ĽudiapreMalacky.sk » Mesto obstaráva cyklotrasu z Družstevnej na Radlinského ulicu

Mesto už nanovo vyhlásilo verejné obstarávanie na dodávateľa stavby k projektu Cyklotrasa Družstevná - Radlinského. Dĺžka realizácie je 5 mesiacov a spolu s tým sa má posúvať jedno rameno hlavnej svetelnej križovatky, čo umožní mestu rozšíriť pešie námestie nad hromadnou podzemnou garážou.

V auguste minulého roka sme informovali o tom, že mestský úrad vyhlásil verejné obstarávanie na dodávateľa stavby cyklotrasy z Družstevnej ulice cez Záhorácku ulicu až po Radlinského ulicu. Výsledkom obstarávania bola už podpísaná zmluva o dielo s víťazným uchádzačom a stavba sa mala začať pred zimou. V polovici januára informoval primátor mesta Juraj Říha, že podpísal dohodu o ukončení zmluvy. "Mrzí ma to, ale na základe konzultácie s právnikmi sme sa z dôvodu ochrany mesta rozhodli pre tento krok. Zároveň spúšťame nové verejné obstarávanie, aby sme mohli začať so stavbou na jar," uviedol pre mestské médiá samotný primátor.

Mestský úrad už začal nové verejné obstarávanie. Z vestníka vyplýva doba realizácie päť mesiacov o celkovej dĺžke stavby je 2,1 kilometra. Uchádzači majú svoje ponuky predkladať do 17. februára 2022, pričom otváranie ponúk sa má uskutočniť elektronicky a on-line ten istý deň.

Súčasťou rozsiahlej stavby cyklotrasy má byť aj posun ramena hlavnej svetelnej križovatky v smere od Záhoráckej na Mierové námestie (Ulicu Gen. M. R. Štefánika) v dotyku s aktuálne prebiehajúcou stavbou polyfunkčného objektu Severín. Tento posun jazdného ramena umožní mestu rozšíriť nové pešie námestie nad hromadnou podzemnou garážou a osadiť aj novú cyklotrasu Družstevná - Radlinského.

Samotná výstavba tejto podzemnej garáže by sa mala spustiť čoskoro. Primátor mesta už informoval poslancov na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva, že sa ukončilo verejné obstarávanie dodávateľa a mestský úrad sa pripravuje na podpis zmluvy o dielo a odovzdanie staveniska. Spúšťa sa tak realizácia ďalšieho mestského projektu.Ľudia pre Malacky - Mesto - 31.01.2022 - 5302 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/mesto-obstarava-cyklotrasu-z-druzstevnej-na-radlinskeho-ulicu/