ĽudiapreMalacky.sk » Na železnici sa stala tragická nehoda. Žena zomrela

AKTUALIZOVANÉ (16.15 h) Na železničnej trati v Malackách sa stala popoludní tragická nehoda. 68-ročná žena, ktorá prechádzala trať na mieste, kde je to zakázané, prišla o život. Vlaky asi hodinu meškali, železničnú dopravu v oboch smeroch obnovili o 14.35 h.

"Prechádzala som popri "slimáku", keď som zaregistrovala, že sa niečo deje. Pri trati stála sanitka, záchranári, hluk ľudí," zavolala nám asi o 13.30 h naša čitateľka. V oboch smeroch stoja na trati vlaky. Odstavený nákladný vlak blokuje železničné priecestie Pezinská.

"Niekto vbehol pod vlak. Vlaky nepremávajú v oboch smeroch. Ohlásené je meškanie. Rieši sa náhradná autobusová doprava," informovala nás v telefóne zamestnankyňa železníc. Tragickú udalosť nám potvrdil aj výpravca. Pre zaneprázdnenosť kvôli riešeniu vzniknutej situácie  nám viac nepovedal. Od 14.35 h už vlaky začali v oboch smeroch premávať.

Zbytočná smrť

"Dnes sme krátko pred 13.00 h prijali oznámenie, že v kilometri 25,337 železničnej trate medzi železničnou stanicou Malacky a železničnou stanicou Veľké Leváredošlo k stretu nákladného vlaku s osobou ženského pohlavia," informovala v tlačovej správe hovorkyňa KR PZ Petra Hrášková.

Podľa doterajších zistení 68-ročná prechádzala cez železničnú trať na mieste, kde je to zakázané. Napriek tomu, že rušňovodič použil výstražné znamenie a rýchlobrzdu, stretu so ženou zabrániť nedokázal. Žena utrpela v dôsledku nárazu zranenia, ktorým na mieste podľahla.

Ľudia zákazy často ignorujú. A stáť ich to môže aj to najcennešie - život. Či sa nehoda stala práve na tomto mieste potvrdené nemáme. Každopádne vyšliapaný chodník je dôkazom toho, že si takto cestu skracujú mnohí a často.

U rušňovodiča policajti alkohol dychovou skúškou nezistili. Polícia vec eviduje ako priestupok v zmysle zákona o dráhach.

Polícia opäť vyzýva chodcov, aby pri prechádzaní cez koľajisko používali len miesta určené na prechod. Pred vstupom na priecestie pre chodcov sa presvedčte, či naň môžete bezpečne vstúpiť bez toho, aby ste ohrozili svoje zdravie a život. Neuváženým vstupovaním do priestoru dráh neohrozujete len seba. Okrem toho, že za takéto konanie hrozí finančná pokuta až do výšky 1 000 €, môžu byť pri náhlom brzdení vlaku zranení cestujúci a personál.

Zdroj: tlačová správa KR PZĽudia pre Malacky - Malacky dnes - 23.11.2012 - 28696 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/na-zeleznici-sa-stala-tragicka-nehoda-zena-zomrela/