ĽudiapreMalacky.sk » Mesto pokračuje v obnove športovísk

Mestský úrad dokončil výmenu starého povrchu multifunkčného ihriska v Základnej škole na Štúrovej ulici. Projekt podporila Nadácia EPH sumou 10 tisíc eur a zvyšných 18 tisíc eur dofinancovalo mesto. Zisťovali sme, aké ďalšie plány sú v príprave.

Mestský úrad pokračuje v obnove multifunkčných ihrísk. Najskôr bolo kompletne zrekonštruované multifunkčné ihrisko v Zámockom parku. Tento rok sa pokračovalo v obnove multifunkčného ihriska v areáli Centra voľného času a tento týždeň bola dokončená kompletná obnova multifunkčného ihriska v areáli Základnej školy na Štúrovej ulici.

Projekt s celkovým rozpočtom 28 470 eur podporila sumou 10 tisíc eur aj Nadácia EPH. Zvyšok dofinancovalo mesto zo svojho rozpočtu. Projekt sa podarilo veľmi rýchlo pripraviť a mestskému úradu sa podarilo získať peniaze na realizáciu, čím podľa primátora mnohých prekvapili.

Zrekonštruované multifunkčné ihrisko v ZŠ Štúrova, foto: S. Osuský, MsÚ

Mestský úrad nepoľavuje. Aktuálne pripravuje dva veľké projekty v oblasti športu. Nová športová aréna zahŕňajúca hokejovú halu a multifunkčnú športovú halu je v projekčnej fáze. Podľa našich informácií sa má v najbližších dňoch začať územné konanie. Umiestnená by mala byť v areáli bývalej píly.

Do prípravy by mal ísť aj projekt kompletnej rekonštrukcie atletickej dráhy s novými sektormi v Zámockom parku. Na tento projekt získalo mesto dotáciu Slovenského atletického zväzu 250 tisíc eur. Keďže zväz neumožnil zúžiť rozsah projektu, mesto musí rozhodnúť o spolufinancovaní realizácie v sume presahujúcej 500 tisíc eur. Rozhodnutie, či mesto dotáciu neodmietne a bude projekt napokon aj realizovať, by malo padnúť na jar budúceho roka.Ľudia pre Malacky - Šport - 05.12.2019 - 3301 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/mesto-pokracuje-v-obnove-sportovisk/