ĽudiapreMalacky.sk » Malacky chcú investovať v budúcom roku viac ako 9 miliónov

V závere roka sa zíde novozvolené mestské zastupiteľstvo, ktoré by malo prerokovať návrh mestského rozpočtu na rok budúci rok. Podľa zverejnených údajov plánuje mesto investovať viac ako 9 miliónov eur, z čoho 7,9 milióna eur by mali tvoriť eurofondové stavby.

V týchto dňoch finalizujú svoje rozpočty aj mestá a obce na Slovensku. Malacky plánujú svoj rozpočet ako vyrovnaný s príjmami a výdavkami vo výške viac ako 33,3 milióna eur.

Z toho 9,3 milióna eur majú tvoriť kapitálové výdavky, ktoré by mali byť viditeľné v podobe nových stavieb a rekonštrukcií. Z toho je 7,9 milióna eur, ktoré mesto plánuje zapojiť z úspešných eurofondových projektov. Medzi najväčšie kapitálové výdavky možno zaradiť výstavbu nového pavilónu škôlky na Štúrovej ulici za vyše 1,6 milióna eur, nové námestie s budúcoročným dofinancovaním 1,3 milióna eur, 1 milión eur vyčlenený na revitalizáciu priestranstva M. Tillnera a F. Malovaného, 1,9 milióna na cyklotrasu Družstevná - Radlinského či 1,7 milióna eur cyklotrasa Partizánska - Cesta mládeže.

Okrem toho bude pokračovať výstavba novej športovej arény v lokalite bývalej píly, kde mesto plánuje použiť 2 milióny eur.

V rozpočte je vyčlenených aj 250 tisíc eur na prípravu projektových dokumentácií k novej základnej škole na Rakárenskej ulici, k nájomným bytom na Jánošíkovej ulici či novému zariadeniu seniorov.

Poslanci sa zídu na svojom prvom riadnom pracovnom zasadnutí vo štvrtok 15. decembra.Ľudia pre Malacky - Mesto - 05.12.2022 - 2812 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/malacky-chcu-investovat-v-buducom-roku-viac-ako-9-milionov/