ĽudiapreMalacky.sk » Pripravuje sa rekonštrukcia ďalších komunikácií

Po dokončenej rekonštrukcii komunikácie na Ulici Jozefa Kubinu mestský úrad finišuje prípravu obnovy ďalších komunikácií. V celkovom rozsahu milión eur by chcelo obnoviť celý balík centrálnych ulíc.

Mesto obnovilo ďalšiu komunikáciu. Tentokrát sa pozornosť venovala Ulici Jozefa Kubinu, ktorá dostala komplexne zrekonštruovanú cestu v celej dĺžke od Kukučínovej ulice po záhradkársku osadu. Spolu s podložím boli položené v celom úseku aj nové obrubníky.

Obnovená Jozefa Kubinu, zdroj fotografií: malacky.sk

Mestský úrad finišuje prípravu rekonštrukcie ďalších komunikácií. Aktuálne sa venuje pozornosť balíku komunikácií v centre mesta, do ktorých patria ulice Partizánska, Ľuda Zúbka, Námestie SNP, Jilemnického a Veľkomoravská - druhá etapa (od Jána Hollého po Cestu mládeže). Ulice by mali dostať nielen nové komunikácie, ale aj chodníky s parkoviskami. Rekonštrukcia by sa mala uskutočniť s realizáciou projektu cyklotrasy Partizánska - Cesta mládeže.

Rekonštrukcia miestnych komunikácií sa radí medzi najzložitejšie a finančne najnáročnejšie ciele. Napriek všetkým ostatným cieľom by mali byť pripravované aj ulice Martina Benku, Štúrova, Martina Rázusa či Dubovského. Tie by mohli byť vzhľadom na ich náročnosť pripravené do realizácie v budúcom roku.Ľudia pre Malacky - Mesto - 11.04.2021 - 781 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/pripravuje-sa-rekonstrukcia-dalsich-komunikacii/