ĽudiapreMalacky.sk » Poslanci navýšili peniaze na rekonštrukciu ciest

Mestský úrad dokončuje prípravu rekonštrukcie ďalších ulíc. Umožňuje to schválená zmena rozpočtu, v ktorej poslanci navýšili peniaze na obnovu verejných priestranstiev o ďalších 850 tisíc eur. Aktuálne sa spustila oprava dlho zaplavovanej križovatky na Pezinskej pri Jurki a onedlho začnú ďalšie rekonštrukcie ulíc.

Rekonštrukcia ulíc patrí medzi každoročne najväčšie investičné akcie mesta. Ani tento rok nebude výnimkou. Mestský úrad dostal zelenú aj od poslaneckého zboru, ktorý schválil na svojom júnovom zasadnutí navýšenie rozpočtu na ulice až o 850 tisíc eur. Počas jesene sa tak zrekonštruujú ďalšie časti nášho mesta.

Mestské médiá už priniesli informáciu, že sa spustila rekonštrukcia križovatky pri čerpacej stanici Jurki na Pezinskej ulici. Mesto v spolupráci so spoločnosťou Vodohospodárske stavby plánuje položiť nielen nové obrubníky, ale aj asfaltový povrch v novom sklone odtoku dažďovej vody. Riešiť sa má pri tejto stavbe dlhodobo zaplavovaný úsek počas dažďov. Ambíciou vedenia mesta je zlepšiť priechod obyvateľov od pôvodných bytových domov za správou dialnic.

Už zakrátko sa má spustiť kompletná rekonštrukcia chodníka na Záhoráckej ulici pred Základnou školou, ktorý by mal byť už po novom v celej dĺžke až po Cestu mládeže osvetlený. Spolu s týmto chodníkom sa spustí rekonštrukcia aj Kozej ulice v úseku od Záhoráckej po Hviezdoslavovu. Vymenený bude asfaltový povrch komunikácie, obrubníky a chodník.

Nový chodník bude už uspôsobený na pripojenie schválenej cyklotrasy Družstevná - Radlinského.

Novinkou na Kozej ulici bude pozdĺžne parkovanie na ceste, medzi parkovacími miestami pribudne vzrastlá zeleň.

Pripravuje sa tiež rekonštrukcia cesty a výstavba nového parkoviska na Bernolákovej ulici pri škôlke, tiež pri mestskom úrade, ale aj v sídlisku Domky, kde sa budú asfaltovať vnútorné prístupové komunikácie.

Počas jesene má ešte prísť k výstavbe nového parkoviska na Skuteckého ulici, asfaltovať sa má Jesenského ulica, kompletnou rekonštrukciou má prejsť tiež Nádražná ulica po Pavla Blahu či napríklad starý chodník na Ul. Gen. M. R. Štefánika.

Medzi najväčšie rekonštrukcie tohto roka má patriť tiež obnova Námestia SNP a Ľuda Zúbka. Mestský úrad by podľa našich informácií chcel stihnúť aj rekonštrukciu Hlbokej ulice.

Ďalšie pripravované investície má zverejniť mestský úrad počas jesene.Ľudia pre Malacky - Mesto - 31.07.2019 - 2200 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/poslanci-navysili-peniaze-na-rekonstrukciu-ciest/