ĽudiapreMalacky.sk » Parkovisko na Legionárskej sa zrekonštruuje z eurofondov

Malacká samospráva sa uchádza o dotáciu 860 tisíc eur na rekonštrukciu parkoviska pri Zámockom parku oproti hasičom. Rekonštrukcia parkoviska by sa mala začať ešte tento rok a financovaná by mala byť z eurofondov.

Zámer obnoviť parkovisko pri Zámockom parku na Legionárskej ulici je dlhodobejší. Na jeho kompletnú rekonštrukciu bola malacká samospráva pripravená použiť vlastné zdroje. Napokon sa ukazuje, že celá rekonštrukcia by mohla byť financovaná z eurofondov.

Zámer kompletnej rekonštrukcie parkoviska.

Túto informáciu potvrdil aj samotný primátor Malaciek Juraj Říha. "Z nového programového obdobia sa ako prvé uchádzame o 860 tisíc eur na kompletnú prestavbu parkoviska pri Zámockom parku, čím vznikne ďalší prestupný bod s novými zastávkami autobusov. Máme ešte veľa cieľov a sme pripravení čerpať 21 miliónov eur. Moja ambícia je stihnúť čo najviac v tomto volebnom období a popri zabezpečiť aj financovanie nového kulturáku," uviedol k tomu primátor na svojej facebook stránke.

Dotáciu mala schváliť aj Rada partnerstva Bratislavského kraja v decembri minulého roka. Mestský úrad tak môže pripraviť a podať samotnú žiadosť o dotáciu a vyhlásiť verejné obstarávanie na dodávateľa stavby.Ľudia pre Malacky - Mesto - 03.03.2024 - 2308 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/parkovisko-na-legionarskej-sa-zrekonstruuje-z-eurofondov/