ĽudiapreMalacky.sk » Na Rádku sa bude opäť rekonštruovať

Skončením prác pri rekonštrukcii Duklianskych hrdinov stavebný ruch na Rádku ešte neutíchne. Spúšťa sa totiž kompletná rekonštrukcia Hlbokej ulice. Mestský úrad podľa našich informácií ukončil tender na dodávateľa.

Na Rádku sa bude pokračovať v stavebných prácach. Po dokončení rekonštrukčných prác na kompletnej obnove Duklianskych hrdinov sa stavebný ruch presunie na vedľajšiu Hlbokú ulicu. Mestský úrad ukončil tender na dodávateľa. Podľa všetkého sa začne s prácami už v najbližších dňoch, oficiálne informácie majú priniesť mestské médiá.

S informáciou o rekonštrukcii prišli poslanci za tento 6. mestský obvod Richard Hájek a Marian Andil. Správu napokon potvrdil tretí poslanec a viceprimátor mesta Milan Ondrovič: "Som najmä rád, že sa obyvatelia Rádku, ktorí denne používajú túto spojnicu pri ceste do obchodu či škôlky, konečne dočkajú chodníka. Nezabudlo sa ani na cyklistov. Mesto si prvý raz otestuje aplikáciu červeného asfaltu pre cyklopruh, ktorý plánuje celoplošne používať na pripravované cyklotrasy. Veľký dôraz kladieme na celkový vzhľad ulice s pridaním vzrastlej zelene." Viceprimátor mesta zároveň vyzdvihol dohodu s Bratislavským samosprávnym krajom na rekonštrukcii parkovísk pred nemocnicou, ktorých zlý stav pretrvával roky. Ide tak o ďalší dôležitý zrekonštruovaný úsek v tomto obvode.

Hlboká ulica v úseku od Duklianskych hrdinov po Hodžovu dostane nový asfaltový koberec a kompletne majú byť obnovené aj všetky chodníky s vjazdami do rodinných domov. Aktuálne má vedenie mesta rokovať o možnostiach obnovy komunikácie aj v úseku od Hodžovej ulice po odpadový dvor na konci Hlbokej ulice. Tento úsek si však vyžaduje inú technológiu, keďže obnovovať by sa malo tiež podložie.

Podla našich informácií by sa stavebné mechanizmy mali v ďalšom kroku rozbehnúť aj v lokalite mestskej časti Juh, kde mestský úrad pokračuje v príprave projektu kompletnej rekonštrukcie chodníkov, parkovísk a komunikácie na Skuteckého ulici a Ulici Michala Tillnera okolo Betánie.Ľudia pre Malacky - Mesto - 17.10.2019 - 2253 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/na-radku-sa-bude-opat-rekonstruovat/