ĽudiapreMalacky.sk » Keď duša pri maľovaní tancuje

V Mestskom centre kultúry v Malackách sprístupnia 6. februára výstavu výtvarných diel, ktorými sa predstaví mladá výtvarníčka Andrea Záhradníková Krajčírová. Exkluzívnosť výstavy zvyšuje skutočnosť, že mnohé z autorkiných prác uvidí verejnosť vôbec po prvý raz. Niektoré z diel boli vytvorené na túto príležitosť, ostatné zapožičali súkromní zberatelia. S Andrejkou sa môžete predtým stretnúť v Babinci (23. 1.) na tému Liečenie anjelmi.

Andrejka, na slovíčko ...

Nadanie, cit, chuť tvoriť a k tomu šarm jemnej ženy s milým pohľadom. Takto ju vnímam ja a určite mnoho ďalších, ktorí Andrejku poznajú osobne. Patrí medzi tých vzácnych ľudí, s ktorými sa máme chuť znovu stretnúť. Každé stretnutie s ňou Vám prinesie niečo nové. A preto veríme, že niečo neopakovateľné nás čaká aj na pripravovanej výstave.

Vo štvrtok sa môžete sa Andrejkou stretnúť na Babinci, prednášať nebude po prvýkkrát. Téma Liečenie anjelmi je jej a jej tvorbe veľmi blízka a rada sa podelí o skúsenosti.

Andrejka, na čo sa môžu návštevníci výstavy tešiť?

Výstava je zameraná na prehľad diel, ktoré som robila od roku 2008, ale chcem  ukázať aj zopár diel z minulosti, aby ľudia mohli vnímať môj vývoj.

Čo je tebe najbližšie - čo a ako najradšej maľuješ?

Najviac ma baví zobrazovať tváre, oči a ľudské telá, lebo v tom všetkom sa dajú krásne vyčítať emócie a osobnosť. Rada maľujem aj abstraktné obrazy, plné farieb a tvarov, ktoré sú robené za účelom vyvolania pocitu. Milujem farebnosť, pretože vo mne  vyvoláva pocit detskosti, radosti a roztancovanej duše.

Skrýva tvoja tvorba aj duchovný podtón? Je niečo, čo je takpovediac "medzi riadkami - obrazmi", čo by si chcela, aby návštevníci tvojej výstavy pochopili?

Určite, popri obrazoch sú k prečítaniu aj rôzne myšlienky, ktorými by som chcela v ľuďoch prehĺbiť vnímanie, aby otvorili svoje srdcia aj myseľ. Maľovanie a tvorivá práca je vhodný prostriedok na slobodné vyjadrenie, či už našich emócií, myšlienok a nášho vnútorného vnímania. Prostredníctvom tvorivej činnosti, maľovania či kresby, môže človek nájsť v sebe ukryté dary, ktoré potom odovzdáva ostatným, ale sám pri tom uspokojí svoju dušu.

Arteterapia v Zámockom parku

Svoje skúsenosti odovzdávaš iným. Veľa času venuješ práve tvorbe s deťmi. Prečo?

Práca s deťmi ma bezhranične obohacuje. Nekonečná sloboda v myslení a vyjadrovaní detí je  pre mňa nekonečnou inšpiráciou.

Andrejka rada pracuje s deťmi. Pôsobí nielen v škole vo Veľkých Levároch, ale aj v Centre záujmových aktivít, kde sa konali počas leta rôzne tvorivé kurzy pre najmenších.

Takto žiaci s Andrejkou skrášlili priestory školy.

Ďakujem za rozhovor a želám veľa krásnych obrazov, ktoré budú oslovovať množstvo ľudí  a splnia tak svoje najkrajšie poslanie :)

Medailónik

Andrea Záhradníková Krajčírová sa narodila v 1976. Vyštudovala odbor reklama a propagácia, ktorej sa však v súčasnosti nevenuje. V živote sa orientuje na to, čo ju  baví a napĺňa.

Maľuje obrazy rôzneho žánru, aj duchovne ladené a liečivé. Prostredníctvom obrazov, ktoré tvorí „z duše“, sa snaží odovzdať ľuďom čo najviac pozitívnych vibrácií. Na požiadanie maľuje v interiéroch nástenné maľby.

Od roku 2009 sa v kreatívnom smere venuje  deťom aj dospelým v rámci arteterapie a kreatívneho vzdelávania. Počas arteterapií sa snaží ľuďom otvoriť nové obzory, uvoľniť ich a oslobodiť od negatívnych vplyvov. Ďalej vedie výtvarno-tvorivé dielne v materskej a základnej škole a taktiež pracuje ako dobrovoľníčka pre Centrum záujmových aktivít pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Od roku 2004 sa aktívne zaoberá prácou s energiami, ktoré využíva pre pomoc druhým, ale aj v rámci interiérového Feng-šuej.

Rada objavuje nové, nepoznané, skúma život a pomáha napraviť nezdary tým, ktorí ju požiadajú o pomoc. Ako sama o sebe tvrdí, nemá rada obmedzenia, zákazy a pravidlá. Preto sa snaží do svojho života a života iných ľudí vzniesť troška uvoľnenia, otvorenosti a harmónie.Zuzana Baligová - Rozhovory - 20.01.2014 - 6313 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/ked-dusa-pri-malovani-tancuje/