ĽudiapreMalacky.sk » Predstavujeme Jána Brandejsa

Ján Brandejs kandiduje s nami na občianskej kandidátke ako nová tvár bez politických skúseností. Trénuje mládež v boxerskom klube ABC Malacky, ktorému aj predsedá. Športu sa venuje od svojich pätnástich rokov a je tiež témou, ktorej by sa ako poslanec venoval naďalej. Chce vrátiť športu v Malackách dôstojnosť a pomôcť ho dostať na úroveň, ktorú si podľa neho zaslúži. Má 35 rokov a kandiduje v 4. volebnom obvode.

4. volebný obvod
Ján Brandejs (35), tréner - generálny sekretár slovenskej boxerskej federácie
, volebné číslo 2.

Kto som?

Som Malačan. Narodil som sa tu, bývam tu, reprezentoval som Malacky ako športovec a dodnes Malacky reprezentujem ako tréner boxu, zameraný na mládežnícke kategórie. Od svojich pätnástich rokov, kedy som prvýkrát vstúpil do boxerskej telocvične, sa v podstate nepretržite venujem boxu, na ktorý som nezanevrel ani po ukončení aktívnej kariéry športovca. Viac ako pätnásť rokov popri zamestnaní vykonávam trénerskú činnosť, a to aj v klube ABC Malacky, ktorého som spoluzakladateľ. Zároveň vykonávam funkciu čestného predsedu športovo-technickej a matričnej komisie slovenskej boxerskej federácie.

Prečo som sa rozhodol kandidovať?

Kandidovať som sa rozhodol, aby som sa pokúsil vrátiť športu v Malackách dôstojnosť a pomôcť oblasť športu dostať na úroveň, ktorú si zaslúži. Dlhodobo sa pre našich športovcov robí iba veľmi málo. Kvalita podmienok a podpora športových klubov sa v našom meste dlhodobo ignoruje. Preto sa budem snažiť pomáhať prebudovať základy mládežníckeho športu, bez ktorého žiadna športová disciplína nemôže v budúcnosti čakať úspech vo vyšších vekových kategóriách.

Akej oblasti sa chcem venovať?

Šport! Jednoznačne šport. Chcel by som predísť napríklad podobným absurdným situáciám, kedy si športový klub s vynikajúcimi výsledkami musí hradiť náklady za prenájom športovej haly, aby mohol v podstate reprezentovať mesto. Takýchto „nonsens“ prvkov je v našom športe nespočetne.

Foto: Z turnaja v Galante a Memoriálu Štefana Matejčíka. Jano je športovcom telom aj dušou a pre šport žije.Ľudia pre Malacky - Predstavujeme - 28.10.2014 - 6605 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/predstavujeme-jana-brandejsa/