ĽudiapreMalacky.sk » Majer spojí s mestom nový cyklochodník

Stará rezidenčná zástavba Na majeri je odrezaná od mesta diaľnicou. Obyvatelia dlhé roky poukazujú na nebezpečné spojenie s mestom, kedy musia chodci kráčať do mesta po neosvetlenej ceste. Mesto sa spojí s investorom a vybuduje nový osvetlený peší a cyklochodník.

V lokalite Na majeri smerom na Rohožník sú postavené rodinné domy a pôvodný bytový dom. V tejto lokalite sa plánuje stavba nového bytoveho domu Corvus, ktorý je aktuálne v stavebnom konaní. Keďže ide o lokalitu situovanú za mestom bez spojovacieho chodníka, chodci môžu využiť len cestu. V minulosti došlo v tejto lokalite k viacerým stretom cyklistov s autami.

Vedenie mesta sa dohodlo s investorom z tejto lokality na výstavbe nového osvetleného chodníka s cyklochodníkom. Ten bude dotiahnutý až po súčasný most nad diaľnicou. Ako sa vyjadril primátor Juraj Říha: "Dlhé roky sa hovorilo o potrebe chodníka. Túto podmienku sme uložili aj potencionálnym investorom v zóne cez územný plán mesta. Ich výstavba sa stále odďaluje, rozhodli sme sa preto aktívnejšie vstúpiť do konania a vybudovať nielen chodníkové, ale aj cyklospojenie. Časť nákladov vyberieme z poplatku za rozvoj, časť zaplatí investor a zvyšok dofinancuje mesto."

Rez búducej stavby.

Mestský úrad už získal súhlasy vlastníkov pozemkov a po doručení projektovej dokumentácie sa spustí stavebné konanie.Ľudia pre Malacky - Mesto - 16.02.2019 - 5578 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/majer-spoji-s-mestom-novy-cyklochodnik/