ĽudiapreMalacky.sk » Práce na podzemnej garáži sa presunuli dovnútra

Stavba podzemnej garáže napreduje. Podľa viceprimátora mesta Milana Ondroviča prebiehajú práce v interiéri a do mesiaca by sa mohol začať odlievať finálny povrch parkoviska. V budúcom týždni by sa podľa dostupných informácií mala začať stavba námestia.

Hrubé stavebné práce na mestskej podzemnej garáži pre 60 vozidiel v centre mesta boli ukončené. V uplynulých dňoch bola odstojkovaná stropná doska garáže a naplno začali práce v interiéri. "Práce pekne napredujú. Aktuálne sa inštalujú nové rozvody vnútri garáže a začalo osádzanie vzduchotechniky. Hotové sú aj izolácie bočných stien, pričom je reálne, že stavba bude ukončená v decembri," uviedol viceprimátor mesta Milan Ondrovič.

Hrubá stavba bola ukončená.

V týchto dňoch sa intenzívne pracuje na nájazdovej rampe do garáže.

Keďže sa práce presunuli dovnútra, na povrchu nie je vidno pohyb, to však podľa viceprimátora mesta neznamená, že by sa nepracovalo. "Súbežne sa pripravuje spustenie výstavby nového pešieho námestia nad garážou a pred mestským úradom. Podľa aktuálnych informácií by sa mohlo v krátkom čase začať osádzanie pavilónu od štátnej cesty, ktorý celý priestor námestia odhluční a zintímni. Do neho bude vyústený aj výťah a schodisko z garáže. Následne začnú hrubé terénne práce pred mestským úradom. Celé námestie by malo byť hotové počas jari budúceho roka," uzavrel viceprimátor Ondrovič.Ľudia pre Malacky - Mesto - 10.10.2022 - 1588 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/prace-na-podzemnej-garazi-sa-presunuli-dovnutra/