ĽudiapreMalacky.sk » Kontajneru dnes na Družstevnej nadobro „odzvonilo“

Dnes v ranných hodinách začala rodina Galbovcov na Družstevnej ulici upratovať pôdorysnú plochu v čiastočne zbúranej čiernej stavbe. Na dvore bolo rušno. Okolo 10.00 h začali nezvyčajne ráznym tempom obyvatelia dvora búrať prednú stenu, napodiv len v strednej časti.

O 12.00 h prišiel aktivista Alojz Hlina so zámerom odstrániť kontajner, ktorý v lete priviezol na ulici za účelom zriadenia mobilnej škôlky. Tá sa však za posledné týždne premenila na obytný priestor, do ktorého sa s jeho súhlasom nasťahovala rodina staviteľa čiernej stavby Romana Galbu. Krátko po 12.30 h opustil kontajner Družstevnú ulicu, ktorý dočasne obývala táto 11-členná rodina.

FOTO
Kontajner naložili z verejného priestranstva na Družstevnej ulici.

Nákladné vozidlo s naloženým kontajnerom sa presunulo pred dom primátora mesta Malacky. Predpokladá sa, že takýmto transparentným spôsobom mienil Hlina „riešiť“ bytovú otázku neprispôsobivej rodiny s predstaviteľom mesta. Príslušníci PZ SR zabránili zámeru A. Hlinu postaviť kontajner na verejné priestranstvo bez súhlasu mestského úradu.

FOTO
A. Hlina pristavil vozidlo s kontajnerom na Dubovského ulici.

O necelú hodinu sa vozidlo s kontajnerom vrátilo späť na Družstevnú ulicu. Tento krát s cieľom osadiť „mobilný dom“ na miesto, kde dnes už stojí len predná stena čiernej stavby. Bez ohľadu na skutočnosť, že ide o súkromný pozemok cudzej osoby, ktorá im nevydala súhlas na jeho užívanie.

Napriek naliehaniu rodiny Romana Galbu policajti zabránili protiprávnemu konaniu. O 14.15 h vozidlo z Družstevnej ulice odišlo.

FOTO
Kontajner po návrate z Dubovského ulice späť na Družstevnú.

FOTO
Roman Galba vyložil nábytok a osobné veci svoje rodiny a kontajner sa nakladá späť na plošinu nákladného auta.


VIDEO
Rodina vypratávala veci z kontajneru. Ten bol po jeho neúspešnom osadení na cudzí pozemok odvezený.


Akcia prebiehala pokojne a za asistencie posilnených hliadok PZ SR a mestskej polície, vrátane policajných psovodov.

Galbovci si opäť zatarasili otvor v zbúranisku, cez ktorý dnes mienili vložiť bunku na pozemok. Podľa overených informácií nikto z rodiny sa neodsťahoval. Pravdepodobne sa nasťahovali do domu, ktorý vlastnia členovia rodiny.

Na ulici vo večerných hodinách zavládol pokoj.Ľudia pre Malacky - Témy - 01.10.2011 - 5517 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/kontajneru-dnes-na-druzstevnej-nadobro-odzvonilo/