ĽudiapreMalacky.sk » Koronavírus prerušuje aj stavby mesta

Koronavírus zastavil prevádzku takmer všetkých mestských organizácií. A nielen to. Vedenie mesta prijalo viacero obmedzení, týkajúcich sa života v meste. Najnovšie dodávatelia oznámili prerušenie stavieb.

Koronavírus zasiahol každodenný život Malačanov. Obmedzila sa prevádzka mestských organizácií, mestského úradu či štátnych úradov. Svoje dvere zavrela aj Sociálna poisťovňa, zdravotné poisťovne či školy. Zrušila sa MHD, obmedzila sa činnosť seniorských klubov... ďalšie opatrenia prijal samotný štát či Bratislavský samosprávny kraj. Všetky opatrenia majú jediný cieľ, a tým je zbrzdenie šírenia vírusu medzi ľuďmi.

V uplynulých dňoch začali svoje prevádzky uzatvárať z príkazu štátu aj firmy, reštaurácie či tiež obchody. S tým súvisia ďalšie sprievodné obmedzenia na stavbách, ktoré sa realizujú v meste. Súkromníci svoje stavby očividne pribrzdili a hrozí ich úplné prerušenie, keďže uzávierky hlásia aj dodávatelia stavebných technológií a materiálu. Aktuálne mestskému úradu ohlásil prerušenie stavebných prác aj dodávateľ novej telocvične v Základnej škole Dr. J. Dérera, keďže sú zavreté sklady elektroinštalačného materiálu. V ďalších dňoch má dodávateľ ešte inštalovať bočné steny telocvične. Materiál na to je už dodaný na stavenisku.

Úplne prerušené práce sú aj na Ulici Jozefa Kubinu, kde Bratislavská vodárenská spoločnosť stavia nový vodovod a kanalizáciu. Práce sú prerušené do odvolania, čo môže mať významný vplyv na harmonogram dokončenia. Práve na pokládku posledných rúr čaká samotný mestský úrad kvôli následnému spusteniu rekonštrukcie komunikácie.

Podľa našich informácií zatiaľ pokračujú stavebné práce v Základnej škole na Záhoráckej ulici, kde mesto rozširuje škôlku o jednu triedu so zázemím. V týchto dňoch dodávateľ realizuje búracie práce, a je preto otázne, či nedôjde pre nedostatok materiálu k prerušeniu prác aj na tejto stavbe. Ide o nepríjemnosť, keďže na otvorenie škôlky netrpezlivo čakajú rodičia 20 najmenších škôlkarov, ktorí čakajú ešte na prijatie.Ľudia pre Malacky - Malacky dnes - 18.03.2020 - 1933 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/koronavirus-prerusuje-aj-stavby-mesta/