ĽudiapreMalacky.sk » Stavebné práce na šport aréne napredujú

V lokalite bývalej píly je čulý stavebný ruch. Vyrastá tu nový malacký športový stánok, ktorý má byť zložený z multifunkčnej športovej haly a hokejovej haly s potrebným technickým zázemím, šatňami, ubytovaním či priestormi pre regeneráciu. Aktuálne prebiehajú práce na jeho zakladaní.

V októbri tohto roka poklepalo vedenie mesta základný kameň na novom športovom stánku v lokalite bývalej píly na Pezinskej ulici. Odvtedy sa práce naplno rozbehli a v súčasnosti prebieha zakladanie stavby prostredníctvom pilotáže. Na stavenisku bolo už vykonaných viac ako 60 takýchto vrtov, ktoré slúžia na osadenie hĺbkových základov. Spolu s tým sa navážajú podkladové vrstvy.

Na stavenisku vládne čulý ruch. V popredí vidno súpravu na vŕtanie pilotáže.

Práce budú pokračovať súbežnými výkopmi prípojok z Pezinskej ulice a pre základové pásy budov. Samotná šport aréna bude stavebne zložená z troch celkov - multifunkčnej športovej haly, hokejovej haly a zázemia so šatňami, priestormi pre regeneráciu či ubytovanie. Práve pre túto tretiu časť sa bude pripravovať základ pre následné odliatie betónového skeletu.

Postup prác naznačuje, že na jar budúceho roka sa začne s výstavbou samotnej železnej konštrukcie oboch hál.

V týždni bol montovaný aj žeriav, ktorý bude obsluhovať prekládky materiálov na stavbu.Ľudia pre Malacky - Mesto - 26.11.2022 - 3391 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/stavebne-prace-na-sport-arene-napreduju/