ĽudiapreMalacky.sk » Rok 2023 sa začne výstavbou škôlky a cyklotrás

Mesto vysúťažilo dodávateľa stavby nového pavilónu škôlky na Juhu aj stavby cyklotrasy Družstevná - Radlinského. Obe stavby sa majú začať ešte v januári.

V decembri schválo mestské zastupiteľstvo rozpočet mesta na rok 2023 a už sa začína s jeho napĺňaním. Aktuálne mesto ukončilo verejné obstarávanie dodávateľa na výstavbu nového pavilónu škôlky na Juhu. Nový pavilón po dokončení prijme 50 detí. Má ísť o jednopodlažný objekt so zelenou strechou a najnovšími technológiami vykurovania. Mesto opätovne ukončilo aj verejné obstarávanie na dodávateľa stavby cyklotrasy Družstevná - Radlinského ako aj cyklotrasy Pezinská - Padzelek. Výsledky verejného obstarávania predložil mestský úrad na kontrolu sprostredkovateľskému orgánu, keďže sú financované z eurofondových dotácií.

Začatie prác sa vo všetkých prípadoch predpokladá ešte počas januára. Nasledovať má obstarávanie dodávateľa cyklotrasy Partizánska - Cesta mládeže, s ktorou sa budú rekonštruovať aj vozovky dotknutých ulíc vrátane chodníkov a osvetlenia. Aktuálne mesto začalo súťažiť aj dodávateľa revitalizácie verejného priestranstva na M. Tillnera a F. Maľovaného na Juhu za viac ako milión eur.

Naďalej prebiehajú stavebné práce na novej športovej aréne v lokalite bývalej píly, kde sa má onedlho začať odlievať železobetónový skelet a následne majú byť počas jari montované aj konštrukcie oboch hál. V nasledujúcich mesiacoch sa má dokončovať aj nové námestie v centre mesta.Ľudia pre Malacky - Mesto - 14.01.2023 - 2132 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/rok-2023-sa-zacne-vystavbou-skolky-a-cyklotras/