ĽudiapreMalacky.sk » Mesto dokončilo nové komunitné centrum

Komunitné centrum v areáli Centra voľného času je dokončené a odovzdané do užívania. Stavba bola financovaná z eurofondov a mesto prispelo piatimi percentami.

Mesto spustilo výstavbu komunitného centra v závere minulého roka, kedy sa začal búrať jeden starý pavilón Centra voľného času. Na jeho mieste vyrástla dvojpodlažná novostavba. V prízemnej časti sa nachádza multifunkčná sála s malým pódiom, výťah a sklady. Nová sála je určená na pohybové aktivity či spoločné stretnutia detí aj celých rodín. Na druhom podlaží sa nachádzajú priestory pre poskytovanie rôznych druhov terapií.

 Komunitné centrum je právoplatne skolaudované.

Novostavba bola financovaná z eurofondovej dotácie 360 tisíc eur. Mesto sa spolupodieľalo 5%-ným kofinancovaním projektu. V súčasnosti prebieha proces registrácie novej sociálnej služby na mesto Malacky. „Zriadením komunitného centra sa zvyšujú možnosti využitia voľného času detí a mládeže bez ohľadu na ich sociálne možnosti, či zdravotné predispozície. Dostávajú tak rovnaké šance rozvíjať svoj talent,“ uviedla pre portál LPM.sk poslankyňa za 5. volebný obvod, Katarína Trenčanská.

Nové komunitné centrum spoločne otvorili primátor mesta Juraj Říha a riaditeľka Centra voľného času Alžbeta Šurinová.Ľudia pre Malacky - Mesto - 14.10.2022 - 1582 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/mesto-dokoncilo-nove-komunitne-centrum/