ĽudiapreMalacky.sk » Nová telocvičňa na Dérerke dostáva konkrétnu podobu

Projekt výstavby novej telocvične pre Základnú školu Dr. J. Dérera je pripravený. Mestský úrad už doručil podklady k povoleniu výstavby. Podľa primátora je súčasný stav jednej starej telocvične nevyhovujúci, preto sa mesto uchádzalo s týmto projektom o podporu ministerstva školstva.

Základná škola Dr. J. Dérera patrí počtom žiakov medzi najväčšie školy. Dlhé roky sa trápi so starou a malou telocvičňou, ktorá je aj z kapacitných dôvodov nevyhovujúca. Mesto bolo úspešné s projektom výstavby novej telocvične a získalo dotáciu 150 tisíc eur z ministerstva školstva. Primátor mesta Juraj Říha informoval na svojej facebook stránke, že mestský úrad dokončil prípravu výstavby novej telocvične.

Architekt Branislav Škopek z mestského úradu pripravil telocvičňu s plochou ihriska 24x12 m v najvyššom štandarde povrchu taraflex, zelené strechy, samostatné vstupy s obkladmi.

Telocvičňa sa má postaviť ako prístavba za súčasnou telocvičňou. Bude mať tiež ďalší samostatný vstup od parku na Námestí SNP. "Rozhodli sme sa, že škole tiež pristavíme nové spoločné šatne s kúpeľňami. Takže nám začali stúpať náklady. Len jedno stanovisko z hygieny s požiadavkou na vzduchotechniku nám stavbu síce navýšilo o ďalších 170 tisíc eur, ale popasujeme sa s tým, aby žiaci a športujúca verejnosť dostala vysnívanú telocvičňu čo najskôr," uviedol primátor Říha.

Celkové náklady odhaduje radnica na zhruba 470 tisíc eur a verejné obstarávanie na dodávateľa vyhlási po získaní právoplatného stavebného povolenia.Ľudia pre Malacky - Mesto - 04.01.2019 - 780 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/nova-telocvicna-na-dererke-dostava-konkretnu-podobu/