ĽudiapreMalacky.sk » V základných školách pribudli odborné učebne

Mestský úrad dokončil modernizáciu prvých odborných učební v základných školách. V modernizácii chce pokračovať aj v druhej polovici roka počas školského roka.

Mesto sa uchádzalo o finančnú podporu na modernizáciu odborných učební z eurofondov. Prvé dva projekty sú úspešne zrealizované. V Základnej škole Dr. J. Dérera sa vytvorila nová učebňa informatiky a škola dostala tiež nové počítače, učebné pomôcky, mikroskopy či elektronické stavebnice.

V Základnej škole na Štúrovej ulici sa zmodernizovala rovnako učebňa informatiky. Z projektu bol preplatený nový nábytok, počítače či vybavenie. Novinkou sú 3D tlačiarne vo všetkých učebniach.

ZŠ Štúrova

ZŠ Dr. J. Dérera

Do konca roka by sa mali modernizovať viaceré odborné učebne aj v Základnej škole na Záhoráckej ulici. Mesto však doteraz nedostalo zo strany Bratislavského samosprávneho kraja zmluvu k čerpaniu nenávratného finančného príspevku, na základe ktorej by mohol mestský úrad spustiť verejné obstarávanie na dodávateľa.Ľudia pre Malacky - Mesto - 01.09.2019 - 1220 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/v-zakladnych-skolach-pribudli-odborne-ucebne/