ĽudiapreMalacky.sk » Benefičné akcie Vstúpte

V nedeľu 20. novembra sa uskutoční po trojročnej prestávke benefičný koncert Vstúpte. Výťažok z podujatia bude určený na dokúpenie potrebných rehabilitačných pomôcok či príslušenstva do vynoveného sídla neziskovej organizácie. Súbežne prebieha ďalšia benefičná aukcia obrazov, ktoré v rámci projektu Láskoutvorenie namaľovali klienti Vstúpte s miestnymi umelcami.

Benefičný koncert koncert odprezentuje najmä našich malackých umelecov. Medzi účinkujúcimi nebudú samozrejme chýbať samotní klienti Vstúpte, n. o., ktorí už niekoľko mesiacov usilovne nacvičujú skladbu šitú na mieru. Vystúpia aj miestna folková speváčka Lýdia Novotná, sestry Huškové, v rytme latina tanečníci z Latino Scool či malé baletky z cirkevnej školy, ktoré vedie Simona Dermeková. 

"Cieľom benefičného podujatiia je to, aby sme sa stretli v príjemnej atmosfére, predviedli, čo sme za ostatné obdobie dokázali a tiež sa takto poďakovali ľuďom v publiku, ktorí nás vždy radi podporia. Koncert sa pravidelne koná vždy poslednú nedeľu pred začiatkom adventu a je takým príjemným štartom do predvianočného obdobia, ktoré nás čaká. Výťažok z podujatia iste zodpovedne investujeme do pomôcok, ktoré nám chýbajú," hovorí riaditeľka Vstúpte Katarína Martincová. 

Benefičný koncert však nie je jediným podujatím, cez ktoré môžete organizácii prispieť. Aktuálne je v Knižnici MCK výstava výtvarných diel, ktoré vznikli v rámci projektu Láskoutvorenie. Ide už o tretí ročník podujatia, kedy počas jedného krásneho letného sobotného dňa sa stretnú klienti Vstúpte s miestnymi umelcami a spoločne maľujú. Obrazy sa dražia prostredníctvom facebookovej stránky, kde môžu záujemcovia prihadzovať. Aukcia obrazov končí 2. decembra. Diela môžu byť pekný vianočným darčekom a tiež bude jeho majiteľa hriať dobrý pocit, že podporil organizáciu poskytujúcu potrebné sociálne služby pre ľudí s mentálnym postihnutím. 

Podujatie Láskoutvorenie pre Vstúpte organizuje občianske združenie Majella. Ľudia pre Malacky - Kultúra - 10.11.2022 - 2650 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/beneficne-akcie-vstupte-/