ĽudiapreMalacky.sk » Mesto otvorilo zrekonštruovaný domov dôchodcov

Klienti sa vracajú do nových priestorov Mestského centra sociálnych služieb. Mesto zvládlo jeho kompletnú rekonštrukciu, súčasťou ktorej je aj nová nadstavba s 10 novými izbami pre 20 klientov. Rekonštrukcia tohto domova je druhou veľkou stavbou, ktorú po zrekonštruovanej škôlke Kollárova mesto odovzdáva do užívania.

Rekonštrukcia Mestského centra sociálnych služieb patrila medzi dve najväčšie stavby tohto roka. Po kompletnej obnove škôlky na Kollárovej ulici odovzdalo mesto do užívania aj túto stavbu. Mesto nielenže zrealizovalo novú nadstavbu s 10 izbami pre 20 klientov, ale zrekonštruovalo aj pôvodné priestory vstupných vestibulov, sociálnych zázemí a kúpelní. Pristavala sa tiež kuchyňa a kotolňa. Celá budova sa zateplila s novou fasádou. Spolu s tým sa zrekonštruoval aj celý areál so vstupnými chodníkmi do dvora.

Foto: Stanislav Osuský, MsÚ

Zrekonštruované Mestské centrum sociálnych služieb si pri slávnostnom otvorení prezreli okrem poslancov zastupiteľstva aj zástupcovia partnerských organizácií a verejnosti. Pred prestrihnutím pásky novej nadstavby vyslovil poďakovanie aj primátor Malaciek Juraj Říha: "O čom mnohí roky pred nami iba hovorili, sa stalo realitou. S poslancami sme si povedali, že projekt novej nadstavby zrealizujeme. Nebolo to jednoduché, ale o to viac ma teší, že spolupráca funguje a odovzdávame našim klientom krásne priestory pre ich dôstojnejší život.“

Prítomným zaspieval aj spevácky súbor Malinka.

Slávnostnú pásku s dátumom 17. decembra prestrihli primátor Malaciek Juraj Říha, riaditeľka mestského centra Melánia Dujsíková a zástupca dodávateľskej firmy Dušan Havlík.

Foto: S. Osuský, MsÚĽudia pre Malacky - Mesto - 18.12.2018 - 1910 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/mesto-otvorilo-zrekonstruovany-domov-dochodcov/