ĽudiapreMalacky.sk » Na Družstevnej ulici rušno. Búra sa čierna stavba.

AKTUALIZOVANÉ, DOPLNENÉ O VIDEÁ - Družstevná ulica je dnes na nohách. Po dlhšom čase sa dostala do pozornosti opäť aj samotným Malačanom. Dnes predpoludním sa začalo vypratávanie poslednej čiernej stavby na spoločnom dvore, ktorú obývala 11-členná rodina. Vypratanie je spojené s búraním samotnej stavby.

Vypratávanie začalo krátko po 11.00 h príchodom súdneho exekútora JUDr. Ing. Hrebíka, ktorý potvrdil, že bol ním vydaný exekučný príkaz na vypratanie čiernej stavby. Tá sa nachádza na spoločnom dvore medzi rodinným domom, ktorý vlastní rómska rodina Galbovcov a Danihelovcov, a rodinným domom Oskara Dobrovodského st.

FOTO
Schéma spoločného dvoru, v ktorom sa nachádza posledná z trojice čiernych stavieb. Tú dnes vypratáva súdny exekútor.

Exekútor realizuje rozhodnutie malackého okresného súdu, ktorý v minulom roku nariadil vypratanie nepovolenej stavby osôb a všetkých vecí, ktoré sa v nehnuteľnosti nachádzajú. Murovaný dom je veľký asi 4 x 3 m. Pôvodne ju obývala trojčlenná rodina Václava Galbu. Podľa našich informácií sa do nej po odvezení mobilnej škôlky A. Hlinu nasťahovala 11-členná rodina Romana Galbu.

FOTO
Na fotografii čierna stavba, ktorú v súčasnosti obýva 11-členná rodina. Známa sa stala najmä z fotografií, na ktorých vidieť tri televízne satelity.

Očakáva sa zbúranie poslednej z trojice čiernych stavieb

Posledná z trojice čiernych stavieb je riešená z občianskej iniciatívy mimo mesta, keďže táto stavba nebola riešená stavebným úradom.

Mesto realizovalo v minulom roku rozhodnutím stavebného úradu odstránenie prvej z trojice čiernych stavieb. Druhú z trojice čiernych stavieb odstránili pod ťarchou exekúcie samotní vlastníci Roman Galba s rodinou.

Po príchode súdneho exekútora o jedenástej na Družstevnú 25 dorazili aj policajné hliadky - štyri zo štátnej a jedna z mestskej polície.

Vyprataná stavba padla

Po podpísaní dokumentácie, obhliadke nehnuteľnosti, súdny exekútor Štefan Hrebík skontroloval, že čierna stavba bola vyprataná.

Obyvatelia zo začiatku odmietli pomoc pri búraní čiernej stavby a rozhodli sa ju začať búrať sami.

Okolo pol dvanástej začali stavbu búrať.

Po dvanástej prišiel na miesto redaktor Nového času Erik Mihalko.

V rovnakom čase dorazil aj štáb TV Markíza s redaktorom Michalom Čiernym.

Príchod médií neprispôsobivých z Družstevnej rozhneval.

Oskar Dobrovodský sa vyjadruje pre TV Markíza. Na jeho tvári bolo spočiatku poznať, že je z celej situácie zaskočený. O príprave vypratania čiernej stavby v jeho susedstve vopred nevedeli ani samotní obyvatelia ulice.

Foto a video: Lucia Vidanová, www.LPM.sk

Súd nariadil vypratanie stavby na Družstevnej

Na Družstevnej ulici boli pôvodne 3 čierne stavby. Dve z nich sú v súčasnosti obývané neprispôsobivou rodinou. Okresný súd v Malackách sa už druhýkrát vyjadril k vzniknutej situácii na tejto... čítaj celý článokĽudia pre Malacky - Témy - 25.03.2012 - 12507 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/na-druzstevnej-ulici-rusno-bura-sa-cierna-stavba-/