ĽudiapreMalacky.sk » V Domkoch pristála Noemova archa - fotoobjektívom

Malí námorní kapitáni sa môžu nalodiť. Dnes (25. 9.) inštalovali na sídlisku Domky na trávnatej ploche pred potravinami CBA hraciu zostavu Noemova archa, ktorá je určená pre deti od 3 do 12 rokov. Je to prvý krok ku komplexnej rekonštrukcii vnútrobloku.

Mesto plánuje vnútroblok Domky postupne rekonštruovať, vypracovaná je aj už aj architektonická štúdia, ktorú s dotknutými obyvateľmi zainteresovaní prerokovali na stretnutí koncom apríla. Za poslancov 4. volebného obvodu sa ho vtedy zúčastnil Ing. Milan Ondrovič, PhD., ktorý je aj predsedom komisie pre územný rozvoj, dopravu a životné prostredie pri MsZ. Tam sa rozhodlo o investícii prvých 10 000 € z tohtoročného rozpočtu. Obyvatelia boli za umiestnenie zostavy pre menšie deti.

Zostava Noemova archa obsahuje vež zastrešenú s kapitánskym mostíkom, kormidlom a kajutou, zadnú stenu, ktorá je zároveň maľovacou tabuľou, sieťovú stenu, kladovú konštrukciu kotvenú v teréne, vnútorný rebrík, lezeckú stenu s prerezávanými držadlami, vnútorný rebrík a prednú palubu s kajutou a šmýkačkou.

Váš podnet...

Prvý nedostatok...

Pri arche býva poriadne rušno

Foto z 3. 10.Ľudia pre Malacky - Rôzne - 25.09.2013 - 4846 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/v-domkoch-pristala-noemova-archa-fotoobjektivom/