ĽudiapreMalacky.sk » Mestské arborétum už onedlho - fotoreport

Projekt mestského arboréta ide do finále. V Zámockom parku už bolo osadených prvých 25 popisných tabuliek. Len málokto si uvedomuje, aké vzácne dreviny sa v parku nachádzajú. Cieľom projektu je na ne upozorniť a načítaním QR kódu si doplniť aj encyklopedické vedomosti.

Občianske združenie Ľudia pre Malacky realizuje v spolupráci s mestom Malacky s podporou Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis projekt Mestského arboréta, ktorého cieľom je označiť vybrané významné dreviny nielen v Zámockom parku popisnými tabuľkami.

Milan Ondrovič prišiel s nápadom vytvoriť mestské arborétum.

Richard Hájek z OZ Ľudia pre Malacky

a aj Martin Mráz v akcii :)

Osadených bolo prvých 25 popisných tabuliek. Treba ešte "naťukať" súradnice vzácnych stromov. Výstupom projektu má byť vytvorenie aj online verzie mestského arboréta.

Nápisy v slovenskej, latinskej, anglickej a nemeckej verzii návštevníkov upozorňujú na vzácnu flóru s nielen environmentálnou, ale aj kultúrnou hodnotou. Encyklopedické informácie o rastline je možné si doplniť cez smartfón po načítaní QR kódu.

Foto: Milan Ondrovič, Martin Mráz, Lucia Vidanová

Ďalšia etapa osádzania tabuliek s juniorskou posilou

Foto: Lucia Vidanová

Slávnostné otvorenie arboréta sa uskutoční v sobotu 15. júna o 9.00 h na Kláštornom námestí. K dispozícii budú aj osvetové tabule, informačné letáky a malé občerstvenie. Všetci ste srdečne vítaní.OZ Ľudia pre Malacky - Rôzne - 05.06.2013 - 5520 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/mestske-arboretum-uz-onedlho-fotoreport/