ĽudiapreMalacky.sk » ZŠ Záhorácka sa postupne mení

Základná škola na Záhoráckej ulici sa postupne pred našimi očami mení na modernú a zrekonštruovanú školu. Po kompletne obnovenom átriu sa aktuálne dokončili práce na novej škôlke a vo finále je aj zrekonštruovaný vestibul s prvými chodbami.

Uplynulých päť rokov sa v Základnej škole na Záhoráckej ulici stavebné mechanizmy v areáli školy nezastavili. Mesto postupne zateplilo všetky pavilóny školy, dalo novú fasádu, zrekonštruovalo hlavný vstup do školy, inštalovalo nové osvetlenie v telocvičniach, vymenilo všetky podlahy v triedach, kompletne zrekonštruovalo žiacke a učiteľské toalety či obnovilo atletickú dráhu.

Najnovším prírastkom je kompletne zrekonštruované átrium školy, kde staré vydláždené plochy nahradil chodník so zeleňou.

Zrekonštruované átrium je odovzdané do užívania. Pribudnúť by mali lavičky.

Stavebné práce prebiehali aj v časti materskej škôlky, kde mesto rozširovalo priestory o ďalšiu herňu a spálňu so sociálným zázemím pre 20 detí. Priestory novej škôlky už boli odovzdané a podľa našich informácií je v utorok 16. júna kolaudácia.

Budúca herňa rozšírenej škôlky.

Spolu s tým zabezpečil mestský úrad rekonštrukciu prvej časti chodieb a dodačne aj vstupný vestibul. Celý priestor sa oproti pôvodnému stavu výrazne presvetlil a zmodernizoval. Ukončenie prác by malo byť do štvrtka 18. júna.

Prvá časť chodieb prešla výraznou premenou. Táto časť boli pôvodné tmavé šatne, z ktorých už zmizli klietky a sú nahradané skrinkami priamo pri triedach.

V obnove chodieb plánuje vedenie mesta pokračovať po častiach aj v ďalších rokoch. Veľkou investíciou má byť aj kompletná rekonštrukcia školskej kuchyne za vyše 400 tisíc eur.Ľudia pre Malacky - Malacky dnes - 13.06.2020 - 621 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/zs-zahoracka-sa-postupne-meni/