ĽudiapreMalacky.sk » Mesto spúšťa výstavbu jasiel

Malacky realizujú ďalší eurofondový projekt a od utorka budúceho týždňa sa začína výstavba nových detských jaslí. Spolu s nimi sa v spoločnom objekte postaví aj nová práčovňa a kuchyňa v areáli škôlky na Bernolákovej ulici.

Najbližších päť mesiacov bude v areáli škôlky na Bernolákovej ulici rušno. Mestský úrad spúšťa od utorka 28. júla výstavbu nových detských jaslí. Na tento projekt mesto získalo dotáciu z eurofondov. Výsledkom bude rozšírenie kapacity pre 20 jasličkárov, čo pomôže mestu pri prijatí doteraz neprijatých detí. Tie dosiahnu tri roky veku na prelome januára budúceho roka. Do toho času plánuje vedenie mesta otvoriť nové jasle.

Vizualizácia nových jaslí.

Hlavná časť stavby vznikne takmer úplným vybúraním pôvodného hospodárskeho pavilónu, ktorý podľa vedenia mesta vykazoval vysoký stupeň poškodenia. Spolu s jaslami bude v stavbe aj nová práčovňa a kuchyňa, ktorá zásobuje tiež škôlku.

Stará kuchyňa v hospodárskom pavilóne.

Mestský úrad pri tejto príležitosti požiadal vodičov, aby neblokovali príjazdovú komunikáciu do areálu škôlky pri bytovom dome.

Do konca leta by sa mal objekt vybúrať a postaviť hrubá stavba s inžinierskymi sieťami. Stavenisko bude oplotené od zvyšku areálu škôlky, jej prevádzka preto bude pokračovať popri výstavbe jaslí.Ľudia pre Malacky - Mesto - 26.07.2020 - 327 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/mesto-spusta-vystavbu-jasiel/