny test potrebný do práce, len ak je vykonávaná po 21.00 h, alebo napríklad na športovú prípravu. Zrušila sa podmienka negatívneho testu pri vstupe do škôl, škôlok či maloobchodných prevádzok. Negatívny test už nepotrebujú ani zákonní zástupcovia školopovinných detí či škôlkarov. Mesto preto neotvorilo dve víkendové testovacie miesta v ZŠ Dr. J. Dérera a v ZŠ Záhorácka. Ak niekto potrebuje test, môže využiť mestské odberové miesto v budove bývalého mestského úradu na Radlinského ulici (testovanie bez registrácie v nedeľu od 9.00 – 17.40 h, prestávka 12.40 – 14.00) alebo v kaštieli s registráciou počas celého týždňa vrátane sviatkov (bezplatne).

14.02.2021
Mesto oznámilo otvorenie základných škôl, škôlok a ZUŠ od pondelka 22. februára. Kompletné informácie vrátane pokynov k testovaniu jedného zákonného zástupcu uverejnil mestský úrad na stránke www.skola.malacky.sk.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

názor19.04.2021
Pripravuje sa rekonštrukcia ďalších...

Marcel15.04.2021
Pripravuje sa rekonštrukcia ďalších...

To: Jan28.03.2021
Obec Kostolište zostala bez školy

Jan25.03.2021
Obec Kostolište zostala bez školy

Jaro25.02.2021
Odpadové hospodárstvo

Miloš22.02.2021
Odpadové hospodárstvo

Marian15.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

Miloš10.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

Príspevky z fóra

Iva07.05.2021

Tono15.03.2021

LPM.sk13.03.2021

Antonín08.03.2021

Jano08.03.2021


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Aj v Malackách už môžete nakupovať bez obalov

Trend bezobalových obchodov na Slovensku stále rastie. Na Západnom Slovensku, kde ich je aktuálne asi dvadsaťpäť sieť predajní so zero waste prístupom, doplnili dve prevádzky nedávno otvorené v Malackách - od decembra Ťuli a Ťuli na Pezinskej ulici a od januára Vrecúško na Malom námestí.

 Ťuli a Ťuli - bezobalový obchod

ADRESA
Pezinská 5103 (vedľa ČS SHELL), Malacky.
 
OTVÁRACIE HODINY
 
Pondelok - Piatok 09.00 h - 12.00 h
                               13.00 h - 18.00 h
Sobota 09.00 h - 12.00 h 
 

V ponuke bezobalového obchodu Ťuli a Ťuli nájdete viac ako 300 druhov trvanlivých potravín, korenín, orieškov, orieškov, čajov, zdravých sladkostí, prírodnej kozmetiky, ekologickej čapovanej drogérie, suchej drogérie ako aj EKO vychytávky pre domácnosť. Všetky produkty sú predávané bezobalovo alebo vo vratnom skle.

"Zamerali sme sa najmä na lokálne a Slovenské produkty z malých rodinných firiem, ale našej ponuke nájdete aj kvalitné, bezlepkové, BIO a hlavne bezobalové produkty zo sveta. Rozhodli sme sa ísť aj cestou predaja základných trvanlivých potravín ako sú soľ, cukor, múka, strukoviny a cestoviny za rozumné ceny, tak aby bežný nákup lacnejších produktov mohol byť ekologický," hovorí Lenka Špaldová spolumajiteľka Ťuli a Ťuli.

Do obchodu Vám odporúčajú prineisť si vlastné nádoby alebo vrecká. Ak zabudnete, nevadí, majú tu pre vás riešenie. "Dá sa u nás zakúpiť opakovateľne používateľný alebo zadarmo získať, ten ktorý tam priniesli iný zákazníci," dodávla Lenka. Ako dvojnásobná maminka tiež vie, aké je náročné nakupovanie s malými deťmi. Aj na to tu sú pripravený. "Máme v predajni detský kútik, tak aby ste si mohli v pokoji nakúpiť."  
 
