ĽudiapreMalacky.sk » Mesto získalo takmer 950 tisíc eur na rekonštrukciu Juhu

Mestský úrad zvládol proces ďalšej eurofondovej výzvy, z ktorej získajú Malacky 942-tisíc eur na rekonštrukciu centrálnej časti sídliska Juh. Podľa viceprimátora mesta Milana Ondroviča sa z dotácie zrekonštruujú aj dve veľké parkoviská z troch na Michala Tillnera.

Mesto je naďalej úspešné v získavaní externých dotácií do mestského rozpočtu. K nedávnej vyše 2,6 miliónovej dotácii na kompostáreň sa pridala aj dotácia vyše 1,5 milióna eur na výstavbu nového pavilónu škôlky na Štúrovej ulici. Aktuálne mesto obdržalo rozhodnutie o schválení ďalšej dotácie 942-tisíc eur na rekonštrukciu centrálnej časti sídliska Juh.

Z eurofondovej dotácie sa kompletne zrekonštruujú dve z troch veľkých parkovísk na Michala Tillnera. Podľa dostupných informácií sa nepodarilo mestu pre nesúhlas vlastníka vykúpiť jeden pozemok, v dôsledku čoho sa nemohol podať projekt na tretie parkovisko. Podľa viceprimátora mesta Milana Ondroviča musel byť celý projekt pripravený v expresnom čase. "Je to ďalšia dobrá správa pre Malacky. Aby sme naplnili podmienky výzvy, parkoviská na Michala Tillnera budú z ekologickej dlažby. V tejto centrálnej časti sídliska príde aj k veľkej výsadbe vzrastlej zelene," uviedol M. Ondrovič.

Ilustračný príklad ekologických dlažieb, z ktorých budú zrekonštruované parkoviská na M. Tillnera.

Súčasťou stavebných prác bude aj rekonštrukcia chodníkov na Františka Malovaného a tiež verejného osvetlenia. V tejto časti príde k výstavbe nového detského ihriska. "Mesto zvládlo podmienky výzvy a uspeli sme s novým projektom pre Juh. Realizáciou tohto projektu dokončíme začatú modernizáciu sídliska, čomu sa ako poslanec za túto mestskú časť veľmi teším," uviedol Ladislav Čas, poslanec za tento 1. mestský obvod.Ľudia pre Malacky - Mesto - 18.10.2022 - 4076 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/mesto-ziskalo-takmer-950-tisic-eur-na-rekonstrukciu-juhu/