ĽudiapreMalacky.sk » Tragická smrť na železničnom priecestí

Dnes krátko po 06.00 h došlo na železničnom priecestí v blízkosti Železničnej stanice Plavecký Štvrtok k stretu rýchlika R 861 s osobou. Podľa doterajších informácií 60-ročná žena z okresu Malacky prechádzala cez riadne vyznačené železničné priecestie.

Žena prechádzala cez železničné priecestie napriek tomu, že bolo spustené priecestné zabezpečovacie zariadenie a svietilo červené svetlo svetelnej signalizácie.

Rušňovodič použil výstražné znamenie a rýchlobrzdu, stretu so ženou zabrániť nedokázal. Rýchlik smerujúci z Kútov na Hlavnú stanicu Bratislava v Plaveckom Štvrtku zastávku nemal, preto prechádzal uvedeným úsekom rýchlosťou viac ako 100 km/h. Žena utrpela devastačné zranenia, ktorým na mieste podľahla.

Vec evidujeme ako priestupok proti zákonu o dráhach. Všetky okolnosti zrážky a miera zavinenia sú predmetom preverovania.

Zdroj: TS KR Policajného zboru



KR PZ - Rôzne - 02.04.2013 - 4170 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/tragicka-smrt-na-zeleznicnom-priecesti/