 
Nájdete tu aj v Malackách vyrábanú prírodnú kozmetiku Ťuli a Ťuli
 
 
Klienti Vstúpte, n. o. na návšteve bezobalového obchodíka Ťuli a Ťuli. Jeho zakladateľka Lenka Špaldová je špeciálna pedagogička a vo Vstúpte pracovala pred nástupom na materskú a rodičovskú dovolenku. 
 

 Vrecúško - obchodík bez obalu

ADRESA
Malé námestie 28, Malacky (oproti cestovnej kancelárii Invia).
OTVÁRACIE HODINY
Pondelok 9.00 h - 18.00 h
Utorok      8.00 h - 16.00 h 
Streda      9.00 h - 18.00 h
Štvrtok     9.00 h - 18.00 h 
Piatok      8.00 h - 16.00 h 
Sobota     8.00 h - 12.00 h 
 "Vo Vrecúšku nájdete všetko, čo potrebuje ekologická domácnosť. Cez základné suché potraviny, múky, oriešky a semená, sušené ovocie, ochucovadlá, zdravé sladkosti, 100 % odbúrateľnú a účinnú ekodrogériu, ekokozmetiku až po drevenú kefu na toaletu . Malý útulný priestor, kde sa zmestí všetko dôležité – aj veci každodennej potreby. Priestor, kde nie len nakúpite, ale spomalíte, lebo my sa o vás radi postaráme, " hovorí majiteľka Jana Repiská a dodáva: "Dbáme na pôvod potravín. Ak je to možné, spolupracujeme s tými, ktorí ich vyrábajú alebo pestujú tu doma na Slovensku, či Česku. Za úspech považujeme to, že sa nám podarilo nadviazať spoluprácu s pestovateľom strukovín u nás. Napr. aj červenú šošovicu budeme mať slovenskú."  
Osobný príbeh majiteľky Vrecúška na ceste za vysnívanou prácou si môžete prečítať tu. Vo Vrecúšku nakúpite aj všetkko, čo potrebujete na výrobu vlastného prášku na pranie. Ak chcete ušetriť čas, majú tu pre vás aj namiešený.  
 
Janka Repiská poukázala aj na malú rodinnú slovenskú firmu o štyroch ľuďoch, ktorá vyrába cestoviny – U Zaja. "Jej tajnou ingredienciou je láska. Presne tá istá surovina, ktorú cítite vo fazuľovej polievke od vašej babičky. A naviac, vajíčka na výrobu používa výhradne z vlastného chovu, ktorý sa len netvári byť s etickým prístupom voči zvieratám, ale ním naozaj aj je."

Vo Vrecúšku nájdete krásne, voňavé a prírodné ručne robené mydlá od Mariannky z Mydlove. A tiež tuhé šampóny, kondicionér, telové maslo a iné na rôzne typy pleti aj vlasov.
 
Vrecúško spolupracuje s chránenou dielňou Domu Svitania v Jakubove. Fotografie z prvej návštevy počas úvodného dňa otvorenia prevádzky.
 
"V Jakubove začali so šitím vrecúšok s originálnym nápisom a naštartovali projekt „Lufa“ . Lufa je tekvica, ktorej vnútro sa používa ako handrička na umývanie napr. riadu a po opotrebení sa vyhodí do kompostu. Dováža sa z ďaleka (aj z ázijských krajín) a teda zanecháva za sebou veľkú uhlíkovú stopu, preto sme ju nechceli zaradiť do nášho sortimentu aj keď je veľmi žiadaná. Rozhodli sme sa ju teda pestovať – projekt „Lufa“. Medzitým sa nám však podarilo zohnať z Európy, čo zatiaľ pokryje dopyt. Ale už túto jeseň by mohla byť slovenská," rozhovorila sa Janka. 
 
Zdroj foto: FB Ťuli a Ťuli bezobalový obchod, FB Vrecúško - obchodík bez obalu, FB Dom Svitania, FB Vstúpte


pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku