ĽudiapreMalacky.sk » Na Rádku možno vznikne nová škola

Mestský úrad začal pracovať na koncepte novej základnej školy pre spádové územie Rádku a Padzelku. Informoval o tom primátor Malaciek na sociálnej sieti. Ide pravdepodobne o reakciu na prianie poslancov zastupiteľstva, ktoré pred nedávnom rokovalo o novom prerozdelení školských obvodov.

Mestské zastupiteľstvo len nedávno rokovalo o novom prerozdelení školských obvodov. Reagovalo na nárast počtu detí, ktoré by mali nastúpiť do prvého ročníka základných škôl. Poslanci mimo iného rozhodli o zrušení spoločného školského obvodu pre Suchohrad a Kostolište. Zároveň mestskú časť Padzelek pričlenilo pod školský obvod Základnej školy na Štúrovej ulici.

Územie mesta je v súčasnosti neproporčne rozdelené medzi tri základné školy, ktoré zriaďuje mesto Malacky. Štvrtou je cirkevná spojená škola. Na rokovaní poslancov sa preto spomínala aj možnosť výstavby novej základnej školy, ktorú by navštevovali deti z Rádka a Padzelka. Mestský úrad už rozpracováva koncept novej školy, o čom informoval primátor Malaciek na sociálnej sieti. Pravdepodobne sa uvažuje o prvom stupni, ktorý by patril pod jednu z ostatných troch malackých škôl. Žiaci by zrejme po dokončení prvého stupňa pokračovali inde, keďže celková kapacita škôl je vo vyšších ročníkoch dostatočná.

Vedenie mesta zrejme uvažuje o lokalite pri Rakárenskej ulici. Nasvedčujú tomu aj aktuálne kroky mestského úradu, ktorý tu plánuje aj rozšírenie škôlky pre ďalších 50 detí. Pozemky väčšie ako 4500 m2 pre realizáciu projektu už zabezpečilo. "Môžeme sa tak naplno pustiť do projektovej prípravy. Ak zákonná povinná škôlka či budúca bytová výstavba prinesie potrebu dostavby škôlky, stavebné povolenie bude pripravené. Ktokoľvek by tak prišiel po mne, bude mať v zásuvke zamašličkovaný projekt k okamžitej realizácii. Zároveň sme začali rokovania o rozšírení pozemkov aj pre novú základnú školu s 1. stupňom pre Rádek a Padzelek. Vypočul som želanie poslancov a predložíme im koncept modernej školy v tejto časti mesta. " uviedol samotný primátor Juraj Říha.

Nová základná škola môže nabrať reálne kontúry, ak by mestské zastupiteľstvo schválilo tento zámer. Bližšie informácie zatiaľ neboli publikované.Ľudia pre Malacky - Mesto - 23.04.2020 - 1870 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/na-radku-mozno-vznikne-nova-skola/