ĽudiapreMalacky.sk » V centre meste vyrastie obchodné centrum s bytmi Severín

O výstavbe pri Inkubátore v centre Malaciek sa hovorí už roky. Polyfunkčný objekt s podzemnou garážou, nákupným centrom a bytmi by mal ísť do výstavby už na jeseň tohto roku. A my poznáme jeho budúcu podobu. Pri objekte by malo v budúcnosti vzniknúť aj mestské pešie námestie, ktorého podoba vzíde z architektonickej súťaže.

Projekt Severin residence & shopping center je dielom ateliéru Art of Space architekta Romana Hájka. Do centra Malaciek prinesie nové služby, zaujímavé obchodné priestory a taktiež priechodnú nákupnú pasáž s reštauráciou a terasami. Jedinečnosťou projektu bude nepochybne jeho poloha v centre mesta. Architektonický ateliér navrhol stavbu v kvalitnom materiálovom prevedení, ktorá zásadne zmení charakter centrálneho priestoru Malaciek.

Pohľad z križovatky.

Pohľad z budúceho námestia.

Pohľad z Hviezdoslavovej ulice.

Súčasťou pripravovaného polyfunkčného objektu s podzemnou garážou bude moderné nákupné centrum spájajúce Záhorácku ulicu s Hviezdoslavou ulicou.

Budúca priechodná obchodná pasáž.

Projekt počíta aj s predajom bytov v kvalitnom prevedení. Bytová časť bude obsahovať 69 bytov a 13 apartmánov. Predpredaj bytov by mal byť spustený k 1. júlu, pričom začiatok výstavby sa plánuje už túto jeseň v septembri. Kolaudácia projektu sa predpokladá najneskôr do konca roka 2021 s dostatočnou časovou rezervou.

Vizualizácie prevedenia bytov.

Na samotnú výstavbu v centre mesta sa už pripravuje aj mesto, ktoré plánuje v tejto lokalite výstavbu novej verejnej podzemnej garáže a námestia. Jeho konečná podoba vzíde z výsledkov medzinárodnej architektonickej súťaže, ktorú mestský úrad vyhlásil v spolupráci so Slovenskou komorou architektov. Pritom v objekte Severín by sa mohla nachádzať aj nová Turisticko-informačná kancelária s galerijnou časťou.Ľudia pre Malacky - Malacky dnes - 07.06.2018 - 27270 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/v-centre-meste-vyrastie-obchodne-centrum-s-bytmi-severin/