ĽudiapreMalacky.sk » Mesto obstaráva novú techniku do kina

Prvým tohtoročným dielom bude dodanie novej premietacej techniky do kina na základe úspešného projektu. Mestský úrad už obstaráva dodávateľa.

Mestský úrad v uplynulom roku podal projekt na novú premietaciu techniku do kina. Súčasná bola menená pred desiatimi rokmi a nedosahuje už výkon, ktorý by od nej očakávali návštevníci kina. Na základe podaného projektu získalo mesto dotáciu 40tis. eur z Audiovizuálneho fondu, ku ktorým schválili poslanci zastupiteľstva na nákup nového hlavného premietacieho zariadenia ďalších 45tis. eur .

Nová premietacia technika sa už naplno obstaráva. Jej dodanie sa predpokladá na jar tohto roku. Obstarávaná technika má byť už s laserovým premietaním aj väčším úložiskom na filmy. Mesto si od toho sľubuje lepšiu farebnosť pri premietaní. Mimo toho bude mať kino aj nové premietacie plátno, na kúpu ktorého rovnako prispel Audiovizuálny fond.

Investície v kine budú pokračovať aj v nasledujúcich mesiacoch, kedy sa mestský úrad pustí do rekonštrukcie jeho strechy. Rovnakou rekonštrukciou prešla aj strecha hlavnej budovy Mestského centra kultúry, ktorá od toho času už nezateká. V budove sa majú rekonštruovať tiež pôvodné toalety pre verejnosť a zamestnancov.Ľudia pre Malacky - Malacky dnes - 19.01.2020 - 1357 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/mesto-obstarava-novu-techniku-do-kina/