ĽudiapreMalacky.sk » Najväčší krytý skatepark na Slovensku

Len pred pár dňami rezonovala v slovenských médiách správa o tom, že v Novom Meste nad Váhom otvorili najväčší krytý skatepark na Slovensku. Mesto tak našlo účel využitia pre jednu budovu komplexu starých vojenských skladov, ktoré získalo od ministerstva obrany. Do skateparku investovalo asi 61 000 €.

O otvorení novomestského skateparku priniesla reportáž aj spravodajská televízia TA3 tu. Nové Mesto nad Váhom sa tak pridalo k podporovateľom tohto športu, akým je napríklad Senica. Senický skatepark je umiestnený v budove jedálne bývalých kasární a v roku 2010 ho za vlastné peniaze zrekonštruoval Vlado Závodský.

Ceste od nápadu k otvoreniu skateparku nebola v Novom Meste nad Váhom jednoduchá. „Spočiatku je komunikácia s mestom veľmi náročná. V prvom rade je  potrebné nájsť niekoho vplyvného v meste, ktorý bude ochotne spolupracovať, a ktorý vás dostane pred primátora,“ priznal v rozhovore Jano Mihál, zástupca skate obce. Nadšenci následne založili občianske združenie a po prvom stretnutí v apríli 2010 hľadali s vedením mesta, ktoré sa pre túto myšlienku nadchlo, spoločné priestory.

Novomestská samospráva investovala do skateparku asi 61 000 €. „Z toho išlo 24 000 € na prekážky a zvyšok tvorila investícia do rekonštrukcie budovy,“ vyjadril sa pre TA3 primátor Jozef Trstený.

Nové Mesto nad Váhom tak môže byť príkladom aj pre Malacky. Malackí mestskí poslanci už výstavbu skateparku v našom meste schválili v júni tohto roka. Samotná výstavba by mala pozostávať z viacerých etáp. Prvá ráta s objemom financií 50 000 €, ktoré sú pre tento účel vymedzené a podľa slov ekonóma mesta budú alokované aj v návrhu rozpočtu na rok 2012.

Vybudovanie skateparku podporili občania petíciou pod záštitou Asociácie skateboardingu SR. Podpísalo ju 709 obyvateľov Malaciek, okolitých obcí, ale aj Bratislavy či Senice.Milan Ondrovič - Témy - 05.11.2011 - 6686 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/najvacsi-kryty-skatepark-na-slovensku/